پاگودای تک ستونی هانوی (ویتنام) - دور زمین

پاگودای تک ستونی هانوی (ویتنام)

پاگودای تک ستونی (One Pillar Pagoda) شهر هانوی، نمادی است از گل نیلوفر آبی که از آب بیرون آمده است. در میان مسافران تور ویتنام، این پاگودا به خاطر ظاهر خاص و جالب‌توجهش معروف است؛ اتاقکی چوبی و پر تزئینات که از داخل آب‌های یک برکه مربع شکل زیبا بیرون آمده و روی یک ستون استوار شده است. پاگودای تک ستونی را اغلب به عنوان نمادی از شهر هانوی می‌شناسند. در باغ آرامش‌بخش و بسیار زیبای اطراف معبد، بازدیدکنندگان می‌توانند روی نیمکت‌ها نشسته و در آرامش از محیط اطرافشان و همچنین منظره این سازه منحصربه‌فرد لذت ببرند.

پاگودای تک ستونی هانوی (ویتنام)

پاگودای تک ستونی در زمان حکمرانی پادشاه لی تای تونگ از سلسله لی و بین سال‌های 1028 تا 1054 ساخته شد. این پاگودا حالا یکی از نمادین‌ترین معبدهای کشور و یکی از جالب‌توجه‌ترین مکان های دیدنی ویتنام است. این معبد چوبی در طول قرن‌ها به دفعات زیادی بازسازی شده است؛ آخرین بازسازی به سال 1955 بر می‌گردد، زمانی که ستون نگهدارنده پاگودا در زمان خروج فرانسوی‌ها نابود شد. زیارتگاه داخل پاگودای تک ستونی به الهه بودایی ویتنامی، کوان اَم اختصاص داده شده است. تندیس این الهه در داخل یک معبد کوچک 3 متر مربعی جای داده شده است.

افسانه‌ها می‌گویند که پاگودای تک ستونی به خاطر رویای یک امپراتور یتیم ساخته شده است. در رویایی این امپراتور، اولوکیتشوره (یکی از بوداسَف‌ها) به او یک نوزاد پسر می‌دهد که روی یک گل نیلوفر آبی خوابیده است. امپراتور لی تای تونگ دستور می‌دهد پاگودایی ساخته شود که تجسمی از این گل نیلوفر باشد (در فرهنگ بودایی نیلوفر آبی نمادی از روشنگری است). بعد از تولد فرزند پسرش، امپراتور شکرگزار این بوداسف و همچنین کوان ام (الهه رحمت) می‌ماند. در داخل معبد یک مجسمه پر زرق و برق از کوان ام در محراب اصلی قرار داده شده است.

ستون بتنی که این پاگودای کوچک را سر پا نگه داشته، در واقع جایگزینی برای ستون اصلی است که توسط فرانسوی‌ها نابود شده بود. البته نامشخص است که چه مقدار از خود معبد چوبی، از همان سازه اصلی که در قرن دهم ساخته شده باقی مانده است. یکی دیگر از نکته‌های جالب توجه در مورد پاگودای تک ستونی هانوی درختی است که در پشت پاگودا رشد کرده است. افسانه‌ها می‌گویند این درخت از جوانه درختی به وجود آمده که بودا در سایه‌اش به روشنگری دست یافته بوده است. این درخت در سال 1958 به عنوان یک هدیه از هند به اینجا آورده شده است. در زمان بازدیدتان از پاگودای تک ستونی در تور ویتنام، حتما از پاگودای دین هو (Dien Huu Pagoda) هم که در نزدیکی قرار گرفته دیدن کنید. این پاگودا در حیاطی پر از درختان زیبا و تماشایی بونسای قرار دارد.

رفتن به پاگودای تک ستونی در تور ویتنام

ورودی پاگودای تک ستونی رایگان است. این پاگودا هر روز از ساعت 8 تا 17 باز است. یک دکه فروش خوراکی نزدیک به استخر قرار گرفته است؛ می‌توانید بنشینید و در حین تجدید قوا، از آرامش باغ‌های زیبای اطراف‌تان لذت ببرید. پاگودای تک ستونی در داخل پارک پشت موزه نزدیک به میدان با دین (محل قرارگیری مقبره هوشی مین) قرار گرفته است. مسافران تور ویتنام باید توجه کنند که برای ورود به داخل معبد شما باید لباس‌های مناسب و پوشیده به تن داشته باشید. در طول روز شما می‌توانید مردم محلی را ببینید که برای دعا و درخواست سلامتی و قدرت باروری به اینجا می‌آیند.

ساعات بازدید
8 تا 17
هزینه ورودی
رایگان
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 319

به "پاگودای تک ستونی هانوی (ویتنام)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاگودای تک ستونی هانوی (ویتنام)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید