منطقه پلاکا آتن (یونان) - دور زمین

منطقه پلاکا آتن (یونان)

محله پلاکا (Plaka) یکی از محبوب‌ترین مناطق توریستی آتن در میان مسافران تور یونان است؛ محله‌ای که در زیر سایه آکروپولیس قرار گرفته و همانند روستایی در داخل شهر است. بیشتر خیابان‌ها به روی اتومبیل‌ها بسته شده‌اند اما در هر حال حواستان به پیک‌های موتوری و کامیون‌های حمل بار باشد. زمانی این محله منطقه زندگی شبانه شهر بود اما به خاطر قانونی که دولت وضع کرد، حالا آن مکان‌های پر سر و صدا جای خود را به رستوران‌ها با میزهایی در پیاده‌روها، فروشگاه‌های جواهرات، فروشگاه‌های سوغاتی و کافه‌ها داده‌اند. با این که پلاکا حال و هوای توریستی پیدا کرده اما همچنان بهترین محله در مرکز آتن است. اگر کمی بگردید می‌توانید رستوران‌های خوبی را با غذاهایی خوب در اینجا پیدا کنید.

منطقه پلاکا آتن (یونان)

منطقه پلاکا قدیمی‌ترین بخش آتن بوده و آن را با نام محله خدایان می‌شناسند. لحظه‌ای که شروع به پیاده‌روی در خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده اینجا بکنید، حس می‌کنید در زمان به عقب برگشته‌اید. هیچ کس نمی‌داند این محله نامش را از چه چیزی گرفته است اما بر طبق عقیده رایج به خاطر تخته سنگ بزرگ و مسطحی بوده که در این محله قرار داشته است. با رفتن به محله پلاکا در تور یونان می‌توانید حال و هوای اصیل این سرزمین را با تمام وجود حس کنید، جایی که مسحور زیبایی ساختمان‌هایش با رنگ‌های نئو کلاسیک، معماری، باغ‌های قدیمی و اتمسفر خاص و شیک محله خواهید شد. نبود اتومبیل باعث شده هوای این محله هم با طراوت و روح‌بخش باشد. اگر در تور آتن از منطقه پلاکا بازدید کردید همراه خود یک نقشه داشته باشید، چرا که کوچه‌پس‌کوچه‌های پلاکا مانند یک هزارتو است.

در میان فروشگاه‌های توریستی در محله پلاکا شما می‌توانید کالاهای جالب توجهی را پیدا کنید؛ کالاهایی که می‌توانید به عنوان سوغاتی و هدیه‌ای عالی با خود از تور یونان برگردانید. بیشتر مغازه‌ها تقریبا یک مجموعه از کالاها را با قیمت‌های مشابه دارند اما فروشگاه‌های شیک‌تر و خاص‌تر هم در میان‌شان پیدا می‌شوند؛ مکان‌هایی که کالاهای آنتیک، نمادهای یونانی رنگ شده با دست، کنده‌کاری‌های چوبی و نقاشی می‌فروشند. اگر در محله پلاکا بگردید می‌بینید که تعداد زیادی جواهرفروشی وجود دارند؛ بیشترشان محصولاتشان را از کارخانه‌ها می‌خرند و طرح‌های مشابهی دارند اما چند تایی هم هستند که در آنها هنرمندان قطعه‌های اصیل و دست‌ساز درست می‌کنند. قیمت جواهرات ساخته شده از طلا در یونان، به خاطر پایین بودن قیمت کارگر ارزان‌تر از بسیاری از نقاط دنیا است.

آنافیوتیکا مجموعه‌ای از خانه‌های کوچک است که در دامنه آکروپولیس و بالای پلاکا ساخته شده‌اند. بودن در این محله مانند رفتن به یک از جزیره‌های یونان است. این بخش آنافیوتیکا نام دارد چرا که ساکنین اولیه این محله سنگ‌کارانی بودند که از جزیره آنافی برای ساخت آتن در نیمه‌های قرن نوزدهم به اینجا آمده بودند. تور آتن بدون بازدید از آکروپولیس کامل نمی‌شود؛ چه بهتر که برای رسیدن به معروف‌ترین محوطه باستان‌شناسی این سرزمین راه خود را از میان این محله دوست‌داشتنی پیدا کنید. در ضمن اگر دوست دارید بدون این که نیاز باشد به میکونوس بروید، بتوانید حال و هوای خیابان‌ها و کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرها و روستاهای آن جزیره را حس کنید به این بخش از شهر بیایید. پلاکا همچنین با تعداد زیادی از مجموعه‌های باستانی ریز و درشت پر شده است. معروف‌ترین‌شان برج بادها است که یک بلوک بالاتر از خیابان آدریانو و در خیابان آئولو قرار گرفته است.

رفتن به محله پلاکا در تور یونان

پلاکا در زیر آکروپولیس قرار دارد و تقریبا تا سینتاگما ادامه پیدا کرده است. دو خیابان اصلی مختص عابران پیاده که با هم تقاطع دارند را به نوعی مرکز این محله می‌دانند. دسترسی به این دو خیابان (Kydathineon و Adrianou) از مناطق مختلف آتن به راحتی امکان‌پذیر است. به هر کدامشان که برسید می‌توانید گردش خود را در این محله دوست‌داشتنی شروع کنید.

انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 367

به "منطقه پلاکا آتن (یونان)" امتیاز دهید

1 کاربر به "منطقه پلاکا آتن (یونان)" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه پلاکا آتن (یونان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید