دیوار بزرگ چین (بادالینگ) - دور زمین

دیوار بزرگ چین (بادالینگ)

بازدید از دیوار بزرگ چین (Great Wall of China) یکی از بایدهای تور چین است؛ بدون هیچ بحث و هیچ بهانه‌ای؛ و در میان تمام بخش‌های این دیوار خیلی بلند، دیوار بادالینگ (Great Wall of Badaling) هم بهترین انتخاب برای داشتن این تجربه بی‌نظیر است. دیوار بزرگ بادالینگ در پکن سالم‌ترین و کامل‌ترین بخش این دیوار و یکی از پر طرفدارترین مکان های دیدنی چین است، حتی در بین افراد مشهور و سران کشورهای مختلف. حداقل برای یک بار در عمرتان هم که شده باید از دیوار بزرگ چین در منطقه بادالینگ دیدن کنید.

دیوار بزرگ چین (بادالینگ)

از تمام بخش‌های دیوار بزرگ چین، چرا بادالینگ؟

 • بخش بادالینگ دیوار بزرگ چین، محبوب‌ترین قسمت دیوار در میان مسافران تور چین است.
 • کارهای بازسازی و نگهداری فراوانی بر روی این بخش دیوار انجام شده، در نتیجه بادالینگ کامل‌ترین بخش دیوار بزرگ چین است.
 • در مقایسه با دیگر بخش‌های دیوار، بیشتر پله‌ها در اینجا آن چنان شیب‌دار نیستند و به نرده‌های کمکی مجهز شده‌اند، در نتیجه بالا رفتن از آنها نسبتا ساده‌تر است.
 • بخش بادالینگ دیوار بزرگ چین به یک تله‌کابین هم مجهز است؛ در نتیجه برای رفتن به روی دیوار نیازی نیست انرژی زیادی صرف کنید. امکاناتی هم برای راحتی تردد افراد کهن‌سال و با محدودیت‌های حرکتی در نظر گرفته شده است.
 • بخش بادالینگ دیوار بزرگ چین به شهر پکن فوق‌العاده نزدیک است؛ دیوار در حدود 70 کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته است. گزینه‌هایی متعدد (از جمله وسایل حمل و نقل عمومی) برای رسیدن به این محل در پیش روی مسافران تور چین قرار دارد.

نکاتی جالب توجه در مورد دیوار بزرگ بادالینگ

 • بیشتر بخش‌های دیوار بادالینگ در زمان سلسله مینگ (1368 تا 1644 بعد از میلاد) ساخته و تقویت شدند تا از شهر پکن در مقابل حمله مغول‌ها از شمال محافظت کنند.
 • طول بخش بادالینگ دیوار بزرگ چین حدود 12 کیلومتر است، با 43 برج مراقبت. البته تنها 3.74 کیلومتر و 19 برج مراقبت بازسازی شده‌اند و به روی عموم مردم و مسافران تور چین باز هستند.
 • این بخش دیوار به طور متوسط حدود 7.8 متر ارتفاع و 6 متر عرض دارد، فضای کافی برای رژه 10 سرباز یا چهار نعل رفتن 5 اسب در کنار هم.
 • دیوار بزرگ چین از سنگ‌های مکعبی و آجرهای بسیار بزرگ ساخته شده است. در فضای داخل دیوارها، خاک و سنگ‌های کوچک انباشته شده‌اند تا دیوار مستحکم‌تر و قوی‌تر شود.
 • تعدادی حفره در داخل دیوارها ایجاد شده‌اند تا از طریق آنها تیر پرتاب شود و دشمنان قابل مشاهده باشند.
 • برج‌های مراقبت ساخته شده بودند تا برای اقامت سربازها، رد و بدل کردن پیام، زیر نظر گرفتن دشمن و انبار کردن تجهیزات و تدارکات مورد استفاده قرار گیرند. برج‌های مراقبت هم حفره‌هایی برای پرتاب تیر و مشاهده دشمنان دارند.
 • بخش بادالینگ دیوار بزرگ تاکنون میزبان ده‌ها میلیون نفر از مسافران خارجی تور چین و همچنین گردشگران داخلی بوده است. بیشتر از 370 سیاست‌مدار و فرد مشهور خارجی از این بخش از دیوار دیدن کرده‌اند، از جمله بسیاری از رئیس‌جمهورهای امریکا، ملکه الیزابت دوم و رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی، نلسون ماندلا.

راهنمای بازدید از دیوار بزرگ بادالینگ در تور چین

دیوار بزرگ بادالینگ هر روز تنها اجازه بازدید به 65 هزار نفر را می‌دهد. بازدیدکنندگان باید بلیت‌های خود را به صورت آنلاین از وبسایت رسمی دیوار تهیه کنند. خرید آنلاین بلیت از 7 روز جلوتر امکان‌پذیر است. البته این خدمات به صورت انگلیسی در دسترس نیست، در نتیجه مسافران تور چین برای بازدید بدون دغدغه و با خیال آسوده از دیوار می‌توانند از طریق آژانس مسافرتی خود اقدام کنند. ساعات کاری دیوار در زمان‌های مختلف از سال متفاوت است، اما در حالت کلی از حدود ساعت 6 صبح شروع شده و تا حدود ساعت 19 ادامه دارد.

انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 110

به "دیوار بزرگ چین (بادالینگ)" امتیاز دهید

1 کاربر به "دیوار بزرگ چین (بادالینگ)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوار بزرگ چین (بادالینگ)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید