مقبره های سلسله مینگ پکن (چین) - دور زمین

مقبره های سلسله مینگ پکن (چین)

مقبره‌های مینگ از جاذبه‌های گردشگری مهم چین و پکن هستند. این محل، قبرستانی سلطنتی بوده که 13 امپراتور از سلسله مینگ در آن دفن شده‌اند. این مکان بر اساس سنتهای فنگ‌شویی چین و با دقت بسیار انتخاب شده است. کوه‌ها، مقبره‌ها را در سه طرف احاطه کرده‌اند و یک رودخانه از کنار آنها عبور می‌کند. یونسکو این مقبره‌ها را در لیست میراث فرهنگی دنیا قرار داده است. بازدید از این مکان در مدت تور چین دیدی عالی نسبت به سبک زندگی سلسله مینگ به شما می‌دهد. تخت‌های سنگی، مجسمه‌های بزرگ حیوانات و انسان‌ها و شواهدی دیگر از فرهنگ و سنتهای چین در این مکان دیده می‌شوند.

مقبره های سلسله مینگ پکن (چین)

3 مقبره از مقبره‌های این مکان به روی عموم باز است و از جاذبه‌های محبوب این محل می‌توان کاخ‌های زیرزمینی، تخت‌های پادشاهی سنگی، مجسمه‌های غول‌پیکر انسان‌ها و حیوان‌ها که نماینده امپراتورهای سلسله مینگ چین هستند و پیاده‌روی و طبیعت‌گردی در محوطه‌های اطراف را نام برد.

تاریخ مقبره‌های مینگ چین

مقبره‌های مینگ جایگاه مهمی در تاریخ چین دارند. این محوطه تاریخی در پکن مکان جالبی است که 13 تا از 16 امپراتور سلسله مینگ چین همراه با همسران و معشوقه‌هایشان دفن شده‌اند. ساخت اولین مقبره در سال 1409 بعد از میلاد و توسط سومین امپراتور سلسله مینگ چین شروع شد. مقبره‌های بعدی در کنار اولین مقبره‌ها ساخته شدند و تمامی آنها در کنار جاده‌ای قرار دارند که در میانه کل محوطه قرار گرفته است. این جاده به نام راه مقدس شناخته می‌شود. مقبره‌ای که آخرین امپراتور Zhu Youjian در آن دفن شده، برای یک معشوقه در نظر گرفته شده بود. این مقبره در جنوب غربی محوطه قرار گرفته است. کاشی‌کاری‌ها و معماری‌های مقبره‌ها، بعدها و توسط امپراتور Shunzhi از سلسله کینگ به این مقبره‌ها اضافه شد.

مقبره‌های سلسله مینگ چین محل دفن 13 امپراتور از 16 امپراتور این سلسله است. 3 پادشاه که مقبره‌های آنها در این محل نیست، در نقاط دیگر پکن دفن شده‌اند. اولین امپراتور سلسله مینگ چین، Zhu Yuanzhang، در نانجینگ در آرامگاه Xiao دفن شده است. دومین امپراتور سلسله مینگ در شِن‌یانگ در شمال پکن و در مقبره Zhao دفن شد. مقبره این امپراتور محوطه‌ای 330 هکتاری بوده و به خاطر معماری‌های باستانی چینی‌اش بین گردشگران تور چین بسیار محبوب است. این مکان بزرگترین پارک شهر Shenyang است. این پارک بازسازی شده و در آن امکانات تفریحی یک پارک مدرن نیز قرار داده شده است. هفتمین پادشاه سلسله مینگ (Zhu Qiyu) در حومه غربی پکن دفن شده است.

از میان 13 مقبره در محل جاذبه گردشگری مقبره‌های مینگ پکن، 3 مقبره Dingling و Changling و Zhaoling به روی عموم باز است. توریست‌های تور چین از طریق راه مقدس وارد محوطه 13 مقبره می‌شوند. در این مسیر می‌توانید مجسمه‌های بزرگی که ساخت آن‌ها به سال‌ها قبل بر می‌گردد را ببینید. راه مقدس 7 کیلومتر طول دارد. راه مقدس به معنی مسیری رو به بهشت است. بر اساس باورهای تاریخی در چین امپراتورها از بهشت به روی زمین می‌آمدند. در چین امپراتور به عنوان فرزند بهشت شناخته می‌شد. این مسیر از طاق سنگی یادبود شروع شده و در دروازه آرامگاه Changling به پایان می‌رسد. توریست‌ها در طول مسیر می‌توانند از دیدنی‌های بسیاری از جمله دروازه بزرگ قرمز، طاق سنگی یادبود Shengde و عمارت ستاره دیدن کنند.

این دیدنی‌ها همراه با مجسمه‌های بزرگ سنگی، به توریستهای تور چین قدرت و عظمت خاندان مینگ را یادآوری می‌کنند. در دو طرف راه مقدس، 36 مجسمه سنگی (18 مجسمه در هر طرف جاده) از انسان‌ها و حیوانات شامل شتر، شیر و فیل وجود دارد. 24 تا از مجسمه‌ها، مجسمه حیوان بوده و 12 تای آنها مجسمه انسان است. مجسمه‌های انسان‌نما نماینده امپراتورها هستند. بعضی از مجسمه‌ها حدود 30 متر مکعب حجم دارند. این مجسمه‌ها نشانگر این هستند که این امپراتورها بعد از مرگشان نیز بزرگ و قدرتمند هستند. این مجسمه‌ها تماما توسط نیروی کارگرها به این مکان حمل شده‌اند. در طول زمستان آب روی زمین ریخته می‌شد تا یخ بزند، سپس مجسمه‌ها روی یخ هل داده می‌شدند تا به مکان اصلیشان برسند. برای تامین آب برای این کار، در هر 500 متر یک چاه حفر کردند.

انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 108

به "مقبره های سلسله مینگ پکن (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقبره های سلسله مینگ پکن (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید