معبد لاما پکن (چین) - دور زمین

معبد لاما پکن (چین)

معبد لاما پکن (Lama Temple) که آن را با نام معبد هارمونی و یا صلح هم می‌شناسند، در گوشه شمال شرقی پکن قرار گرفته و به عنوان یکی از بزرگترین معبدهای لامایی باقی مانده در چین امروز شناخته می‌شود. این معبد تاریخی که به صورتی عالی حفظ شده است، به عنوان یکی از جذاب‌ترین مکان های دیدنی پکن، در میان تمام مسافران تور چین محبوبیت فراوانی دارد؛ جایی که آن‌ها می‌توانند در مورد تاریخ و فرهنگ گوناگون و غنی این سرزمین بزرگ اطلاعات ارزشمندی کسب کنند. معبد لاما پکن در سال 1694 و در زمان حکمرانی سلسله کینگ ساخته شد. این ساختمان محل اقامت پادشاه یونگ‌ژنگ بود، زمانی که تنها یک شاهزاده بود. با این وجود در سال 1744 سلسله کینگ این سکونتگاه را به طور رسمی به یک معبد لامایی تبدیل کرد.

معبد لاما پکن (چین)

در هنگام ورود به مجموعه معبد لاما از جنوبی‌ترین بخش، مسافران تور چین وارد یک حیاط با 3 دروازه می‌شوند. دیوارهای سرخ و مجسمه‌های سنگی شیرها، همگی نشان می‌دهند این مکان در اصل اقامتگاه عضوی از خانواده سلطنتی بوده است. به سمت شمال که حرکت کنید، یک جاده مستقیم و عریض را در پیش روی خود می‌بینید. در شمالی‌ترین بخش این جاده دروازه اعلام صلح قرار گرفته است؛ این دروازه از 3 طاق بزرگ تشکیل شده است. بخش مرکزی تنها مختص عبور پادشاهان بوده است. با عبور از دروازه ژائوتای مسافران تور پکن وارد حیاط دوم معبد لاما می‌شوند. این حیاط یک برج طبل را در بخش غربی و یک برج ناقوس را در طرف شرقیش جای داده است. روبه‌روی این دو برج دو عمارت هشت‌ضلعی قرار دارد. در عمارت‌ها لوحه‌هایی حکاکی‌شده وجود دارند که بر روی آن‌ها از زبان پادشاه شیان‌لونگ دلایل تاریخی تبدیل این اقامتگاه سلطنتی به یک معبد لامایی عنوان شده است.

دروازه یونگ‌هه (که در گذشته دروازه اصلی ورود به معبد لاما بوده است)، حالا سالن پادشاهان آسمانی خوانده می‌شود، چرا که در این اینجا مجسمه‌های 4 پادشاه آسمانی (خدایان بودایی) قرار دارند. در هنگام بیرون آمدن از سالن پادشاهان آسمانی مسافران تور چین می‌توانند یک ظرف مسی پخت و پز قدیمی مربوط به سال 1747 و دوران سلسله کینگ را ببینند. این ظرف که پایه‌اش از سنگ‌های سیاه و مرمر سفید ساخته شده، ارزش هنری بالایی دارد و به عنوان یکی از کمیاب‌ترین اشیای باستانی در تمام شهر پکن شناخته می‌شود. سالن هارمونی و صلح، قصر اصلی معبد لاما است؛ در داخل این ساختمان 3 بودای برنزی به نمایش گذاشته شده‌اند. 18 مجسمه ارهات در دو طرف سالن جای گرفته‌اند. شمال این سالن، سالن حفاظت ابدی قرار دارد، جایی که شاهزاده جوان در آنجا زندگی می‌کرده است. عمارت ده هزار شادی، آخرین بخشی است که مسافران تور پکن در بازدیدشان از معبد لاما از آن دیدن می‌کنند. این ساختمان 3 طبقه دارد و در داخلش ده‌ها هزار مجسمه از بودا به نمایش گذاشته شده‌اند.

راهنمای بازدید از معبد لاما پکن در تور چین

مسافران تور چین می‌توانند با استفاده از خطوط 2 و 5 مترو خود را به ایستگاه یونگ‌هه‌گوگ برسانند. از خروجی F این ایستگاه بیرون بیایید و چند متر به سمت جنوب حرکت کنید. به سمت شرق پیچیده و بعد از حدود 2 دقیقه پیاده‌روی به معبد لاما می‌رسید. شما همچنین می‌توانید با استفاده از اتوبوس‌های شماره 13، 116، 117 و 684 و ایستگاه سونگ‌هه‌گونگ به معبد بیایید. برای بازدید از تمامی بخش‌های معبد پیشنهاد می‌کنیم 1.5 ساعت از تور پکن خود را به این مجموعه تاریخی و جذاب اختصاص دهید.

ساعات بازدید
9 تا 16
هزینه ورودی
25 یوان
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 113

به "معبد لاما پکن (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد لاما پکن (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید