8 علامت خرابی باتری گوشی که باید بدانید

به گزارش دور زمین، تورم یا برآمدگی در گوشی شما می تواند خطرناک باشد. باتری های تلفن همراه که در حال خراب شدن هستند، ممکن است متورم شوند. اگر تلفن شما علائمی از تورم نشان می دهد، استفاده از آن را متوقف نموده و آن را تعویض کنید.

8 علامت خرابی باتری گوشی که باید بدانید

آگاهی از علائم هشدار دهنده خرابی باتری گوشی همراه می تواند عمر آن را طولانی نموده و از هزینه اضافی پیشگیری کند.

هر دارنده تلفن همراه متوجه ناامیدی ناشی از از دست دادن شارژ در لحظه مورد احتیاج است. چه در حال گشت و گذار در شهر باشید، چه در یک تماس کاری یا در حال اجرا تحقیق در راه رسیدن به یک جلسه، در ثانیه ای که قدرت خود را از دست می دهید، بهره وری شما منجمد می گردد.

اگر تلفن شما خاموش شده و اصلا روشن نگردد، احتمالا تعجب خواهید کرد که آیا خود تلفن آسیب دیده است. خوشبختانه باتری تلفن همراه به ندرت ناگهانی خراب می گردد. علائمی وجود دارند که به شما خرابی باتری تلفن همراهتان را هشدار می دهند که اگر این علائم را زودتر از موعد مشاهده کردید، ممکن است بتوانید باتری را تعمیر کنید؛ بنابراین اگر تلفن شما به درستی کار نمی نماید، باید این هشت علامت خرابی باتری تلفن همراه را آنالیز کنید:

1: شارژ باتری تلفن همراه چندان دوام نمی آورد

ممکن است گوشی خود را اول صبح شارژ نموده باشید، اما تا اوایل بعد از ظهر، عمر باتری به 5 ٪ کاهش یابد، حتی بدون استفاده بیش از حد. باتری های تلفن همراه طوری طراحی شده اند که تعداد چرخه های شارژ مشخصی داشته باشند. خوشبختانه کاهش عمومی باتری معمولا در طول این چرخه ها اتفاق می افتد، به عبارت دیگر به آرامی اتفاق خواهد افتاد.

در ابتدا ممکن است تعجب کنید که چرا شارژ کمی به جای مانده است؛ در حالی که این به آرامی برای تلفن شما عادی می گردد، باتری همچنان رو به کاهش است و به شما زمان زیادی می دهد تا متوجه شوید که باتری تلفن همراه شما ممکن است در حال اتمام باشد.

2: کاهش سریع در عمر باتری وجود دارد

گاهی اوقات، یکی از بارزترین علائم خرابی باتری تلفن همراه، سرعت شارژ آن است. ممکن است گوشی خود را با شارژ 100% از برق بکشید، اما بلافاصله شاهد کاهش آن به 80% یا 90% باشید. اگرچه غیرمعمول نیست که تلفن ها فورا چند درصد شارژ باتری را از دست بدهند، افت فوری 10 درصد یا بیشتر احتمالا سرنخی از به خطر افتادن باتری شما است.

3: تلفن به سرعت بیش از حد گرم می گردد

در حالی که تلفن های همراه ممکن است با استفاده گرم شوند، گرمای مداوم می تواند نشانه ای از خرابی باتری تلفن همراه باشد. در این جا می توانید دمای باتری خود را در حالی که گوشی در حال شارژ شدن است، آنالیز کنید، اگر به نظر می رسد که دما هر بار که شارژ می کنید افزایش می یابد، به احتمال زیاد باتری شما علائم خرابی را نشان می دهد.

4: گوشی در حال متورم شدن است

تورم یا برآمدگی در گوشی شما می تواند خطرناک باشد. باتری های تلفن همراه که در حال خراب شدن هستند، ممکن است متورم شوند. اگر تلفن شما علائمی از تورم نشان می دهد، استفاده از آن را متوقف نموده و آن را تعویض کنید. باتری های تلفن به طور کلی ایمن هستند، اما بهتر است مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می نماید تا این که به گوشی یا خودتان آسیب وارد کنید.

5: تنها در حالت اتصال به پریز روشن می گردد

اگر باتری تلفن همراه شما فقط زمانی که به برق وصل است، کار می نماید، احتمالا در حال از بین رفتن است. تا زمانی که بتوانید ترتیب تعویض باتری خود را بدهید، باید زمانی که احتیاج به استفاده از تلفن خود دارید نزدیک پریز برق بمانید.

6: گوشی خود به خود راه اندازی مجدد می گردد

این می تواند یک علامت ناامید نماینده از خرابی باتری باشد. اگر زمانی که در جریان کاری هستید، گوشی شما بدون دلیل، خود به خود راه اندازی مجدد گردد، تقریبا باید آن را تعویض کنید.

7: موبایل درصد شارژ باتری غیر قابل اعتماد را نمایش می دهد

در حالی که درک و پیش بینی کاهش شارژ باتری در زمانی که به خوبی کار می نماید آسان است، باتری در معرض خطر اغلب به طور غیر منتظره ای خاموش می گردد، زمانی که به نظر می رسد عمر باتری زیادی به جای مانده است. این یک علامت مطمئن از خرابی باتری گوشی است.

آن را برای تجزیه و تحلیل بیشتر، چه دلیل یک فایل خراب روی گوشی شما یا خود باتری باشد به یک مرکز تعمیر ببرید.

8: گوشی اصلا برق ندارد

اگر باتری تلفن همراه شما پس از وصل شدن به برق شارژ نمی گردد، می تواند نشانه آن باشد که باتری شما قبلا خراب شده است. شارژر را با گوشی دیگری امتحان کنید تا مطمئن شوید مشکل باتری دارید و مشکل شارژر نیست.

اگر می دانید باتری تلفن همراه شما در حفظ و نگهداری برق مشکل دارد، چندین کار وجود دارد که می توانید برای حفظ عمر آن انجام دهید؛ به عنوان مثال، از شارژ بیش از حد تلفن خود اجتناب کنید. اگر از روی عادت روزانه گوشی خود را شارژ می کنید، سعی کنید آن را یک روز در میان یا زمانی که باتری کاملا خالی شده است، شارژ کنید.

بعلاوه از گذاشتن گوشی در دمای شدید، چه سرد و چه گرم خودداری کنید، زیرا هر دو حالت باتری شما را زودتر خالی می نمایند.

امیدواریم این علائم خرابی باتری تلفن همراه برای حل مشکل شما مفید باشند، زیرا متوجه می شوید که آیا تلفن شما احتیاج به تعمیر دارد یا فقط به باتری نو احتیاج دارید. به یاد داشته باشید، اگر به یک دستگاه نو احتیاج دارید، راه چاره مناسب را بیابید، یک تعمیرگاه قابل اعتماد تلفن همراه، تعمیرگاهی که خدمات خوبی ارائه می دهد و باتری قدیمی شما را به درستی بازیافت می نماید.

منبع: فرادید
انتشار: 10 آبان 1401 بروزرسانی: 10 آبان 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5863

به "8 علامت خرابی باتری گوشی که باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 علامت خرابی باتری گوشی که باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید