300 اقامتگاه بوم گردی در استان کرمان راه اندازی شد

به گزارش دور زمین، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: تا کنون 300 اقامتگاه بوم گردی در استان کرمان راه اندازی شده است.

300 اقامتگاه بوم گردی در استان کرمان راه اندازی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، غلامرضا فرخی مدیرکل میراث فرهنگی استان امروز سه شنبه 22 آبان 97 با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون 108 اقامتگاه بوم گردی راه اندازی شده است، اضافه نمود: مهمترین مزایای راه اندازی این اقامتگاه ها افزایش مدت اقامت گردشگران در روستاها ، بازدید از آثار و جاذبه های گردشگری و خرید صنایع دستی و همچنین غذاهای سنتی آن منطقه است که به ایجاد اشتغال و توسعه پایدار روستاها نیز یاری شایانی می نماید.

او با بیان اینکه بیشترین تعداد اقامتگاه های بوم گردی استان کرمان دربخش شهداد، بافت و جیرفت واقع شده است، اظهار کرد: استاندارد سازی این اقامتگاه ها از الویت های این اداره کل است که در این راستا تاکنون 180 اقامتگاه مورد بازدید قرار گرفته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به بالا بردن کیفیت ارائه خدمات در اقامتگاههای بوم گردی توضیح داد: خوشبختانه در دوسال اخیر بیش از 40 ساعت کلاس اموزشی برای مدیران این اقامتگاه ها برپا شده است که تاثیر بسزایی در نحوه ارائه خدمات به گردشگران به ویژه گردشگران خارجی داشته است.

او با بیان اینکه از نظر فضاهای اقامتی در مرکز کرمان دچار کمبودهایی هستیم، اظهار داشت: با راه اندازی چنین اقامتگاه هایی، سفر در استان توزیع و کمبودهای اقامتی نیز از این طریق جبران می گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 12 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1220

به "300 اقامتگاه بوم گردی در استان کرمان راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "300 اقامتگاه بوم گردی در استان کرمان راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید