خبرنگاران مشارکت خیرین در ساخت مدارس فارس در 3 سال اخیر 2 برابر شد

به گزارش دور زمین، شیراز-خبرنگاران- استاندار فارس با بیان اینکه با کوشش های خیرین مدرسه ساز دو هزار مکان آموزشی تقدیم فرزندان این استان شده است، گفت: مشارکت خیرین در ساخت مدارس این استان در سه سال اخیر دو برابر شده است.

خبرنگاران مشارکت خیرین در ساخت مدارس فارس در 3 سال اخیر 2 برابر شد

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس شامگاه دوشنبه به نقل از عنایت الله رحیمی اضافه نمود: امروز شاهد به بار نشستن کوشش های خیرین مدرسه ساز هستیم و هر روز سکوهای افتخار در قالب سکوهای علم و دانش توسط فرزندان این مرز و بوم فتح می گردد.

استاندار فارس که در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور معاون اول رئیس جمهور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزیر آموزش و پرورش برگزار گردید، اظهارداشت: با کوشش دستگاه های اجرایی اعتبارات ساخت و نوسازی مدارس استان فارس به بیش از 6برابر افزایش یافته است.

وی با بیان این که از هشت هزار و 700 مدرسه استان فارس، تعداد دو هزار مدرسه توسط خیرین، ساخته و به دانش آموزان استان اهدا شده است، گفت: از عظیم ترین مدرسه تا کوچک ترین مدرسه همه در جهت اعتلای علمی و فرهنگی استان موثر بودند و باید در این جهت از کسانی که مدارس را در چادرهای آموزش عشایر برپا کردند و نتایج آن نیروهای بسیار خدوم تربیت شده اند تا کسانی که دانشگاه ها، مدارس و مکتب ها را در شهرها و روستاها ایجاد کردند قدردانی کنیم.

استاندارفارس ادامه داد: با کوشش همه دست اندرکاران و حمایت خیرین، ایران از جامعه ای کم سواد به جامعه ای با 85 تا 90 درصد آموزش عمومی افراد لازم التعلیم رسیده است و نیروهای متخصص و با تحصیلات دانشگاهی نیز به صورت مداوم گسترش می یابد.

رحیمی اضافه نمود: خاطره شیرین اولین روزی که دانش آموزان وارد مدرسه می شوند در ذهن خیرین مدرسه ساز ماندگار است و دانش آموزان از خیرین عظیموار درس خیراندیشی و نیک اندیشی می گیرند و جامعه نیز از این روحیه خیرین درس می آموزد و راه ارزشمند آن ها پر رهرو خواهد شد.

در این مراسم که با حضور تعدادی از خیرین مدرسه ساز برگزار گردید، استاندارفارس از کوشش های تعدادی از خیرین مدرسه ساز استان تقدیر کرد

منبع: ایرنا
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4154

به "خبرنگاران مشارکت خیرین در ساخت مدارس فارس در 3 سال اخیر 2 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مشارکت خیرین در ساخت مدارس فارس در 3 سال اخیر 2 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید