آمار متناقضی در مورد خروج نخبگان از کشور منتشر شده است

به گزارش دور زمین، دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور گفت: با توجه به ارائه آمار متناقض خروج نخبگان از کشور، معاونت علمی ریاست جمهوری باید گزارشی در این زمینه ارائه دهد.

آمار متناقضی در مورد خروج نخبگان از کشور منتشر شده است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ جلسه 135 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به ریاست سعید رضا عاملی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.

منصور کبگانیان قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه این جلسه، ضمن تشکر از مواضع و برنامه های وزیر آموزش پرورش در خصوص برگزاری کلاس های حضوری مدارس با رعایت پروتکل های ستاد کرونا لزوم آموزش های حضوری در کنار آموزش مجازی برای دانش آموزان را بسیار حیاتی دانست و گفت: بااینکه در آموزش مجازی سعی می گردد در تعلیم و یادگیری دانش آموزان کاستی به وجود نیاید، ولی در زمان حضور دانش آموز در مدرسه و ارتباط با معلم نکات بسیاری لحاظ می گردد که در آموزش مجازی می تواند مغفول واقع گردد.

کبگانیان اولین موضوع مطرح این جلسه را گزارش علمی در خصوص فناوری کوانتوم مطرح نمود و اضافه نمود: ارتباط با این فناوری بحث روز و ضروری کشور است.

وی بابیان اینکه که مطالعات پژوهشی بسیار خوبی در خصوص فناوری کوانتوم در کشور آغازشده است گفت: در جلسه امروز، کاربرد و معرفی این فناوری انجام شد و گزارش خوبی در خصوص ضرورت پرداختن به این موضوع در حالت طرح اولیه ارائه شد.

کبگانیان ادامه داد: سند ملی برای توسعه فناوری کوانتوم توسط دستگاه های مختلف به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شده، ولی هنوز به صورت سند ملی مصوب درنیامده است، لیکن پیشنهادشده است که این سند به طور رسمی در دستور کار قرار گیرد.

قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور اظهار کرد: بحث اصلی جلسه امروز در خصوص نخبگان و آمار خروج نخبگان از کشور بود با توجه به اینکه از طرف بعضی رسانه ها آمار متناقضی در این خصوص ارائه شده بود که از دستاری رئیس محترم بنیاد ملی نخبگان، درخواست کردیم که گزارشی را در این زمینه ارائه دهند.

در ادامه سورنا ستاری رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به گزارش ارائه شده توسط بنیاد، طی سخنانی گفت: در خصوص بحث های مربوط به مهاجرت، در دو ماه گذشته سالنامه مربوط به مهاجرت ایران منتشرشده است که توصیه بنده به دانشجویانی که انتها نامه هایشان در این زمینه است و افرادی که در این حوزه تحقیق می نمایند این است که حتماً مطالعه کافی روی این سالنامه آماری داشته باشند.

همچنین کبگانیان اضافه نمود: بحث مهم تری که از بنیاد ملی نخبگان باقی ماند رصد میزان اجرایی سازی و پیشرفت سند راهبردی امور نخبگان است که وظیفه مهم و سنگین تری است که این کار هم در دست ارزیابی است که ان شاءالله در جلسات بعد ارائه می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3303

به "آمار متناقضی در مورد خروج نخبگان از کشور منتشر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار متناقضی در مورد خروج نخبگان از کشور منتشر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید