10 نکته در خصوص آرایش بهاری که برای سال تازه باید بدانید

به گزارش دور زمین، با شروع سال نو و رسیدن فصل بهار، بد نیست که کمی روتین آرایشی خود را تغییر دهید. تغییر فصل، فرصت خوبی برای امتحان کردن محصولات نو و رنگ های نو است. اگر دوست دارید برای فصل بهار و شروع سال نو، ظاهری نو و مجذوب کننده داشته باشید، در ادامه خبرنگاران را همراهی کنید تا چند نکته در خصوص آرایش بهاری را یادآوری کنیم.

10 نکته در خصوص آرایش بهاری که برای سال تازه باید بدانید

فصل بهار و تغییر روتین آرایشی

شروع فصل بهار فرصت خوبی برای تغییر است. این تغییر می تواند در آرایش روزانه شما هم دیده گردد. اگر احساس می کنید که شرایط پوست شما مناسب نیست یا آرایشی که به آن عادت دارید، تکراری شده، از این فرصت بهره ببرید تا تغییری اساسی در ظاهر خود ایجاد کنید.

10 نکته در خصوص آرایش بهاری

در ادامه ده نکته مهم را یادآوری می کنیم که بد نیست در شروع سال نو به آن توجه کنید. با کمی تغییر در فرایند آرایش روزانه و حتی محصولاتی که استفاده می کنید، می توانید چهره ای متفاوت از همواره و ظاهری مجذوب نماینده و شاد داشته باشید.

1. مراقبت از پوست با شیوه صحیح

برای اینکه آرایش شما زیبا و طبیعی به نظر برسد لازم است که پوست سالم و خوبی داشته باشید. برای اینکه پوست سالمی داشته باشید که مواد آرایشی به خوبی روی آن بنشینند و زیباتر شوید، باید هر روز از پوست خود مراقبت کنید. داشتن پوست تمیز و سالم، چیزی نیست که یک شبه به دست بیاید. برای اینکه پوست سالم و زیبایی داشته باشید، نکات زیر را همواره در نظر بگیرید.

تمیز کردن پوست

پوست خود را دو بار در روز تمیز کنید؛ به خصوص در شب. در طول روز علاوه بر مواد آرایشی، مواد دیگری مثل آلودگی های محیط، روی پوست می نشیند و گاهی به عمق منافذ پوست نفوذ می نماید. اگر نمی خواهید صورت شما جوش بزند و سطح ناصافی پیدا کند، حتما باید صورت را از این آلودگی ها پاک کنید. هیچ وقت با صورتی که تمیز نیست و آرایش دارد، به خواب نروید.

پاک کردن مواد آرایشی

پوست خود را از مواد آرایشی پاک کنید. باقی ماندن لوازم آرایشی روی پوست باعث کدر شدن پوست، باقی ماندن مواد در منافذ پوست و حتی ایجاد جوش می گردد.

استفاده از پاک نماینده های باکیفیت بسیار مهم است. برخی از پاک نماینده ها فقط ظاهر پوست را تمیز می نمایند و داخل منافذ را از مواد آرایشی پاک نمی نمایند. حتما از پاک نماینده هایی بهره ببرید که مخصوص لوازم آرایشی هستند و این مواد را به خوبی حل می نمایند و از منافذ پوست بیرون می کشند.

اگر از محصولات آرایشی ضدآب استفاده می کنید، تمیز کردن صورت، اهمیت بیشتری پیدا می نماید. اگر شوینده های عادی کافی نیست، حتما از شیرپاک کن ها و تمیزنماینده های مواد آرایشی ضدآب بهره ببرید.

  • 8 مرحله طلایی برای مراقبت از پوست معمولی

لایه برداری پوست

برای اینکه از شر پوست های مرده، خلاص شوید و پوست صورت شما کدر و تیره نگردد، حتما چند وقت یک بار آن را لایه برداری کنید. کار لایه برداری پوست را می توانید در خانه و با محصولاتی که مخصوص این کار طراحی شده، انجام دهید. برخی از ماسک های خانگی هم کار لایه برداری پوست را انجام می دهند.

استفاده از کرم مرطوب نماینده

استفاده از کرم مرطوب نماینده قبل از آرایش، باعث می گردد که محصولاتی مثل کرم پودر و پنکیک، راحت تر و بهتر روی پوست قرار بگیرند. علاوه بر این، استفاده از کرم مرطوب نماینده باعث می گردد که سطح پوست شما کمی صاف تر گردد.

استفاده از مرطوب نماینده به طور مرتب، مانع از خشک شدن پوست می گردد. خشکی پوست هم یکی دیگر از عواملی است که باعث می گردد آرایش، به خوبی روی سطح پوست شما قرار نگیرد. تامین رطوبت پوست با یک بار کرم زدن انجام نمی گردد. باید مرتب با استفاده از کرم های مرطوب نماینده، از پوست خود مراقبت کنید و مانع از خشک شدن آن شوید.

اگر پوست چرب دارید حتما از مرطوب نماینده های فاقد چربی بهره ببرید تا باعث جوش زدن صورت نگردد.

2. شناسایی نوع پوست

مهم ترین مرحله در مراقبت از پوست صورت این است که ابتدا نوع پوست خود را شناسایی کنید. پوست شما خشک است یا چرب؟ حساس است یا با بیشتر محصولات آرایشی سازگار است؟ آیا نشانه هایی از پیری، چین و چروک، تغییر رنگ و… در آن مشاهده می کنید؟

برای انتخاب کرم پودر مناسب، فقط توجه کردن به رنگ پوست کافی نیست. باید نوع پوست خود را هم بشناسید تا محصولی مناسب با آن تهیه کنید.

اگر پوست چرب دارید حتما باید محصولی انتخاب کنید که متناسب با پوست چرب باشد و چربی اضافه نداشته باشد. علاوه بر این، استفاده از پرایمر هم لازم است چون منافذ پوست را جمع و کوچک می نماید و مانع از این می گردد که چربی پوست از داخل منافذ به سطح پوست راه پیدا کند و آرایش شما را خراب کند.

افرادی که پوست های خشک دارند یا پوست آن ها کمی دچار چین وچروک های ریز شده هم باید حتما از پرایمر استفاده نمایند. پرایمرها می توانند چین و چروک ها و ناهمواری های پوست را بپوشانند و پوستی صاف و یکدست تحویل شما بدهند تا با خیال راحت از سایر لوازم آرایشی بهره ببرید.

لازم نیست پرایمر را روی کل صورت بزنید. از این محصول فقط می توانید روی قسمت هایی از پوست که دچار ناهمواری و تغییر رنگ شده بهره ببرید. با این توضیحات، یکی از مهم ترین محصولات آرایشی که باید به کیف آرایشی خود برای سال نو اضافه کنید، پرایمر است.

  • 27 توصیه طلایی برای به دست آوردن پوست صاف و درخشان

3. شناسایی ته رنگ پوست

رنگ پوست افراد مختلف، دارای نوعی ته رنگ است که باید شناسایی کنید. پوست شما تون گرم دارد یا سرد؟ شناسایی این ته رنگ برای انتخاب برترین محصولات آرایشی، اهمیت زیادی دارد. دانستن این ته رنگ فقط برای انتخاب رنگ کرم پودر مهم نیست بلکه با یاری آن می توانید برترین رژ گونه، سایه، رژلب و حتی کانسیلر را با توجه به رنگ پوست خود انتخاب کنید.

رنگ این محصولات معمولا در دسته رنگ های گرم، سرد یا خنثی قرار می گیرد. اگر در انتخاب رنگ محصولات آرایشی شک دارید، بهتر است از آن زنگ هایی انتخاب کنید که متناسب با ته رنگ پوست شما است.

چطور ته رنگ پوست را شناسایی کنیم؟

برای اینکه متوجه شوید ته رنگ پوست شما گرم است یا سرد یا خنثی از نکات زیر بهره ببرید:

  • قسمت داخل مچ دست خود را نگاه کنید و رنگ رگ های دست را آنالیز کنید. اگر رگ ها آبی یا بنفش به نظر می رسند، ته رنگ پوست شما سرد است و اگر رگ ها سبز به نظر می رسند، پوست شما گرم است.
  • رنگ موردعلاقه شما برای زیورآلات طلایی یا نقره ای است؟ اگر طلایی بیشتر به شما می آید، پوست شما گرم و اگر نقره ای بیشتر به شما می آید، پوست شما تون سرد دارد.
  • کدام رنگ لباس بیشتر به شما می آید؟ اگر رنگ های آبی، بنفش یا سبز متمایل به آبی باشد، پوست شما سرد است و اگر رنگ های قرمز، زرد، قهوه ای و زیتونی را بیشتر می پوشید، پوست شما تون گرم دارد.
  • پوست شما در آفتاب می سوزد یا برنزه می شوید؟ کسانی که خیلی زود دچار سوختگی پوست صورت می شوند احتمالا پوست سرد دارند و کسانی که برنزه می شوند، پوست آنها دارای ته رنگ گرم است.

4. تجربه کردن رنگ های نو

شما باید استایل و سلیقه خود را دوست داشته باشید ولی بد نیست اگر گاهی ریسک کنید و رنگ ها و سبک های نو آرایش را هم تجربه کنید. این روزها ترندهای زیادی در دنیای مد و آرایش از راه می رسند و بعد از مدتی از بین می فرایند. همگام شدن با این ترندها می تواند تجربه ای مجذوب نماینده و متفاوت باشد ولی این نکته را هم نباید فراموش کنید که هر استایل و آرایشی، قبل از هر چیز باید به شما بیاید و با آن احساس راحتی و زیبایی داشته باشید.

اگر دوست دارید مدل های نو آرایش و رنگ های خاص را امتحان کنید، لازم نیست تمام لوازم آرایشی مورد احتیاج آن را خریداری کنید. چون معمولا بعد از مدت کوتاهی به کار شما نمی آیند و شاید از آن خوشتان نیاید. برای امتحان کردن ترندها، می توانید از آرایشگرهای حرفه ای یاری بگیرید. مثلا می توانید برای یک جشن یا مراسم، با مشورت آرایشگر، مدل ها و رنگ های نو را امتحان کنید. در این صورت لازم نیست لوازم آرایش متعدد خریداری کنید.

5. توجه به فصل

توجه کردن به فصل یکی از نکاتی است که باید برای آرایش صورت در نظر بگیرید. معمولا افراد در فصل زمستان برای آرایش از رنگ های تیره تر و کدرتر استفاده می نمایند. فصل بهار فرصت خوبی است که از رنگ های روشن و شاد بهره ببرید.

افراد معمولا در فصل بهار، لباس هایی با رنگ روشن تر انتخاب می نمایند. بد نیست که لوازم آرایش خود مثلا رژ لب ها و رژ گونه ها را هم برای فصل بهار، روشن تر کنید تا با لباس های نو شما تطابق داشته باشند. در استفاده از رنگ های شاد جسارت به خرج دهید و نگران نباشید. مطمئنا از ظاهر بهاری خود با رنگ های شاد و روشن لذت می برید.

6. انتخاب رنگ رژ لب

رژ لب از آن محصولات آرایشی بسیار پرطرفدار و مجذوب نماینده است. حتی کسانی که زیاد آرایش نمی نمایند، معمولا رژ لب را دوست دارند و از آن استفاده می نمایند. با تغییر رنگ رژ لب در آرایش بهاری خود می توانید تغییری اساسی در چهره خود ایجاد کنید.

علاوه بر انتخاب رنگ بر اساس ته رنگ پوست صورت، می توانید با توجه به فصل هم، رنگ رژ لب را انتخاب کنید. برای فصل بهار رنگ هایی مثل صورتی و هلویی انتخاب خوبی است. اگر در انتخاب رنگ رژ لب شک دارید، به جای خرید یک رنگ نو، می توانید یک پالت رژ لب خریداری کنید.

این پالت ها چند رنگ مختلف رژ را در یک مجموعه در اختیار شما می گذارند. می توانید آن ها را تنها بهره ببرید یا اگر رنگ آن را دوست ندارید با رنگ های دیگر ترکیب کنید. برای استفاده از این پالت ها به براش مخصوص رژ لب احتیاج دارید. یکی از مزایای این پالت ها این است که اگر یکی دو رنگ آن را دوست نداشته باشید، باز هم قابل استفاده هستند.

  • راهنمای خرید رژ لب؛ برترین رنگ رژ لب برای رنگ پوست شما

7. استفاده از تصحیح نماینده های رنگ

یکی از محصولات آرایشی نوی که می توانید سال جاری به کیف آرایشی خود اضافه کنید، تصحیح نماینده های رنگ است. یکی از اهداف آرایش چهره این است که تغییر رنگ آن را اصلاح کنید و این محصول، این کار را به خوبی انجام می دهد. خوشبختانه این روزها محصولات اصلاح نماینده رنگ پوست کیفیت بسیار خوبی دارند و نتیجه استفاده از آن ها بسیار طبیعی و زیبا است.

این بهار، سعی کنید کمتر از کرم پودر بهره ببرید یا کرم پودرهای سبک را انتخاب کنید. اگر پوست شما دچار تغییر رنگ شده مثلا بخش هایی از آن به خاطر جوش و التهاب، قرمز شده، به جای پوشاندن پوست با لایه های متعدد از کرم پودر و پنکیک، از تصحیح نماینده های رنگ بهره ببرید.

این تصحیح نماینده های رنگ معمولا به شکل پالت عرضه می شوند و رنگ های مختلفی دارند. با توجه تغییر رنگ پوست، می توانید یکی از رنگ های پالت را بهره ببرید تا پوست شما یکدست و هم رنگ گردد. کانسیلرهای خاصی هم در بازار وجود دارند که مخصوص پوشاندن لک های پوست یا سیاهی زیر چشم هستند.

این محصول را کم مثل پرایمر، نباید روی تمام صورت بزنید. فقط جایی که مشکل دارد با کانسیلر اصلاح رنگ کنید.

8. هایلایت و کانتور

یکی از ترندهای رایج آرایشی که مدت ها است وجود دارد و محبوبیت زیادی پیدا نموده، کانتورینگ است. کانتورینگ یعنی با استفاده از رنگ های مختلف، به چهره خود شکل بدهید و به آن سایه و روشن اضافه کنید. با کانتورینگ می توانید بینی خود را باریک تر کنید، چانه را زاویه سازی کنید و فرم چهره را کمی تغییر دهید. اگر تا به حال کانتورینگ را امتحان ننموده اید، این بهار فرصت خوبی برای تجربه کردن آن است.

برای کانتورینگ لازم نیست پودرها و کرم های متعدد و جداگانه خریداری کنید که حجم زیادی دارند. می توانید از پالت های کانتور بهره ببرید. این پالت ها معمولا دو یا سه رنگ دارند. یکی رنگ روشن برای هایلایت ها، یکی رنگ تیره برای سایه ها و یک رنگ میانه یا رژ گونه.

استفاده از هایلایترها هم مدت زیادی است که محبوب شده و این ترند آرایشی هنوز ادامه دارد. با استفاده از هایلایتر می توانید کمی بُعد و پستی و بلندی به پوست خود بدهید. هایلایتر را معمولا روی گونه ها، روی پیشانی، نوک بینی و نوک لب می زنند.

9. اکستنشن مژه

مژه ها نقش مهمی در زیبایی چهره دارند؛ به همین علت است که ریمل یکی از پرفروش ترین محصولات آرایشی است. اما اگر از ریمل ها خسته شدید و دنبال روشی هستید که به شست وشوی مرتب احتیاج نداشته باشد، می توانید اکستنشن مژه را تجربه کنید.

با اکستنشن، مژه های شما پرپشت تر و بلندتر می شوند و بدون استفاده از ریمل، زیبا به نظر می رسند.

اگر اکستنشن مژه را دوست ندارید، سعی کنید از ریمل های ضدآب بهره ببرید تا در تمام طول روز و در موقعیت های مختلف، حتی زمانی که عرق می کنید، مسئله ای برای آرایش بهاری چهره شما پیش نیاید.

10. توجه به ترند ابرو

این روزها ابروهای پرپشت و پهن مد شده اند. دیگر خبری از ابروهای باریک نیست. اگر ابروهای پرپشتی ندارید می توانید با استفاده از محصولات تقویت ابرو، سعی کنید ابروهای پهن تری داشته باشید. اگر از ابتدا ابروهای شما نازک بوده، می توانید از روش های دیگری که این روزها زیاد شده برای داشتن ابروی پهن بهره ببرید؛ مثلا از روش میکروبلیدینگ. در این روش با یاری ابزارهای خاص، تارهای ریز ابرو به صورت تقریبا دائمی، روی پوست کشیده می شوند.

اگر خودتان ابروهای پرپشت دارید، می توانید برای مرتب کردن آن ها و شانه کردن رو به بالا، از صابون ابرو بهره ببرید. صابون ابرو محصولی است که یاری می نماید ابروهای شما در جهتی که دوست دارید، در جای خود ثابت و محکم شوند.

  • رنگ ابرو تیره یا روشن؛ مسئله این است!

جمع بندی

با توجه به نکاتی که بالاتر عنوان کردیم، می توانید آرایشی بی نقص برای بهار داشته باشید. اگر دنبال یک تغییر اساسی در ظاهر خود هستید می توانید روش های دایمی تر را انتخاب کنید. درغیر این صورت با انتخاب محصول درست و رنگ مناسب، می توانید با ظاهری متفاوت و زیبا وارد سال نو شوید و از چهره نو خود لذت ببرید.

برای انتخاب رنگ محصولاتی مثل رژلب و رژ گونه، غیر از توجه به رنگ پوست، می توانید از ترندهای روز الهام بگیرید تا ظاهری بهاری و زیبا داشته باشید. با یاری کانسلیر و پرایمر، احتیاجی به استفاده از کرم پودرهای سنگین نیست. شاید بهتر باشد که سال جاری، کرم پودر را از کیف آرایش خود حذف کنید یا مدل های سبک تر را برای آرایش بهاری خود جایگزین کنید.

منبع: Betterafter50

منبع: دیجی استایل
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5418

به "10 نکته در خصوص آرایش بهاری که برای سال تازه باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نکته در خصوص آرایش بهاری که برای سال تازه باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید