پارک جینگ شان پکن (چین) - دور زمین

پارک جینگ شان پکن (چین)

پارک جینگ شان (Jingshan Park) در مرکز شهر پکن قرار گرفته است؛ این باغ سلطنتی فوق‌العاده زیبا به عنوان یکی از اصلی‌ترین جاذبه های شهر پکن و همچنین یکی از محبوب‌ترین مکان های دیدنی چین شناخته می‌شود. پارک جینگ شان حدود 230 هزار متر مربع مساحت دارد و بر روی نقطه مرکزی محور جنوب به شمال شهر و رو به دروازه شمالی شهر ممنوعه پکن قرار گرفته است. مرتفع‌ترین تپه در تمام شهر در این پارک قرار گرفته است؛ مسافران تور چین از آن بالا می‌توانند یک منظره کامل و بی‌واسطه از شهر ممنوعه را ببینند.

پارک جینگ شان پکن (چین)

در دوره سلسله‌های یوان (1271 تا 1368 میلادی)، مینگ (1368 تا 1644) و کینگ (1644 تا 1911)، پارک جینگ شان پکن به عنوان یک باغ سلطنتی استفاده می‌شد. البته در دوره سلسله مینگ بود که پارک سر و شکل اصلی خود را پیدا کرد؛ درختان میوه بسیاری کاشته و تعداد زیادی قصر و عمارت در داخل پارک ساخته شدند. به همین خاطر این پارک همواره محل مورد علاقه اعضای خانواده سلطنتی برای تفریح، گذراندن اوقات فراغت و انجام کارهایی مانند شکار بود. در سال 1928 پارک به روی عموم مردم باز شد. از 1949 به آن سو پارک به طور کامل بازسازی شد؛ مسیرها سنگ‌فرش و بیشتر ساختمان‌های داخل پارک بازسازی و مرمت شدند. امروزه پارک جینگ شان پکن یکی از زیباترین جاذبه‌های کل کشور و یکی از بایدهای بازدیدها برای هر کسی است که به تور چین می‌رود.

تپه داخل پارک جینگ شان 5 قله دارد؛ بر روی هر کدام از این قله‌ها یک عمارت وجود دارد که در سال 1751 ساخته شده‌اند. سابق بر این یک مجسمه برنزی از بودا در هر کدام از این عمارت‌ها قرار داشت؛ هر کدام از این مجسمه‌ها نماینده 5 طعم ترش، تلخ، شیرین، شور و تند بودند. متاسفانه تمام این مجسمه‌ها در جنگ‌های دهه 1900 ناپدید شدند. در محل عمارت وسطی مسافران تور چین می‌توانند منظره‌هایی تماشایی از شهر و اطراف را ببینید. از این نقطه مرتفع پارک جینگ شان، شهر ممنوعه باشکوه و خارق‌العاده در جنوب، برج‌های ناقوس و طبل در شمال و همچنین پارک بی‌های و معبد میائوینگ در غرب هم قابل رویت هستند.

در شمال تپه‌های پارک جینگ شان سالن شوهوانگ قرار دارد؛ اینجا در اصل مکانی بود که در دوران گذشته پادشاهان سلسله کینگ به اجدادشان ادای احترام می‌کردند. تصویر برخی از امپراتورها همچنان در این سالن وجود دارند. در شرق سالن شوهوانگ سالن یونگسی (سالن گمشده) قرار دارد، جایی که پیکر پادشاهان و ملکه‌های سلسله‌های باستانی چینی در آنجا دفن شده‌اند. غیر از جاذبه‌های تاریخی، پارک جینگ شان پکن فرصتی عالی به مسافران تور چین می‌دهد تا در فضایی فوق‌العاده سرسبز و پر درخت کمی از هیاهوی شهر دور شوند. این پارک بزرگترین باغ گل صدتومانی در کل شهر را در خود جای داده است. هر سال در ماه می حدود 20 هزار کل صد تومانی از 200 گونه مختلف در اینجا شکوفه می‌دهند و یک منظره فوق‌العاده تماشایی و رویایی را پدید می‌آورند.

رفتن به پارک جینگ شان پکن در تور چین

مسافران تور چین برای رسیدن به پارک جینگ شان می‌توانند از وسایل نقلیه عمومی شهر از جمله اتوبوس‌ها و مترو پکن استفاده کنند. شما می‌توانید اتوبوس‌های خط 58 را سوار شده و برای رسیدن به دروازه‌های غربی، شمالی، شرقی و جنوبی پارک به ترتیب در ایستگاه‌های ژیبان‌شیائو، جینگ شان هوجیه، جینگ شان دونگمن و گوگونگ پیاده شوید. با مترو می‌توانید قطارهای خط 8 را سوار شده و در ایستگاه شیچاهای پیاده شوید. از خروجی C بیرون بیایید و حدود 1 کیلومتر به سمت جنوب پیاده‌روی کنید تا به دروازه شمالی پارک جینگ شان بروید. شما همچنین می‌توانید از محل ایستگاه تا ورودی پارک را با اتوبوس‌های شماره 5، 60، 82، 107، 124 یا اتوبوس گردشگری شماره 3 بپیمایید.

ساعات بازدید
6 صبح تا 9 شب
هزینه ورودی
2 یوان
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 105

به "پارک جینگ شان پکن (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک جینگ شان پکن (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید