34 هزار اثر ثبت شده ملی در کشور وجود دارد

به گزارش دور زمین، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی:گفت: 34 هزار اثر ثبت شده ملی در کشور وجود دارد که برای ساماندهی و بازآفرینی آنها مشارکت بازاریان ضرورت دارد.

34 هزار اثر ثبت شده ملی در کشور وجود دارد

علی اصغر مونسان روز شنبه درجلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان قم اظهار داشت: برای نگهداری و حفظ این آثار 4 هزار میلیارد تومان درطول سال اعتبار لازم است.

وی اظهار داشت:ساماندهی بازارهای تاریخی شهرهای کشور با مشارکت بازاریان درحال انجام بوده و بدون مشارکت آنان این کار عملی نیست.

وی گفت: بازگشتن جریان زندگی به بافت تاریخی و فرسوده شهری هدف گذاری اصلی دولت از بازآفرینی پایدار شهری می باشد.

مونسان گفت: شهرداری تهران الگوی گردشگری را درمنطقه 12 شهر تهران به درستی اجرا کرده و امروز این منطقه از تهران که تا قبل از این یک منطقه فرسوده شهری بود به منطقه زنده و گردشگری تبدیل شده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: مطرح کرد: مناسب سازی فضای زندگی و کسب و کار مساله مهمی است که در محدوده های فرسوده شهری کشور دنبال می شود.

وی اظهار داشت: اعتبار و منابعی که برای بازآفرینی شهری درنظر گرفته شده قابل توجه است که استانها باید به دنبال جذب آنها باشند.

مونسان گفت: دربازآفرینی پایدار شهری دستگاه های استانی به شدت از موازی کاری خودداری کرده و از الگوی تعریف شده ملی تبعیت کنند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: تاکید کرد: در بازآفرینی های شهری باید از الگوهای خودرومحور جلوگیری شده و از الگوهای انسان محور و پیاده روسازی تبعیت کنیم.

مونسان گفت: مجموعه مدیریت استان قم در مرمت بناهای تاریخی از صاحبان این بناها عوارض نوسازی دریافت نکند.

وی همچنین اظهار کرد: به اعتقاد ما مدیریت شهری باید در اختیار شهرداری ها باشد و در این زمینه باید نگاه مدیران شهرداری نسبت به بازآفرینی های شهری مترقی تر شود.

مونسان بیان داشت: قم به دلیل حجم زیاد مسافران به ورودی به این شهر می تواند به یکی از قطب های گردشگری تبدیل شود.

وی در پایان گفت: درآمدهای دولت نسبت به سال های گذشته به شدت کاهش یافته و دولت کشور را در شرایط ویژه مدیریت می کند.

منبع: چمدان
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2409

به "34 هزار اثر ثبت شده ملی در کشور وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "34 هزار اثر ثبت شده ملی در کشور وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید