کاخ ریاست جمهوری هانوی (ویتنام) - دور زمین

کاخ ریاست جمهوری هانوی (ویتنام)

ویتنام تاریخی غنی دارد و از نظر ساختمان‌ها و بناهای تاریخی که گواهی بر این مدعا باشند، چیزی کم و کسر ندارد. کاخ ریاست جمهوری هانوی (Presidential Palace Hanoi) هم یکی از این ساختمان‌های تاریخی و یکی از تماشایی‌ترین مکان های دیدنی ویتنام است. برای آن دسته از مسافران تور ویتنام که مشتاق کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ این سرزمین هستند، بازدید از کاخ ریاست جمهوری هانوی از بایدهای سفرشان است. گردهمایی‌های سیاسی همچنان در این کاخ برگزار می‌شوند، در نتیجه بازدیدکنندگان اجازه ورود به داخل ساختمان را ندارند. البته دل‌سرد نشوید؛ این ساختمان خیره‌کننده از بیرون هم فوق‌العاده تماشایی است. ترکیب زیبایی ساختمان زرد رنگ کاخ ریاست جمهوری هانوی و باغ‌ها و زمین‌های سرسبز احاطه‌کننده‌اش، یک تجربه عالی از گشت و گذار در تور هانوی را به شما ارائه می‌دهد.

کاخ ریاست جمهوری هانوی (ویتنام)

کاخ ریاست جمهوری هانوی بین سال‌های 1900 تا 1906، در زمان استعمار فرانسوی‌ها و برای اقامت فرماندار فدراسیون هندوچین ساخته شد. این ساختمان 3 طبقه زرد رنگ، 30 اتاق دارد و به سبک استعماری فرانسوی ساخته شده است. به عنوان بخشی از "ماموریت متمدن‌سازی‌شان"، استعمارگران فرانسوی باور داشتند که فرهنگ اروپایی تنها گزینه برای ارتقا سطح فرهنگ مردم بومی است، در نتیجه سازه‌های مستعمراتی به طور کلی معماری محلی را نادیده می‌گرفتند. معمار فرانسوی، آگوستو هنری ویلدیو در آن زمان مامور شده بود تا ساختمان‌های مهم و اصلی شهر هانوی (مرکز اداری و اجرایی مستعمره فرانسوی هندوچین) را طراحی کند. غیر از کاخ ریاست جمهوری هانوی، او ساختمان‌های دفتر پست، سالن هنر، ساختمان دادگاه مرکزی و تعدادی دیگر از ساختمان‌های مهم شهر را طراحی کرد.

بعد از استقلال ویتنام در سال 1954، این ساختمان به عنوان ستاد مرکزی حکومت تازه‌تاسیس مورد استفاده قرار گرفت. قرار شد ساختمان به کاخ ریاست جمهوری و اقامتگاه رسمی هوشی مین تبدیل شود، اما رهبر ویتنام زندگی در چنین کاخی را دوست نداشت و نگران بود که بودنش در این ساختمان بزرگ و مجلل تصویری منفی از او در ذهن مردم به جای بگذارد. در نتیجه او تصمیم گرفت در یک خانه چوبی سنتی ویتنامی کار و زندگی کند. خانه کوچک و ساده او در پشت کاخ ریاست جمهوری هانوی قرار گرفته است. در سال 1975 این خانه به مجموعه کاخ اضافه شد. برای رسیدن به خانه چوبی هوشی مین مسافران تور ویتنام می‌بایست از ورودی مجموعه کاخ یک مسیر حدودا 100 متری را طی کنند. بسیاری از مردم ویتنام برای ادای احترام به رهبرشان از این خانه چوبی دیدن می‌کنند.

بازدید از کاخ ریاست جمهوری هانوی در تور ویتنام

همانطور که گفته شد، جلسات دولتی هنوز در ساختمان کاخ ریاست جمهوری هانوی برگزار می‌شوند؛ در نتیجه مسافران تور ویتنام تنها می‌توانند از بیرون ساختمان دیدن کنند و در باغ‌های دورتادور کاخ بگردند. ورودی خانه چوبی سنتی هوشی مین 25 دانگ است. محوطه آرامش‌بخش کاخ ریاست جمهوری هانوی منزلگاه باغ‌های گیاه‌شناسی زیبا و زمین‌های سرسبز پر از درختان میوه است، در نتیجه مقصدی عالی برای کمی دور شدن از هیاهوی مرکز قدیمی شهر و استراحت در تور هانوی به حساب می‌آید. کاخ ریاست جمهوری در منطقه با دینگ قرار گرفته است؛ توصیه می‌کنیم وقتی به این منطقه رفتید، غیر از این کاخ، از پاگودای تک ستونی، موزه هوشی مین و مقبره هو چی مین هم دیدن کنید، چرا که تمامشان به فاصله پیاده‌روی‌هایی کوتاه از یکدیگر قرار گرفته‌اند.

انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 686

به "کاخ ریاست جمهوری هانوی (ویتنام)" امتیاز دهید

1 کاربر به "کاخ ریاست جمهوری هانوی (ویتنام)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ ریاست جمهوری هانوی (ویتنام)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید