معبد لیتریچر هانوی (ویتنام) - دور زمین

معبد لیتریچر هانوی (ویتنام)

معبد لیتریچر هانوی (Temple of Literature, Hanoi) یا همان معبد ادبیات، بیشتر مواقع به عنوان یکی از خوش‌منظره‌ترین و زیباترین جاذبه های هانوی شناخته می‌شود. معبد ادبیات هانوی در اصلی در سال 1070 به عنوان یک دانشگاه اختصاص یافته به مکتب کنفسیوس ساخته شد. تا همین امروز ساختمان معبد به شکلی عالی محافظت شده و به عنوان یکی از مثال‌های بی‌نظیر از معماری سنتی ویتنام شناخته می‌شود. مسافران تور ویتنام در معبد لیتریچر هانوی می‌توانند با فرهنگ و سنت‌های این سرزمین آشنا شده و تصویری روشن از نحوه زندگی در دوران گذشته به دست آورند، زمانی که تحصیل علم تنها در انحصار طبقه بالادست جامعه بود.

معبد لیتریچر هانوی (ویتنام)

از میان جاذبه‌های داخل معبد لیتریچر هانوی می‌توان به دریاچه ادبیات، چاه روشنی بهشتی، ستون‌های با پایه‌های لاکپشت شکل، عمارت‌های زیبا، حیاط‌ها و پیاده‌راه‌هایی اشاره کرد که زمانی توسط خانواده‌های سلطنتی استفاده می‌شدند. در زمان بازدید از معبد ادبیات هانوی در تور ویتنام، شما می‌توانید ساختمان‌های تاریخی را ببینید که مربوط به سلسله‌های لی و تران هستند. این معبد که در گذشته هزاران پزشک را به جامعه تحویل داده، حالا به یادبودی برای علم‌آموزی و ادبیات تبدیل شده است. در اصل این دانشکده تنها اعضای خانواده‌های سلطنتی و طبقه اشراف را می‌پذیرفت، قبل از این که در نهایت درهای خود را به روی مردم معمولی باز کند. فارغ‌التحصیل‌های موفق این دانشکده نام‌هایشان را بر روی یک ستون که بالای یک لاکپشت سنگی قرار دارد حکاکی کرده‌اند.

معبد لیتریچر هانوی بیشتر از این که یک مکان مذهبی بوده باشد، مکانی برای تحصیل و علم‌آموزی بوده است. 5 حیاط در معبد ادبیات وجود دارد؛ دو تای آنها با گیاهان و درختان زیبا تزئین شده‌اند. سومی منزلگاه یک استخر بزرگ است که با نام چاه روشنی بهشتی شناخته می‌شود. چهارمین حیاط، حیاط حکیم نام دارد و در آن مجسمه‌ای از کنفسیوس قرار داده شده است. آخرین حیاط تای هوک نام دارد و در آن یک برج بزرگ طبل و ناقوس وجود دارد. باغ‌های فوق‌العاده زیبا و بی عیب و نقص معبد لیتریچر با درختان باستانی پر شده‌اند؛ در این محیط‌های آرامش‌بخش دانشجویان می‌توانستند استراحت کنند. مجسمه‌های سنگی و سنگ‌نوشته‌ها در جای جای معبد ادبیات دیده می‌شوند. معبد لیتریچر هانوی به عنوان یکی از مهم‌ترین مکان‌های فرهنگی در این شهر، جایگاه ویژه‌ای در بین مردم محلی و همچنین مسافران تور ویتنام دارد.

معبد لیتریچر هانوی به فاصله یک پیاده‌روی کوتاه از میدان با دین قرار گرفته و به کاخ ریاست جمهوری و موزه هنرهای زیبای ویتنام بسیار نزدیک است. این معبد بین خیابان‌های تون دوک تانگ و وان میو و در فاصله حدودا 2 کیلومتری غرب دریاچه هوان کیم قرار گرفته است. مسافران تور ویتنام برای بازدید از معبد ادبیات می‌بایست 10 هزار دانگ پرداخت کنند.

ساعات بازدید
8.30 تا 16.30
هزینه ورودی
10 هزار دانگ
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 687

به "معبد لیتریچر هانوی (ویتنام)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد لیتریچر هانوی (ویتنام)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید