پراکندگی جغرافیایی تیم های لیگ فزونی، تهران و خوزستان با بیش ترین نماینده در لیگ بیستم

به گزارش دور زمین، تهران با 4 و خوزستان با 3 نماینده تقریباً نیمی از تیم های لیگ فزونی سال جاری را تشکیل داده اند.

پراکندگی جغرافیایی تیم های لیگ فزونی، تهران و خوزستان با بیش ترین نماینده در لیگ بیستم

به گزارش خبرنگاران، در هفته سرانجامی لیگ نوزدهم هر دو نماینده بوشهر به لیگ دسته اول سقوط کردند تا این استان در لیگ بیستم بدون نماینده باقی بماند. تیم هایی مثل سایپا، پیکان و ذوب آهن در هفته آخر از سقوط فرار کردند تا فصل بعد نیز در جمع لیگ فزونی ها حضور داشته باشند و سهمیه استان خود را حفظ نمایند.

لیگ بیستم با پراکندگی جغرافیای بیشتری شروع می گردد. جایی که دو تیم استان بوشهر سقوط کردند و به جای آن ها یک تیم از استان کرمان و یک تیم از استان مرکزی در فصل بعد رقابت های لیگ برتر حضور پیدا خواهد نمود. 16 تیم لیگ بیستم در 8 استان تقسیم شده اند و با حضور تیم های تازه تری در این لیگ جذابیت های تماشای بازی ها افزایش خواهد یافت. در ادامه به معرفی سهمیه های لیگ فزونی استان ها می پردازیم.

تهران

تهران با 4 نماینده بیش ترین سهم در بین استان های حاضر در لیگ برتر را دارد؛ جایی که پرسپولیس و استقلال به عنوان قهرمان و نایب قهرمان لیگ نوزدهم معرفی شدند و در مقابل دو تیم دیگر این استان یعنی پیکان و سایپا به سختی در هفته سرانجامی سهمیه خود را در لیگ برتر حفظ کردند. عبدالله ویسی با پیکان کار غیرممکن را ممکن کرد و سایپا با ابراهیم صادقی پیروز شد از سقوط فرار کند تا لیگ فصل بعد همچنان با حضور 4 تیم تهرانی برگزار گردد.

خوزستان

بهترین فصل خوزستانی ها در تاریخ لیگ برتر را در فصل گذشته شاهد بودیم. فولاد خوزستان با ایستادن در رده سوم سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کردند و دو تیم صنعت نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان نیز در رده های هفتم و هشتم ایستادند و عملکرد خوبی به نمایش گذشتند. ضمن این که نفت مسجدسلیمان با راهنمایی مهدی تارتار تا جمع چهار تیم برتر جام حذفی هم پیش رفت. به هر حال خوزستانی ها با 3 نماینده در لیگ بیستم حاضر خواهند شد. البته این در حالی است که دو باشگاه نفتی این استان در بحران مدیریتی به سر می برند و با این شرایط معلوم نیست هر سه سهمیه لیگ فزونی خوزستانی ها حفظ خواهد شد یا خیر.

اصفهان

دو تیم سپاهان و ذوب آهن که همیشه جزو تیم های مدعی لیگ برتر نامیده می شدند در لیگ نوزدهم نتوانستند به آن چیزی که می خواستند دست پیدا نمایند. سپاهانی ها با امیر قلعه نویی یکی از مدعیان قهرمان لیگ برتر بودند اما در هفته های سرانجامی از قافله عقب ماندند و در نهایت با ایستادن در رده پنجم سهمیه آسیایی را از دست دادند. دیگر تیم اصفهانی یعنی ذوب آهن برخلاف پیش بینی ها عملکرد مطلوبی در لیگ بستم به نمایش نگذاشت اما آن ها در هفته های سرانجامی پیروز شدند با کسب نتایجی قابل قبول در لیگ برتر باقی بمانند. اصفهانی ها در لیگ بیستم هم چنان با دو سهمیه کار خود را ادامه خواهند داد.

آذربایجان شرقی

دو تیم تراکتور و ماشین سازی فصل پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتند. تراکتوری ها توانستند علاوه بر کسب سهمیه لیگ قهرمانان در جام حذفی هم به قهرمانی برسند و تبریزی ها را از جام بی نصیب نگذارند. در مقابل، ماشین سازی عملکرد مطلوبی نداشت اما به هر حال در هفته های سرانجامی توانست با هومن افاضلی نتایجی کسب کند که سهمیه دیگر تبریزی ها را در لیگ برتر حفظ کند. آذربایجان شرقی نیز مانند اصفهان دو سهمیه لیگ فزونی خود را حفظ کرد.

کرمان

کرمانی ها در حالی که در لیگ هجدهم بدون سهمیه بودند اما طی دو فصل پیاپی دو نماینده به لیگ برتر فرستادند. لیگ نوزدهم حضور گل گهر سیرجان را به خود دید و در لیگ بیستم نیز شاهد حضور مس رفسنجان خواهیم بود. سیرجانی ها به عنوان اولین فصل حضور خود در لیگ برتر در رده دهم قرار گرفتند تا عملکرد چندان بدی را از خود به جای نگذارند. در مقابل رفسنجانی ها فصل گذشته را در لیگ دسته یک درخشان عمل کردند و یک هفته مانده با سرانجام لیگ دسته یک به لیگ برتر صعود کردند. کرمان در لیگ بیستم با دو نماینده حضور خواهد داشت و باید دید چه عملکردی را از خود به ثبت می رسانند.

3 تیم دیگر لیگ فزونی از 3 استان

خراسان رضوی، مازندران و مرکزی سه استانی هستند که هر کدام با یک نماینده در لیگ برتر فصل پیش رو حضور خواهند داشت. شهرخودرو تنها نماینده مشهد است که لیگ نوزدهم را با ایستادن در رده ششم به سرانجام رساند و از کسب سهمیه لیگ قهرمانان جا ماند. البته آن ها عملکرد بدی را از خود به جای نگذاشتند. در لیگ بیستم شهرخودرو با سرمربیگری مهدی رحمتی حضور پیدا خواهد نمود.

نساجی نماینده مازندران در لیگ فصل پیش رو خواهد بود. آن ها فصل گذشته با راهنمایی محمود فکری در نیم فصل دوم عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشتند و هر تیمی را مقابلشان برای کسب امتیاز به زحمت انداختند. آن ها فصل گذشته را با ایستادن در رده نهم به سرانجام رساندند.

آلومینیوم اراک در آخرین دقایق فصل گذشته لیگ دسته یک به لیگ برتر صعود کرد تا صعود تاریخی برای این استان رقم بزند. اراکی ها بعد از 18 سال به لیگ برتر صعود کردند. رسول خطیبی با آلومینیوم به لیگ برتر صعود کرد و در لیگ بیستم نیز راهنمایی این تیم را به عهده خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3362

به "پراکندگی جغرافیایی تیم های لیگ فزونی، تهران و خوزستان با بیش ترین نماینده در لیگ بیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پراکندگی جغرافیایی تیم های لیگ فزونی، تهران و خوزستان با بیش ترین نماینده در لیگ بیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید