موزه تاریخ طبیعی پکن (چین) - دور زمین

موزه تاریخ طبیعی پکن (چین)

اولین موزه تاریخ طبیعی بزرگ چین، موزه تاریخ طبیعی پکن است که در سال 1962 افتتاح شد. امروزه این موزه فوق‌العاده محبوب پکن، صاحب بیش از 200 هزار گونه جانوری و برخی از پیشرفته‌ترین نمایشگاه‌ها از نظر تکنولوژی در دنیا است. این موزه هم به عنوان مرکزی تحقیقاتی و آکادمیک در سطح بالا فعالیت می‌کند، هم خانه برخی از آثار به جا مانده از دنیای باستان و مدرن است. رفتن به این مکان در مدت تور چین فرصتی عالی ایجاد می‌کند برای لذت بردن، دیدن و یاد گرفتن.

موزه تاریخ طبیعی پکن (چین)

ویژگی‌های موزه تاریخ طبیعی پکن

این موزه که به نمایش مجموعه‌های مربوط به فسیل‌شناسی، گیاه‌شناسی و انسان‌شناسی اختصاص داده شده است، بیش از یک صد هزار نمایشگاه دارد. برخی از مجموعه‌هایی که به این موزه آورده شده‌اند شامل فسیل‌های پرنده موآ (Moa) از نیوزلند، تنبل، جوجه تیغی و پرنده Lyrebird از استرالیا و ماهی La Diman از آفریقا هستند. برخی از حیوانات به صورت خشک شده در موزه وجود دارند و برای بعضی فسیل‌هایشان به نمایش گذاشته شده است. در مدت تور چین در این موزه می‌توانید با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و همه جانبه، پروسه سیر تکاملی از یک تک سلولی تا به وجود آمدن اکولوژی متنوع زمین را ببینید. این موزه سعی می‌کند تا از نمایش سیر تکاملی زندگی در سیاره زمین استفاده کند تا مردم را متوجه کند که میلیونها سال طول کشیده است تا زندگی در این سیاره به چنین تنوعی برسد، بنابراین ما باید سعی کنیم که آن را حفظ کنیم و از موجوداتی که همراه با ما زندگی می‌کنند محافظت کنیم.

نمایشگاه‌های موزه تاریخ طبیعی پکن

حیوانات، دوستان انسان‌ها: تعداد زیادی نمایشگاه در این بخش وجود دارد که به نمایش گروه‌های مختلف حیوانی اختصاص داده شده است.

راز حیوانات: این نمایشگاه تکنولوژیک یکی از جدیدترین نمایشگاه‌های دائمی موزه است. تمرکز این بخش جانورشناسی است و از مالتی‌مدیا و طراحی استفاده می‌کند تا بتواند تکثیر، بقا و انطباق را به نمایش بگذارد.

پادشاهی گیاهی: این بخش سیر تکاملی گیاهان از زمان‌های ماقبل تاریخ تا زمان حاضر را به نمایش می‌گذارد. بازدیدکنندگان تور چین می‌توانند در این بخش از تماشای گونه‌ها، شرکت در ارائه‌های مالتی‌مدیا و بازی کردن لذت ببرند.

پستانداران باستانی: در این بخش می‌توانید نگاهی بیاندازید به اولین گل دنیا و همچنین از گونه‌ای از خانواده فیل‌ها با نام استگودان رودخانه Huanghe دیدن کنید. این نمایشگاه همچنین شامل فسیل استخوان‌ها و دندان‌های بزرگترین پستانداری (Bemalambdidae) است که در زمان انقراض دایناسورها می‌زیسته است.

پارک دایناسورها: در این بخش که تاریخِ به نمایش گذاشته شده در آن، از دوره تریاسه تا دوره کرتاسه را پوشش داده، می‌توانید نگاهی به دنیای دایناسورها بیاندازید. می‌توانید در طول Jurassic Great Canyon راه رفته و یا یک فیلم تماشا کنید. نمایشگاه‌ها شامل دایناسور Yangchuanosaurus، تسینتائوسور، سیتاکوسور، چندین فسیل تخم دایناسور که به خوبی باقی مانده‌اند نیز می‌شوند. Yangchuanosaurus از اواخر دوره ژوراسیک بوده و طول بدن این دایناسور 8 متر و ارتفاعش 4 متر است. Tsintaosaurus از اواخر دوره کرتاسه است؛ این دایناسور 6.62 متر طول و 4.9 متر ارتفاع دارد. Psittacosaurus تنها 70 سانتیمتر طول دارد. در سالن دیرین‌شناسی شما می‌توانید Mamenchisaurus بیست و دو متری را دیده که مربوط به 140 میلیون سال قبل است. همچنین Lufengosaurus با طول 6 متر و ارتفاع 2 متر، مربوط به 180 میلیون سال قبل بوده و در این مکان قابل بازدید است. برخی از خزندگانی که می‌توانستند پرواز کنند هم در این محل به نمایش گذاشته شده‌اند. Pterosaurs و Ichthyosaurs نیز که در آب زندگی می‌کردند در این بخش به نمایش گذاشته شده‌اند. 

زیبایی حیوانات: در این بخش می‌توانید با دنیای حیوانات بیشتر آشنا شوید. می‌توانید از نمایش‌های مربوط به زندگی حیوانات در کشورهای آفریقایی، جنگل‌های آمریکای شمالی و دنیای یخی شمال اوراسیا دیدن کنید.

دنیای اکتشاف: در این بخش هر هفته چیزی جدید ارائه می‌شود و می‌توانید در آن طبیعت دنیا را بشناسید.

خزندگان باستانی: در این بخش شما می‌توانید نحوه تکامل خزندگان را از اولین‌هایشان تا بیرون آمدن از اقیانوس‌ها و تبدیل شدنشان به دایناسورها ببینید. در این بخش می‌توانید اسکلت‌های خارق‌العاده دایناسورها را ببینید و حس یک دیرین‌شناس را داشته باشید.

سینمای 4D: این سینما تجربه تماشای فیلم‌های سه بعدی را با بوها و دیگر غافل‌گیری‌ها ترکیب کرده تا بتواند تمام سنین را سرگرم کند. فیلم‌ها در هر فصل متفاوت‌اند، بنابراین قبل از رفتن به این موزه در تور چین در مورد فیلم‌های در حال اکران اطلاع کسب کنید.

بازدید از موزه تاریخ طبیعی در تور چین

بازدید از این موزه رایگان است؛ ولی شما باید حداقل یک روز قبل تماس بگیرید و رزرو خود را انجام دهید.

موزه تاریخ طبیعی در بخش غربی معبد بهشت و در جنوب شهر ممنوعه، در مرکز پکن قرار گرفته است.

برای رسیدن به این موزه می‌توانید اتوبوس‌های خط 17، 20، 36، 105، 106، 110 و 120 را سوار شده و در ایستگاه Tianqiao پیاده شوید. برای رسیدن به این مکان در مدت تور چین با مترو پکن، خط 5 را سوار شده و در ایستگاه Tiantan Dongmen پیاده شوید.

وبسایت
www.bmnh.org.cn
آدرس
پکن، منطقه Dongcheng
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 231

به "موزه تاریخ طبیعی پکن (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه تاریخ طبیعی پکن (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید