معبد چالونگ پوکت (تایلند) - دور زمین

معبد چالونگ پوکت (تایلند)

وات‌ها یا معابد بودایی یکی از مهم‌ترین نمادهای تایلند هستند. بخشی از این اهمیت به این خاطر است که اکثر تایلندی‌ها بودایی هستند و بخش دیگر به این دلیل است که معابد این کشور فوق‌العاده زیبا ساخته شده‌اند. در خود پوکت به تنهایی 29 معبد بودایی وجود دارد که در جای‌جای جزیره پخش شده‌اند. برای بیشتر از یک قرن است که وات چالونگ

(Wat Chalong) به بازدیدکنندگان و مسافران تور تایلند یک خوشامدگویی گرم ارائه می‌کند. مردم محلی برای عبادت می‌آیند و مسافران تور پوکت می‌آیند تا در مورد فرهنگ تایلند اطلاعات کسب کنند. این معبد از ساعت 7 صبح تا 5 بعدازظهر باز است.

معبد چالونگ پوکت (تایلند)

Poh Than Jao Wat یکی از مهمترین مجسمه‌های بودایی در داخل وات چالونگ است. این مجسمه در سالن قدیمی غربی معبد قرار گرفته است. مجسمه دیگر در این بخش، متعلق به پیرمردی به نام Ta Khee-lek است؛ این شخص معروف محلی، بعد از مشاوره با مجسمه Poh Than Jao Wat چندین بخت‌آزمایی را برنده شد. مجسمه دیگر در سالن، نونسی نام دارد. یکی از سالن‌های معبد یک مجسمه آب‌طلا کاری شده از Luang Poh Cham را در خود دارد. این سالن پر طرفدار مجسمه‌های Luang Poh Chuang و Luang Poh Gleum را نیز میزبانی می‌کند. هر سه این افراد راهبان بزرگ معبد بوده‌اند.

پاگودایی که بر معبد احاطه دارد یک تکه استخوان بودای بزرگ را در خود دارد. این پاگودا با نقاشی‌هایی که داستان زندگی بودا را بازگو می‌کنند تزئین شده است. چندین مجمسه بودا هم در این بخش وجود دارند. زمان زیادی را به دیدن پاگودا اختصاص دهید. محیط خنک و پر بادی دارد و بین مسافران تور تایلند فوق‌العاده محبوب است. در این معبد یک سالن نمایشگاهی با تهویه مطبوع وجود دارد و در آن مجسمه‌های اندازه واقعی مومی از Luang Poh Cham و Luang Poh Chuang و Luang Poh Gleum و Luang Pu Thuad همراه با مبلمان آنتیک تایلندی و بنجارونگ (ظروف چینی چند رنگ مخصوص تایلند) به نمایش گذاشته شده‌اند. عصای جادویی معروف Luang Poh Cham در محل استقرار راهب بزرگ فعلی نگهداری می‌شود.

وات‌ها برای مردم محلی مکان‌های مقدسی هستند، بنابراین بهتر است در تور تایلند در هنگام بازدید از معابد مردم را تماشا کنید و نحوه رفتار آنها در معبد را تقلید کنید. برای مثال می‌بینید که مردم خیلی مراقبند طوری بایستند که بالاتر از مجسمه‌های بودا نباشند. با این که تایلند می‌تواند در بعضی زمان‌ها خیلی گرم شود، با این حال نامناسب است که با لباس‌هایی که شانه‌ها، سینه، شکم و پاها را نشان می‌دهند، وارد معبد که جایی برای عبادت است بشوید.

در زمان بازدید از وات چالونگ در تور پوکت، برای ورود به بعضی ساختمان‌ها باید کفش‌های خود را در بیاورید. بهتر است در هنگام بازدید از معابد در تور تایلند گران‌ترین کفش‌هایتان را نپوشید، چرا که شاید کسی آن را به اشتباه پوشیده و برود. اگر این اتفاق بیافتد و آن کفش محبوب‌تان باشد خیلی ناراحت خواهید شد. معبد چالونگ در حدود 8 کیلومتری جنوب شهر پوکت قرار گرفته است. از سمت سنترال فستیوال در امتداد جاده Chao Fah Nok پیش بروید و معبد را سمت چپ خود خواهید دید. اگر از سمت میدان چالونگ می‌آیید همان جاده را به سمت شهر بیایید و معبد این بار سمت راست‌تان قرار دارد.

وبسایت
wat-chalong-phuket.com
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 139

به "معبد چالونگ پوکت (تایلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد چالونگ پوکت (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید