رسول پناه: برای مدیریت پرسپولیس، کوچکم، چون باج نمی دهم ، با 5 بازیکن مدنظر گل محمدی مذاکره می کنیم

به گزارش دور زمین، سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ترابی مشکل خاص خانوادگی دارد، اگر این مشکل حل گردد در پرسپولیس می ماند.

رسول پناه: برای مدیریت پرسپولیس، کوچکم، چون باج نمی دهم ، با 5 بازیکن مدنظر گل محمدی مذاکره می کنیم

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران،مهدی رسول پناه درباره آخرین شرایط تیم فوتبال پرسپولیس گفت: باید به زمانی که سرپرستی باشگاه را برعهده گرفتم بازگردم. در آن موقع جو بدی در باشگاه به دلیل بدهی ها، تعهدات پرسپولیس، و پرونده های خارجی و به ویژه عدم درآمدزایی حاکم بود. پس از مدتی کرونا هم شرایط بدی را برای اقتصاد کشورمان ایجاد کرد.

وی اضافه نمود: با همراهی کارگزار توانستیم به درآمد پایداری برسیم و بیشتر تعهدات خود را حل کنیم. کارگزار تا سرانجام تیر 40 میلیارد به ما پرداخت کرد تا بتوانیم بخشی از بدهی ها را بپردازیم. پس از 50 سال سند استادیوم درفشی فر به نام پرسپولیس شد و استادیوم شهدای گمنام هم به ما تعلق گرفت. املاکی هم در چیذر داشتیم که مربوط به دوران ریاست محمد رویانیان بود. این موضوع را هم حل کردیم و انشاءالله آنها هم به مالکیت باشگاه در روزهای آینده درمی آیند.

تغییر شائبه برانگیز داوری سبب گلایه گل محمدی شد

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره گلایه های اخیر یحیی گل محمدی شرح داد: قبل از دربی اتفاق هایی افتاد که حق به ویژه در زمینه داوری با گل محمدی بود. دو روز قبل از این بازی داور تغییر کرد و بار دیگر داور عوض شد. این موضوع شائبه هایی را ایجاد کرد که سبب گله مندی یحیی شد. بحث مهم تر این بود که استقلال هم مانند تیم ما پیشنهاد داد بازی نیمه نهایی به تعویق بیفتد.

در لیگ قهرمانان بحث افتخار ملی مطرح است و به همین دلیل می خواستیم دربی به تعویق بیفتد

رسول پناه ادامه داد: 10،15 روز دیگر باید در لیگ قهرمانان بازی کنیم و البته برای مذاکره با بازیکنان جدید هم وقت نداشتیم. بازیکنان هم کمی خسته بودند و می خواستیم در لیگ قهرمانان با قدرت بازی کنیم زیرا در این رقابت ها بحث افتخار ملی است و به همین دلیل درخواست کردیم با توجه به فشاری که روی بازیکنان وجود دارد، دربی به تعویق بیفتد.

پنالتی سرنوشت یک بازی را معین می نماید اما شایستگی یک تیم را معین نمی نماید

وی توضیح داد: همه از پرسپولیس توقع برد و کسب جام دارند. گل محمدی یکی از مربیان فنی فوتبال ما است و افتخار می کنیم وی جزو خانواده پرسپولیس است. پس از باخت به دربی جو سنگینی علیه گل محمدی راه افتاد. هرچند پنالتی سرنوشت یک بازی را معین می نماید اما شایستگی یک تیم را معین نمی نماید. همانگونه که تیم ملی ایتالیا در جام جهانی 1994 با هدر رفتن پنالتی روبرتو باجو قهرمانی را از دست داد. این شرایط خیلی مهم است.

با گلایه های گل محمدی موافق بودیم

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره گلایه های بازیکنان از مدیریت و نشان دادن این موضوع به وسیله یک پست مشترک شرح داد: این موضوع برای یک ماه و نیم پیش است. من با گل محمدی موافق بودم و به همین دلیل درخواست کردیم هیات مدیره خیلی سریع معین گردد. این کار در حوزه اختیارات وزارت ورزش است و گلایه هم کردیم. بازیکنان هم پستی را منتشر کردند. حتی ما از گل محمدی تشکر کردیم که با آنها صحبت ها به ما یاری کرد.

روز گذشته در تمرین پرسپولیس وحدت و همدلی ایجاد شد

رسول پناه اعلام نمود: گل محمدی مربی بااخلاق و صبوری است. بهتر است دلیل گلایه هایش را پس از بازی از خودش بپرسید. روز گذشته با وی جلسه ای برگزار کردم و اکنون مسئله ای نیست. فشار زیادی روی یحیی وجود دارد و بعضی هم به وسیله مختلف این مربی را تحت فشار گذاشتند. به نظر من پس از دربی حاشیه ها بیشتر می گردد اما الحمدالله با وحدت و همدلی که روز گذشته در تمرین ایجاد شد، امیدواریم تیم عظیم پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا بدرخشد و قهرمانی پنجم را هم به دست بیاورد.

با بعضی بازیکنان مدنظر گل محمدی صحبت کردیم و وی در پرسپولیس می ماند

وی درباره اینکه آیا گل محمدی فصل آینده هم در پرسپولیس می ماند یا خیر، گفت: قطعا کادرفنی فعلی فصل آینده هم در تیم ما می ماند زیرا گل محمدی و دستیارانش مورد حمایت ما هستند. وی فهرست نفرات مدنطرش را هم در اختیار ما قرار داده است. زمان جابجایی شش شهریور است و ما با بعضی از این بازیکنان تماس گرفتیم. قرار شد پس از تاسوعا و عاشورا هم با بعضی بازیکنان دیگر مذاکره کردیم و به زودی با آنها به توافق می رسیم.

بعضی بازیکنان قبول نکردند مبلغ قراردادشان افزایش یابد

رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس درباره آخرین شرایط تمدید قرارداد بازیکنان شرح داد: باید از بازیکنان تشکر کنم زیرا جانانه زحمت کشیدند و با مردانگی و صبوری شرایط باشگاه را درک کردند. آنها با توجه به قرارداد های شان با ما ساختند و حتی بعضی از این نفرات با ما راه آمده و قبول نکردند با توجه به شرایط اقتصادی کشور و مسائلی که کرونا ایجاد نموده است، قراردادشان افزایش یابد.

ترابی در صورت دریافت نکردن 90 درصد قرارداد تا یک بازی قبل از سرانجام فصل می توانست فسخ کند

رسول پناه ادامه داد: پنج بازیکن ما بندی در قراردادشان وجود دارد که اگر از یک تیم خارجی پیشنهاد داشته باشند می توانند با پرداخت درصد یا مبلغی از پرسپولیس جدا شوند. این بند ما را در شرایط سختی قراردا د اما مربوط به مدیران قبلی است. در قرارداد مهدی ترابی بندی آمده است که اگر تا یک بازی قبل سرانجام فصل 90 درصد قراردادش را دریافت نکند، آن را یک طرفه فسخ نموده و از پرسپولیس جدا گردد.

بالاترین پرداختی را به بازیکنان داشته ایم

وی ادامه داد: پرسپولیس بالاترین پرداختی را به بازیکنان داشته و تا امروز هم پاداش ها به جز پاداش سرانجام فصل را پرداخت کردیم. حتی مبالغی که از سال های قبل طلب داشتند پرداخت کردیم. بعضی بازیکنان 85 و بعضی هم بالای 90 درصد قرارداد سال جاری خود را دریافت نموده اند. مثلا بشار رسن با وجود مطالباتی که از سال های پیش دارد برای سال جاری 92 درصد مبلغ قراردادش را گرفته است.

مشکل خانوادگی ترابی حل گردد در پرسپولیس می ماند

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره فسخ قرارداد ترابی شرح داد: وی امروز به سازمان لیگ رفت و برای فسخ قرارداد اقدام کرد. ترابی مشکل خاص خانوادگی دارد اما 2،3 ساعت پیش با من صحبت کرد و گفت اگر این مشکل حل گردد در پرسپولیس می ماند. دریافت نکردن 90 درصد قرارداد یک بحث است و بحث دیگر هم این است که ترابی می خواهد به یک باشگاه قطری برود. ترابی یکی از بازیکنان بااخلاق، فنی، ماخوذ به حیا و افتخار پرسپولیس است. وی تا به امروز فسخ ننموده بلکه فسخ قراردادش را ثبت نموده است. مانند اینکه یک نفر شکایت خود را از فرد دیگری ثبت می نماید.

رسول پناه درباره انتخاب یحیی گل محمدی و مهدی ترابی به عنوان برترین سرمربی و بازیکن فصل از نظر مخاطبان برنامه فوتبال برتر گفت: همین موضوع نشان از لیاقت تیم پرسپولیس می دهد و من به گل محمدی و ترابی تبریک می گویم.

با 5 بازیکن مدنظر گل محمدی مذاکره می کنیم

وی درباره مذاکره با بازیکنان مدنظر گل محمدی گفت: با 5 بازیکنی که کادرفنی معرفی نموده است مشغول مذاکره و رایزنی هستیم. روز گذشته با بعضی از این بازیکنان صحبت نموده و با بعضی دیگر هم فردا صحبت می کنیم. فکر می کنم جذب بازیکن جدید تا سرانجام هفته نهایی می گردد.

توافق ابتدایی را برای تمدید قرارداد بشار رسن انجام داده ایم

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره تمدید با بازیکنانی که قراردادشان به اتمام رسیده است، شرح داد: یکی از این نفرات بشار رسن است. وی هم بازیکن بااخلاق و ماخوذ به حیایی است که سبب افتخار پرسپولیس شده است. توافق ابتدایی را با مدیربرنامه اش انجام داده ایم. تا به امروز 92 درصد مطالبات بشار را پرداخت نموده ایم اما از سال های پیش مطالباتی دارد که آن را هم پرداخت نموده و به زودی تمدید قراردادش را نهایی می کنیم.

منتظر هستیم علیپور در این یکی دو روز با ما قرارداد ببندد

رسول پناه ادامه داد: بحث ما با علی علیپور است که قراردادش تمام شده و روز گذشته هم به تمرین نیامد. علی هم بازیکن فنی، بااخلاق و گلزن ما است که به دلیل تمام زحماتش از وی تشکر می کنم. امیدوارم هرچه سریع تر به باشگاه بیاید و برای ادامه همکاری توافق کنیم. منتظر هستیم در این یکی دو روز با ما قرارداد ببندد تا در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشد.

اگر درخواست یک بازیکن بیش از حد باشد، تمرکز کل تیم و سایر بازیکنان به هم می خورد

وی اضافه نمود: به جز بشار و علیپور سایر نفرات با پرسپولیس قرارداد دارند اما در قرارداد سایر نفرات بند جدایی در صورت پیشنهاد خارجی وجود دارد. سعی می کنیم تمام بازیکن ها را حفظ کنیم اما باید به توافقی منطقی برسیم. اگر درخواست یک بازیکن بیش از حد باشد، تمرکز کل تیم و سایر بازیکنان به هم می خورد.

در پرداختی کارگزار تاخیر افتاد

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره انتقاد بعضی بازیکنان این تیم از بی صداقتی مدیران باشگاه گفت: همواره آدم شفافی بوده ام و تمام مسائل را با بازیکنان در میان گذاشته ام. کارگزار با ما قرارداد دارد و طبق تاریخ باید به پرسپولیس پول بدهد. بعضی مواقع در پرداختی های کارگزار تاخیر می افتد که این موضوع هم به دلیل مسائل کارگزار بود. البته باید به این شرکت هم حق داد زیرا با توجه به غیبت طرفداران در استادیوم، درآمدزایی برای کارگزار هم سخت شد.

نتیجه فشار برای جذب بازیکن خارجی را اکنون می بینید

رسول پناه درباره اینکه یکی دو بازیکن فهرست مدنظر گل محمدی به تیم های دیگر رفته اند، گفت: اکنون باید طرفداران و باشگاه یکپارچه شوند و در زمان جابجایی طرفداران پرسپولیس از باشگاه حمایت نمایند. وقتی فشار روی تیم باشد، نمی توانیم دست بالا را بگیریم. اگر یادتان باشد در زمان مدیریت قبلی برای جذب بازیکن خارجی تحت فشار قرار گرفتیم و نتیجه اش را هم الان می بینید. البته ما در آن موقع هم عضو هیات مدیره بودیم.

دو سه باشگاه پولدار به بازیکن پیشنهاد می دهند و تمرکز سایر باشگاه ها هم برهم می ریزد

وی اضافه نمود: نگرانی طرفداران را درک می کنم زیرا آنها عاشق پرسپولیس هستند. اجازه بدهید با صبوری و متانت بحث جابجایی را حل کنیم. بازیکنی هم که می خواهد به پرسپولیس بیاید، باید به این تیم تعصب داشته باشد. من از بازیکنی اسم نمی برم اما دو سه باشگاه پولدار به بازیکن پیشنهادی می دهند که تمرکز سایر باشگاه ها هم به هم می خورد. با بعضی بازیکنان که صحبت کردم گفتند نمی خواهیم به خاطر پول پرسپولیسی شویم و با عشق می خواهیم به این تیم بیاییم.

لازمه ورود به پرسپولیس عشق به این تیم است

سرپرست باشگاه پرسپولیس ادامه داد: لازمه ورود به پرسپولیس عشق به این تیم است. بازیکنی که دنبال پول است می تواند به تیم دیگری برود اما پرسپولیس تیم عظیمی است که با تیم های دیگر خیلی متفاوت است. جابجایی از شش شهریور آغاز شد و بعضی بازیکنان هم گفتند پس از تاسوعا و عاشورا صحبت کنیم. هیات مدیره واقعا پیگیر است و حتی در ایام عزاداری هم جابجایی را پیگیری کردیم اما هرچیزی را نمی توان رسانه ای کرد. شبانه روز پیگیر هستیم و تمام فکر و ذهن مان درگیر است.

رغبتی مسئول جابجایی در هیات مدیره پرسپولیس است

رسول پناه اضافه نمود: اجازه بدهید اسم باشگاهی که چندین برابر ما به بازیکن پیشنهاد می دهد نیاورم. پس از شیوع ویروس کرونا بعضی بازیکنان به دلیل مسائل اقتصادی کشور، قرارداد خود را بخشیدند. با جوی که اکنون راه افتاده تمرکز همه به هم می ریزد. علی رغبتی به عنوان مسئول جابجایی در هیات مدیره فعالیت می نماید. البته همه هیات مدیره درگیر هستند اما رایزنی ها با رغبتی است و نتیجه هم در هیات مدیره معین می گردد.

از زحمات هاشمی تشکر می کنم زیرا همکاری سازنده ای با پرسپولیس داشت

وی درباره معرفی اعضای جدید هیات مدیره پرسپولیس توضیح داد: غلامعلی محمد علیپور که یکی از مدیران باسابقه ورزشی است و در چند فدراسیون رئیس بوده یکی از اعضای جدید هیات مدیره است. فیاض هم در مدیریت ورزشی سابقه خوبی دارد و اکنون هم شهردار منطقه 18 تهران است. باید از زحمات مهرداد هاشمی هم که استعفاء داده است تشکر کنم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره غیبت مهرداد هاشمی در جلسات اخیر هیات مدیره پرسپولیس شرح داد: وی در تمام جلسات حاضر بود اما یک جلسه را به دلیل جراحی از دست داد. هاشمی همکاری سازنده ای با هیات مدیره داشت. همچنین از علی رغبتی که زحمات زیادی برای پرسپولیس می کشد، تشکر کنم.

نگرانی طرفداران را درباره ترابی درک می کنیم

رسول پناه درباره نگرانی طرفداران از جدایی مهدی ترابی گفت: پس از اینکه یکی دو روز بگذرد، ما درباره شرایط ترابی گزارش می دهیم. نگرانی طرفداران را هم درک می کنیم اما ترابی به من گفت به من زمان بدهید. فسخ قراردادش یک قصه است و ادامه همکاری قصه دیگر. ترابی از بند قرارداد خود فسخ نموده است.

وی درباره اینکه آیا با بازیکن جدیدی به توافق رسیده است، گفت: تا به امروز جذب بازیکنی قطعی نشده است. امروز مذاکرات را انجام می دهیم و اگر به توافق نهایی برسیم، اطلاع رسانی خواهیم کرد.

متمم قرارداد بیرانوند در سازمان لیگ ثبت نشده است

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اینکه آیا بیش از یک میلیارد تومان از اصل مبلغ قرارداد علیرضا بیرانوند را کاهش داده است، شرح داد: قرارداد بیرانوند متممی داشت که در سازمان لیگ ثبت نشده بود. به همین دلیل از لحاظ قانونی نمی توانستیم این مبلغ را پرداخت کنیم و حتی با ارسال نامه ای به سازمان بازرسی چنین موضوعی را گفتیم. ما آنچه قانونی است پرداخت می کنیم. بیرانوند یکی از دروازه بان های خوب فوتبال ایران و پرسپولیس بوده که باید مطالباتش را مانند سایر بازیکنان پرداخت کنیم.

زحمات بیرانوند را جبران می کنیم

رسول پناه درباره اینکه آیا باشگاه پرسپولیس قرار نیست پول متعلق به علیرضا بیرانوند که مربوط به پس از جدایی وی است، پرداخت کند، گفت: این بحث مطرح شد اما در جلسه هیات مدیره آن را مطرح می کنیم تا پول به بیرانوند پرداخت گردد و زحماتش را جبران کنیم.

10،15 سال فوتبال بازی کردم و عامل ورودم به پرسپولیس دوستی با جعفر کاشانی بود

وی با اشاره به سوابق فوتبالی اش شرح داد: من 10،15 سال فوتبال بازی کردم. مدتی در تیم نیروی دریایی بودم اما می دانید در قدیم پدر و مادرها به بچه های شان می گفتند به دنبال درس خواندن برو. در باشگاه شاهین با جعفر کاشانی دوست شدم و ورود من هم به پرسپولیس به دلیل دوستی ام با کاشانی بود. ضمن اینکه مدیرعامل چندین شرکت بوده و در کنار آن فوتبالیست بودم. وی رزومه مرا گرفت و تحویل مجمع باشگاه پرسپولیس داد که برای اولین بار برای انتخاب به عنوان عضو اصلی هیات مدیره قبول نشدم و به عنوان عضو علی البدل وارد هیات مدیره شدم.

وزیر به شوخی گفت دندان مرا درست کن

سرپرست باشگاه پرسپولیس اضافه نمود: پس از فوت کاشانی به عنوان عضو اصلی هیات مدیره روی کار آمدم. مطب دندانپزشکی هم ندارم اما در ورامین درمانگاه دارم. حتی یک روز وزیر ورزش با من شوخی کرد و گفت اگر دندانپزشک هستی، دندان مرا درست کن. چندین سال است طبابت نمی کنم و کارشناس رسمی قوه قضائیه هستم.

رسول پناه درباره آخرین شرایط پرداخت مطالبات برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش گفت: ما پول دستیاران برانکو را پرداخت نموده ایم و 30 درصد از مطالبات خودش هم تا به امروز پرداخت شده است. باید در فرصت مانده باقی مانده طلبش را هم بپردازیم. جدا از مطالبات وی هزینه های باشگاه را هم داریم و می دانید برای جذب بازیکن و سفر تیم به قطر برای حضور در لیگ قهرمانان پول احتیاج داریم. AFC اعلام نموده برای پروازها خود باشگاه هزینه کند و هزینه اقامت را کنفدراسیون می دهد.

برای کالدرون هیات مدیره مقصر نبود

وی اضافه نمود: پروونده ماریو بودیمیر به همراه گابریل کالدرون و دستیارانش اکنون به دادگاه CAS رفته است. طبق حق مان به این دادگاه اعتراض کردیم. برای کالدرون هیات مدیره مقصر نبود. وقتی وی اعلام فسخ قرارداد کرد، 20 روز برای پرداخت مطالباتش مهلت داشتیم اما پنج روز دیرتر یعنی 25 ژانویه این کار را انجام دادیم.

تهیه منابع ارزی و بحث تحریم ها مسائل زیادی برای ما ایجاد نموده است

رئیس هیات مدیره پرسپولیس اعلام نمود: باید در زمان مقرر پول برانکو را بدهیم در غیر این صورت محروم می شویم. منتظر هستیم در روزهای آینده از منابع اقتصادی مان طلب وی تامین گردد. تهیه منابع ارزی و بحث تحریم ها مسائل زیادی برای ما ایجاد نموده است. اکنون نمی توانیم یورو به حساب برانکو واریز کنیم زیرا محتمل است این پول را در بانک نگه دارند.

تا 22 شهریور فرصت پرداخت پول برانکو را داریم

رسول پناه ادامه داد: به همین دلیل پول را به شکل ریال عمان به این حساب واریز می کنیم و برای اینکه این پول به یورو تبدیل گردد، کارمزد تبدیل را هم پراخت می کنیم. ما تا 22 شهریور فرصت داریم پول برانکو را بدهیم.

برای تمدید قرارداد اوساگونا منتظر تصمیم کادرفنی هستیم

وی درباره احتمال تمدید قرارداد سایر بازیکنان خارجی پرسپولیس به جز بشار رسن گفت: این موضوع به نظر سرمربی بستگی دارد. قرارداد اوساگونا تا سرانجام فصل بود و اکنون منتظر نظر کادرفنی هستیم. رادوشویچ با پرسپولیس قرارداد دارد.

فردا نامه شکایت خود از استوکس را به فیفا می دهیم

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره آخرین شرایط پرونده آنتونی استوکس شرح داد: شکایت خود را به کمیته مشخص شرایط فدراسیون فوتبال گفتیم. این موضوع در قرارداد آمده است اما می خواهیم به فیفا هم شکایت کنیم و محتمل است فردا نامه شکایت خود را بفرستیم.

اولویت مان پرداخت مطالبات برانکو است

رسول پناه درباره پرداخت 150 هزار دلار به این بازیکن ایرلندی گفت: این موضوع در زمان مدیریت من نبوده است و تا به امروز هم به آن طرفداری که چنین مبلغی پرداخته پول نداده ایم. نه تنها به وی بلکه به خیلی افراد دیگر هم طلب داریم اما اولویت مان پرداخت مطالبات برانکو است اما در ادامه پول این دوستان را هم پرداخت می کنیم.

متمم قرارداد بیرانوند در سازمان لیگ ثبت نشد و من هم نمی توانم آن را پرداخت کنم

وی درباره متمم قرارداد بیرانوند با پرسپولیس گفت: این متمم در زمان مدیریت انصاری فرد امضاء شد اما روزی که بیرانوند نزد من آمد گفتم باید این متمم در سازمان لیگ ثبت گردد و هر یاریی هم از دست باشگاه بربیاید، انجام می دهم. خود بیرانوند گفت مسئله ای ندارم و به سرعت این متمم را در سازمان لیگ ثبت می کنم. به وی گفتم هر وقت این کار را انجام دادی، من هم متمم را پرداخت می کنم اما وقتی سازمان لیگ آن را ثبت نکرد، گفتم من هم نمی توانم این مبلغ را پرداخت کنم.

متمم بدون نظر هیات مدیره بوده است

سرپرست باشگاه پرسپولیس ادامه داد: در قرارداد بازیکنان آمده تمام متمم ها پس از ثبت در سازمان لیگ قابل پرداخت است. بیرانوند به هر دلیلی این کار را انجام نداد یا باشگاه چنین کاری نکرد. ما دنبال مقصر نیستیم زیرا در آن موقع مدیرعامل نبودم. مهم این است متمم در سازمان لیگ ثبت نشده بود. سازمان بازرسی گفت اگر هیات مدیره قبول کند، می توانید متمم را به بیرانوند بدهید اما این موضوع برای زمان انصاری فرد و بدون نظر هیات مدیره بوده است.

نگفتیم پول بیرانوند برای 6،7 بازی سرانجام فصل را نمی دهیم

رسول پناه توضیح داد: من نه متمم و نه حتی اصل قرارداد بیرانوند را دیده بودم. بحث ما این است باید شکل قانونی پرداخت متمم طی گردد. درباره کسر اصل قرارداد به دلیل بازی نکردن وی در 6،7 بازی سرانجامی نگفتم این پول را نمی دهیم بلکه گفتیم تمام آفرها را آنالیز نموده و با احتساب این بازی ها تمام پول را تقدیم می کنیم زیرا وی برای پرسپولیس زحمت کشیده است.

متمم قرارداد بیرانوند نباید به هیات مدیره بچسبد

وی شرح داد: متممی که بیرانوند از آن صحبت می نماید نباید به هیات مدیره بچسبد زیرا در زمان امضای آن انصاری فرد مسئول اجرایی باشگاه بود. درباره اینکه بیرانوند می گوید باشگاه مرا به بلژیک فرستاد هم باید بگویم 10 بار از وی درخواست کردیم تا سرانجام فصل با تیم بماند اما چنین موضوعی را قبول نکرد. حتی پیشنهادهای خارج از عرفی به باشگاه داد که به بیرانوند گفتم اجازه بده شان پرسپولیس حفظ گردد.

وقتی از بیرانوند خواستیم تا سرانجام لیگ قهرمانان با پرسپولیس بماند،تقاضای ماهانه 50 هزار یورو داشت

رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس اضافه نمود: آنتورپ 2 بار به ما نامه داد و از رفتار بیرانوند به دلیل تغییر مدیربرنامه هایش شاکی شد. این باشگاه گفت تکلیف ما با چه کسی است که گفتم با پرسپولیس طرف هستید. بیرانوند حتی به باشگاه بلژیکی گفته بود مبلغ را تا حدی بالا ببر و من همین امروز به آنتورپ می آیم. من هم گفتم آداب و رسومی بین باشگاه ها وجود دارد. حتی وقتی از وی درخواست کردیم تا سرانجام لیگ قهرمانان کنار ما بماند، قبول نکرد و گفت پرسپولیس باید ماهانه 50 هزار یورو به من بدهد.

برای اینکه به آنتورپ خسارت ندهیم اقدام کردیم

رسول پناه شرح داد: بیرانوند تمام کارهایش را خودسرانه انجام می داد درحالیکه این انتقال از سوی باشگاه پرسپولیس اجرا شده بود. پس از اینکه دو بار به بلژیک نرفت، نامه ای به آنتورپ ارسال نموده تا مجبور نشویم جای دریافت پول به این باشگاه خسارت بدهیم. آنتورپ در نامه اش به پرسپولیس گفت چه شرایطی است که بیرانوند هر وقت بخواهد برای سفر اقدام می نماید درحالیکه باید تاریخ را به ما بگویید. وی تا 11 تیر با ما قرارداد داشت و پرسپولیس تنها برای تست پزشکی دادن به علیرضا فرصت داد اما پس از اینکه به بلژیک رفت دیگر برنگشت.

برای پرداخت پول باید مصوبه قانونی هیات مدیره را می گرفتیم

وی ادامه داد: بیرانوند گفته است اگر پس از این تاریخ بخواهم برای پرسپولیس بازی کنم، به جز آن پول ماهیانه باید 50 هزار یورو به من بدهید. با توجه به اینکه در هشت بازی سرانجامی ما هم حضور نداشت، باید برای پرداخت پول این بازی ها مصوبه قانونی هیات مدیره را می گرفتیم. شکی نیست بیرانوند بازیکنی ارزشمند و عزیز ما است اما باید مقابل طرفدار هم جوابگو باشیم. اکنون هم مسئله ای نیست و تمام معوقات بیرانوند را به وی می دهیم.

برای پرداخت مطالبات برانکو پول بیرانوند به دردمان خورد اما وجودش اهمیت بیشتری داشت

سرپرست باشگاه پرسپولیس اضافه نمود: قبل از شیوع کرونا قرار بود بیرانوند از 11 تیر بازیکن آنتورپ باشد اما پس از آن تاریخ طبق قانون فیفا طرفین باید با هم توافق می کردند و ما هم می خواستیم بیرانوند تا سرانجام لیگ بماند که این موضوع تابع بخشنامه ای بود. در جریان امضای قرارداد بیرانوند با آنتورپ نبودم. هرچند برای پرداخت مطالبات برانکو پول وی به دردمان خورد اما وجودش برای ما اهمیت بیشتری داشت زیرا بیرانوند دروازه بان اول پرسپولیس است.

آنتورپ با زبان بی زمانی ما را تهدید کرد

رسول پناه اعلام نمود: 25 اسفند 98 بیرانوند باید در تست پزشکی شرکت می کرد تا پس از آن ما از آنتورپ 200 هزار دلار بگیریم اما این موضوع به کرونا خورد. پس از گذشت مدتی به دلیل اینکه علیرضا نمی توانست در تست شرکت کند، احساس کردیم آنتورپ مشغول زاویه دریافت علیه پرسپولیس است و نامه های این موضوع هم موجود است. در یک نامه با زبان بی زبانی ما را تهدید کرد. برای اینکه باشگاه بلژیکی بهانه نگیرد، شکل قانونی کار را طی کردیم.

بیرانوند به ما بگوید متمم یک و نیم میلیاردی از کجا درآمده است؟

وی اضافه نمود: بیرانوند به ما بگوید متمم یک و نیم میلیاردی از کجا درآمده است؟ طبق قرارداد وی در صورت دریافت پیشنهاد خارجی برای جدایی باید 700 هزار دلار به پرسپولیس پرداخت می کرد. معلوم نیست وی و انصاری فرد این متمم را کجا نوشته اند که در اصل قرارداد وجود ندارد. هرجا هم دنبال اصل قرارداد گشتیم، پیدا نکردم. اکنون دوره انصاری فرد و عرب نیست بلکه باید کارها را قانونی انجام بدهیم. شکل قانونی هم این است بیرانوند به کمیته انضباطی شکایت کند و ما هم به این شکایت اعتراض نخواهیم کرد.

من برای مدیریت پرسپولیس کوچک هستم زیرا به کسی باج نمی دهم

سرپرست باشگاه پرسپولیس اضافه نمود: بیرانوند با احساسات مردم بازی می نماید. حرف وی درباره اینکه من برای مدیریت پرسپولیس کوچک هستم درست است زیرا به کسی باج نمی دهم. در این باشگاه مدافع طرفدار هستم اما این پول برای طرفدار است. بیرانوند هم عزیز ما است و خیلی هم زحمت کشیده اما هر بحثی باید در چارچوب خودش طی گردد.

قرارداد بیرانوند اِنقلت های زیادی داشت

رسول پناه در مصاحبه با برنامه فوتبال برتر شرح داد: دیناروند هم محاسبه کرد و این قرارداد اِنقلت های زیادی داشت و شکل آن ایراد دارد. برای خسارت ندیدن باشگاه برای پیوستن به آنتورپ شکل قانونی را رعایت کردیم. اصلا نگفتم امضای انصاری فرد پای متمم را قبول ندارم اما آن را ندیده بودیم. خود علیرضا هم کپی آن را به ما داد و اصل متمم را ندیده ایم. حتی بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس هم این متمم را نگارش ننموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3213

به "رسول پناه: برای مدیریت پرسپولیس، کوچکم، چون باج نمی دهم ، با 5 بازیکن مدنظر گل محمدی مذاکره می کنیم" امتیاز دهید

1 کاربر به "رسول پناه: برای مدیریت پرسپولیس، کوچکم، چون باج نمی دهم ، با 5 بازیکن مدنظر گل محمدی مذاکره می کنیم" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسول پناه: برای مدیریت پرسپولیس، کوچکم، چون باج نمی دهم ، با 5 بازیکن مدنظر گل محمدی مذاکره می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید