قصر هفبورگ وین (اتریش) - دور زمین

قصر هفبورگ وین (اتریش)

قصر هوفبورگ وین (The Hofburg) برای قرن‌ها منزلگاه خاندان سلطنتی هابسبورگ، حاکمان اتریش تا پایان جنگ جهانی دوم بوده است. بخش مهمی از دفتر تاریخ اروپا در اینجا نوشته شده است. مجموعه قصر هفبورگ یکی از بزرگترین قصرها در تمام دنیا و یکی از جذاب‌ترین مکان های دیدنی اتریش است. این ساختمان عظیم، بازتاب‌دهنده 700 سال تاریخ معماری این سرزمین است، چرا که تقریبا تمام پادشاهانی که از سال 1275 در اینجا ساکن بوده‌اند، تغییرات مد نظرشان را در آن اعمال کرده‌اند، در نتیجه قصر هوفبورگ بسیاری از المان‌های معماری سبک‌های مختلف، از گوتیک تا رنسانس و از باروک تا روکوکو را در خود دارد. در تور اتریش حتما از قصر هفبورگ دیدن کنید تا بتوانید تصویری روشن‌تر و جذاب‌تر از این سرزمین و تاریخش به دست آورید.

قصر هفبورگ وین (اتریش)

همراه با میدان‌ها و باغ‌های متعددش، مجموعه قصر هفبورگ وین منطقه‌ای به مساحت تقریبا 24 هکتار را پوشش می‌دهد و به نوعی یک شهر درون یک شهر به حساب می‌آید. این قصر از 18 گروه ساختمان، 19 حیاط و 2600 اتاق تشکیل شده است. مسافران تور اتریش برای بازدید از قصر هوفبورگ 3 انتخاب دارند: آپارتمان‌های سلطنتی، موزه سیسی و مجموعه نقره. هر کدام از این بخش‌های قصر هفبورگ را می‌توانید در قالب تورهای جداگانه یا به عنوان بخشی از یک بازدید همه‌جانبه ببینید. منطقه اطراف قصر هفبورگ همراه با تعدادی از ساختمان‌های جانبیش، منزلگاه تعداد زیادی از جاذبه‌های جالب‌توجه هستند؛ کلیسای کوچک سلطنتی، موزه تاریخ طبیعی، کتابخانه ملی اتریش و مدرسه سوارکاری اسپانیایی برخی از این جاذبه‌ها هستند.

موزه سیسی به ملکه الیزابت اختصاص داده شده است. این موزه یک تصویر شگفت‌انگیز از زندگی طبقه اشرافی در قرن نوزدهم را به مسافران تور اتریش ارائه می‌دهد. برخی از جذاب‌ترین آثار به نمایش درآمده در این موزه شامل نوشته‌های ملکه الیزابت در مورد رژیم زیبایی سختش، ماسک مرگ که بعد از به قتل رسیدنش ساخته شد و همچنین نمونه بازآفرینی شده از لباسی که در زمان آمدنش به اتریش از مونیخ در سال 1854 و در سن شانزده سالگی به تن داشته است می‌شوند. برای کسانی که از قصر هفبورگ وین دیدن می‌کنند، بازدید از مجموعه نقره یکی از بایدهای بازدیدشان است. در اینجا بیشتر از 7000  قطعه از ظروف غذاخوری مورد استفاده هر روزه یا برای مراسم خاص متعلق به خانواده سلطنتی به نمایش در آمده‌اند.

راهنمای بازدید از قصر هفبورگ در تور اتریش

کافه هفبورگ قهوه و غذاهای سبک را به مسافران تور اتریش ارائه می‌دهد. این کافه درست در مرکز قصر هوفبورگ قرار گرفته است. در ماه‌های گرم سال مهمانان می‌توانند در پاسیو کافه از غذایشان لذت ببرند. در ماه‌های خلوت‌تر سال، بسته‌های ویژه بازدید از مجموعه قصر در دسترس هستند؛ این بسته‌ها شامل بلیت ورودی به مجموعه نقره، موزه سیسی و آپارتمان‌های امپراتوری و همچنین یک قهوه وینی و شیرینی در کافه هوفبورگ می‌شوند.

قصر هفبورگ به فاصله یک پیاده‌روی کوتاه از مرکز شهر وین و برخی از مشهورترین مکان های دیدنی اتریش در این شهر قرار گرفته است؛ با این حال شما می‌توانید با اتوبوس‌های شماره 2A و 3A به راحتی به قصر برسید. برای رفتن به قصر هوفبورگ وین می‌توانید از تراموا هم استفاده کنید؛ تراموای خطوط 1، 2، D یا J را سوار شده و در خیابان برگرینگ پیاده شوید. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به قصر هفبورگ ایستگاه هرنگاسه در خط U3 است. مانند بیشتر شهرهای اروپایی، بخش اعظم مرکز شهر وین تنها مختص عبور و مرور عابران پیاده است، در نتیجه اگر در تور اروپا اتومبیل کرایه کردید می‌بایست در بیرون شهر ماشین خود را پارک کرده و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

وبسایت
hofburg-wien.at
ساعات بازدید
9 تا 18
هزینه ورودی
15 یورو
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 297

به "قصر هفبورگ وین (اتریش)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصر هفبورگ وین (اتریش)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید