2 میلیون تن شکر و روغن خام وارد کشور شد

به گزارش دور زمین، تهران (پانا) - شرکت بازرگانی دولتی ایران بیان کرد تا انتها دی ماه بیش از دو میلیون تن روغن و شکر خام از بنادر شمالی و جنوبی وارد کشور شده است.

2 میلیون تن شکر و روغن خام وارد کشور شد

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، براساس این گزارش، مقدار روغن وارد شده از شروع سال تا سرانجام دی ماه به بیش از یک میلیون و 159 هزار تن رسیده است.

بر اساس برنامه ریزی هایی که از سال گذشته صورت گرفته در طی 10 ماه، 598 هزار تن روغن خام تامین و خریداری شده است و برای تنظیم بازار این کالای اساسی طی مدت 961 هزار تن برای تصفیه در کارخانجات روغن کشی و عرضه در شبکه های توزیع، به فروش رفته است.

در بخش تامین روغن مصرفی کشور، بعلاوه از تولیدات داخلی، بیش از 100 هزار تن دانه روغنی کلزا و 7700 دانه روغنی سویا برای استحصال روغن به کارخانجات روغن کشی فروش رفته است.

بر اساس برنامه ریزی هایی که از سال گذشته صورت گرفته است برای تأمین شکر کشور نیز، در 10 ماه سال جاری 843 هزار تن شکر خام وارد شده و مقدار تأمین و خرید در همین مدت به 286 هزار تن رسیده است.

برای تنظیم بازار شکر تا سرانجام دی ماه،بیش از 478 هزار تن شکر خام برای تصفیه در اختیار کارخانجات شکر قرار داده شده که پس از تصفیه در شبکه های عرضه، توزیع شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5045

به "2 میلیون تن شکر و روغن خام وارد کشور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 میلیون تن شکر و روغن خام وارد کشور شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید