پارک گوئل بارسلون (اسپانیا) - دور زمین

پارک گوئل بارسلون (اسپانیا)

پارک گوئل بارسلونا (Park Güell) در شمال گراسیا قرار گرفته و در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این پارک جایی است که آنتونی گائودی، معمار فوق العاده معروف، پروژه ای را در زمینه طراحی باغ و فضا انجام داده است. پارک گوئل مکانی عجیب و افسون کننده است، جایی که شما می توانید اشتیاق او برای ساخت آثاری با شکل ها و فرم های طبیعی را در مجذوب کننده ترین حالت ممکن ببینید. سازه های دست ساز و مصنوعی او در بسیاری از موارد طبیعی تر از خود طبیعت به نظر می آیند. این پارک در میان مسافران تور اسپانیا فوق العاده محبوب است و هر سال حدود 4 میلیون بازدیدکننده را به خود جلب می نماید. دسترسی و ورود به پارک به تعداد نفرات محدود و هر نیم ساعت یکبار ممکن است، در نتیجه به شما پیشنهاد می دهیم حتما از قبل و به صورت آنلاین رزروهای خود را انجام دهید. چند یورویی هم باید برای بلیت ورودی پارک گوئل هزینه کنید.

پارک گوئل بارسلون (اسپانیا)

پارک گوئل در سال 1900 ساخته شد، زمانی که کنت اوسبی گوئل یک تپه پوشیده با درخت (در آن موقع در بیرون از شهر بارسلون) را خرید و گائودی را استخدام کرد تا شهری مینیاتوری برای افراد ثروتمند در زمین هایی تزئین شده و فضاسازی شده بسازد. پروژه یک شکست تجاری بود و در سال 1914 رها شد. تا آن موقع گائودی 3 کیلومتر جاده، پله و راستا، یک میدان و دو مهمانخانه را با سبک کاری بی نظیر و خارق العاده اش ساخته بود. در سال 1922 شهرداری بارسلون این زمین را خرید و آن را تبدیل به یک پارک عمومی کرد.

ورودی اصلی پارک گوئل در خیابان Carrer d’Olot قرار گرفته است که با دو مهمانخانه هانسل و گرتل به سرعت قابل تشخیص است. در داخل پارک ساختمان Pavelló de Consergeria را خواهید دید؛ این خانه طراحی جالب توجه و منحنی شکل دارد. در داخل، نمایشگاهی از روش های کار گائودی و تاریخ پارک وجود دارد. از طبقه بالایی این ساختمان شما می توانید چشم انداز های فوق العاده زیبا از محیط اطراف را ببینید. پله های بخش ورودی به سمت بالا، با یک مارمولک (یا شاید هم اژدها) موزائیکی محافظت می شوند. یک نمونه کوچک از این مارمولک را می توانید در فروشگاه های سوغاتی در مرکز شهر خریده و به عنوان یک سوغاتی عالی از تور اسپانیا با خود برگردانید.

پله ها شما را به معبد دوریک یا Sala Hipóstila می رسانند. این بخش در واقع جنگلی از 86 ستون سنگی است. بعضی از آنها خم شده اند مانند درختان بزرگی که به خاطر وزنشان در طول زمان سر خم نموده اند. در اصل این بخش قرار بود به عنوان یک بازار مورد استفاده قرار گیرد. ستون ها و سقف سنگ کاری شده با طرح های پیچیده، حالت یک سرپناه در زیر ریشه های یک درخت را به وجود آورده اند؛ الگویی تزئینی که در نقاط مختلفی در پارک گوئل تکرار شده است. در بالای تالار ستون ها، یک فضای باز وسیع وجود دارد. عنصر اصلی تزئینی در این بخش Banc de Trencadís است؛ یک نیمکت کاشی کاری شده که به صورت سینوسی دورتادور محیط این بخش کشیده شده است. این نیمکت بلند به وسیله یکی از نزدیک ترین همکاران گائودی، معمار معروف جوزف ماریا جوجول طراحی شده است. برای گائودی اما، همواره انگیزه های بیشتری از آن چه که تنها به چشم دیده می شد وجود داشت. این سکوی بزرگ طراحی شده تا به نوعی یک محوطه جمع کردن آب باران باشد. آب از یک لایه شن و سنگ عبور نموده، تصفیه شده و به وسیله ستون های خالی شده و به داخل آب انبار زیرزمینی انتقال پیدا می نماید.

خانه دارای مناره مخروطی (در سوی دیگر پارک گوئل)، Casa Museu Gaudí نام دارد. این خانه جایی است که آنتونی گائودی بیشتر زمان ها از 20 سال آخر عمرش را در آن زندگی نموده است. این خانه مبلمان (شامل اقلامی که زمانی در لا پدررا، کاسا باتلو و کاسا کالوت بودند) و دیگر یادگاری های او را در خود جای داده است. این خانه در سال 1904 به وسیله فرانسیس برنگوئر و به عنوان نمونه اولیه از حدود 60 خانه دیگری که برنامه بود در اینجا ساخته شوند ساخته شده بود. بیشتر بخش های پارک گوئل همچنان پر از درخت هستند، اما راستاهای پیاده روی بسیاری در میان آنها ساخته شده اند. مسافران تور اسپانیا برترین چشم انداز ها را می توانند از Turó del Calvari در گوشه جنوب غربی پارک گوئل ببینند.

تورهای یک ساعته در پارک گوئل همراه با راهنما به زبان های مختلف از جمله انگلیسی در تمام طول سال در دسترس مسافران تور اسپانیا قرار دارند. هزینه ی این تورها 7 یورو (به اضافه ورودی پارک) است. می توانید تورهای همراه با راهنما را به صورت آنلاین و از قبل رزرو کنید. برای رفتن به پارک گوئل در تور بارسلون شما می توانید از ایستگاه مترو Lesseps بهره ببرید. راستا پیاده روی تا پارک به خوبی با تابلوهای راهنما معین شده است. راستا رسیدن به پارک از ایستگاه Vallcarca تقریبا کوتاه تر است؛ راستا بالا رفتن از تپه هم با وجود پله های برقی راحت شده است. اتوبوس های شماره 24 و 92 شما را در ورودی نزدیک به بخش بالای پارک پیاده می نمایند.

انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 362

به "پارک گوئل بارسلون (اسپانیا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک گوئل بارسلون (اسپانیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید