آقایان بخوانند، همه آنچه باید درباره رفتار با همسر باردار بدانید

به گزارش دور زمین، یک روانشناس گفت: مردان در دوران بارداری باید توجه بیشتری به همسرانشان داشته باشد.

آقایان بخوانند، همه آنچه باید درباره رفتار با همسر باردار بدانید

زهرا امام روانشناس و مشاور در گفت وگو با خبرنگار ، درباره نکات مهم دوران بارداری که آقایان باید بدانند اظهار کرد: دوران بارداری یکی از پر استرس ترین دورانی است که به دلیل تغییرات هورمونی در خانم ها و نگرانی هایی که برای به جهان آوردن یک بچه خوب و سالم سپری می گردد.

امام با بیان اینکه مردان در این دوران توجه بیشتری به همسران خودشان داشته باشد، افزود: این توجهات بیشتر می تواند از جانب مردان باشد و جنبه های حمایتی و عاطفی بیشتری را برای خانم باردار به همراه داشته باشد.

این روانشناس اعلام کرد: اولین راه حل این است که آقایان در این دوران همیشه در دسترس باشد و به خاطر تغییرات هورمونی که اشاره شد معمولا خانم ها حساس تر می شوند و دوست دارند آقایان توجه بیشتری به آن ها داشته باشند پس سعی نمایند همیشه در کنار همسرشان باشند.

او با اشاره به اینکه استرس هایی که معمولاً در این دوران ایجاد می گردد را سعی کنید به حداقل برسانید، ادامه داد: در این دوران کار هایی که در منزل است را آقایان بیشتر انجام دهند و سعی نمایند کمترین تنش در خانم باردار ایجاد نمایند همچنین مراقبت های پزشکی و درمانی را برای همسرشان هم در نظر داشته باشند.

امام گفت: مراقب تغذیه و خواب همسرتان باشند و زمان بیشتری را برای صحبت کردن با همسرشان انتخاب نمایند، همچنین سعی نمایند در فضای خانه آرامش ایجاد نمایند که توأم با مهربانی باشد، معمولاً خانم ها در این دوران بیشتر دوست دارند فرمان دهند و رفتار هایی را انجام دهند که مدت ها انجام نداده اند.

این روانشناس افزود: در دوران بارداری آقایان انعطاف بیشتری داشته باشند و سعی نمایند که همراه همسر خود باشند همیشه تصمیمات پزشکی و مواردی را که که پزشک زنان برای همسرشان توصیه نموده را در مد نظر داشته باشند همچنین آقایان در این دوران مراقب سلامتی، خورد و خوراک خود باشند.

او افزود: آقایان درباره بارداری خانم ها و به جهان آمدن نوزاد اطلاعات کافی داشته باشند و سعی نمایند اگر موارد اضطرابی در همسرشان مشاهده کردند حتما با یک مشاور در این زمینه و پزشک زنان مشورت نمایند و بعد از به جهان آمدن نوزاد به خاطر تغییرات هورمونی که در خانم ها ایجاد می گردد کمی خلق و خوی خانم ها تغییر پیدا می نماید و مراقبت های نوزاد را در این دوران به عهده گیرند تاخانم بیشتر استراحت کند.

امام با تاکید بر اینکه مراقب افسردگی بعد از زایمان باشید، ادامه داد: اگر متوجه افسردگی در خانم خود شدند حتما با یک مشاور در این زمینه صحبت نمایند، گاهی اوقات تصور بر این است که دوران حاملگی فقط مخصوص خانم هاست، اما این دوران هم برای آقایان و هم برای خانم هاست به این معنی که آقایان هم باید در این دوران حمایت گر خوبی برای همسران خود باشند.

این روانشناس افزود: همیشه تربیت کودک قبل از اقدام به بارداری است بهتر است قبل از اینکه خانم ها باردار شوند حتماً با یک پزشک زنان در این مورد صحبت کند و از دارو های خاصی که برای رشد مغز بچه ها مفید هستند استفاده نمایند.

او گفت: اگر خانمی قبل از بارداری دچار مسائل روحی است قطعاً قبل از اینکه اقدام به بچه دار شدن کند برای درمان اقدام کند به این معنی که گاهی اوقات خانم دچار مسائلی مثل افسردگی، اضطراب، وسواس و غیره است و باید قبل از اقدام به بارداری با یک روانشناس در این زمینه صحبت نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2101

به "آقایان بخوانند، همه آنچه باید درباره رفتار با همسر باردار بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقایان بخوانند، همه آنچه باید درباره رفتار با همسر باردار بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید