گرفتن ماساژ تایلندی

به گزارش دور زمین، یکی از جاذبه‌هایی که باید در تور تایلند انجام بدهید، ماساژ تایلندی است. در هر جای کشور تایلند می‌توانید مراکزی را پیدا کنید که خدمات ماساژ تایلندی را برای ارائه دارند. در این مقاله شما را بیشتر با این مهارت دستی آشنا خواهیم کرد.

گرفتن ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی بیش از هزار سال قدمت دارد. این کار یکی از هنرهای شفادهنده قدیمی از طب سنتی کشور تایلند است که از دیگر قسمت های طب سنتی به شمار می‌رود و به طب گیاهی و مدیتیشن روحی اشاره دارد. کلمه ماساژ تصویری کاملاً متفاوت از ماساژ تایلندی را به ذهن شما خواهد آورد که حتی در شکل ابتدایی آن هم ترتیب پیچیده‌ای از فشار بافت های نرم و کشش عضلات  دارد. همچنین پیچاندن و مهارت در ماساژ مفاصل با دست است. 

در تور تایلند به شما توصیه می‌کنیم یک بار هم که شده ماساژ تایلندی را تجربه نمایید، چرا که با ی بار تجربه آن بازهم خواهان انجام آن باشید.

فواید ماساژ تایلندی

  • تاثیر ماساژ تایلندی بر روی عضلات:  با افزایش جریان گردش خون در عضلات، اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به ماهیچه ها رسیده و همچنین مواد زایدی چون اسید لاکتیک با سرعت بیشتری از ماهیچه ها دفع می شوند که باعث رفع خستگی عضلات می شود.
  • تاثیر ماساژ تایلندی بر سیستم گردش خون: با ایجاد فشار بر رگ‌ها باعث هدایت خون به جلو می‌گردد.
  • تاثیر ماساژ تایلندی بر روی پوست: با افزایش جریان خون در سطح پوست، مواد غذایی بیشتری به پوست رسیده که باعث تقویت پوست و مقابله بیشتر با بیماریهای پوستی می‌گردد.

تکنیک های ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی تلفیقی از روانشناسی، مذهب و هنر است که یک ماساژور حرفه ای با به کارگیری آن، نیرو و انرژی مثبت خود را به ماساژ گیرنده منتقل می کند و آن فرد پس از اتمام ماساژ، احساس خوشایندی از آرامش، نشاط، شادابی و شارمانی را تجربه خواهد کرد. بر اساس تئوری ماساژ تایلندی، خطوط دهگانه و نامحسوس انرژی قلب این ماساژ است.

با انجام فشار ملایم به وسیله دست‌ها و پاها با حرکات و جنبش های کششی و کنش‌پذیر با انجام این دو تکنیک در ماساژ تایلندی که باید در محیطی آرام و مراقبه‌ای انجام گیرد که باعث ایجاد فضا در ساختار اسکلتی و ماهیچه‌ای بدن گردد. بدن شروع به باز شدن و انعطاف پذیری کرده و حرکات و جنبش های بدن آسان می‌شود. 

در حالی که ذهن به آرامی به هوشیاری خود بازمی‌گردد، تنش و مواد سمی از مفاصل و ماهیچه ها بافتهای رابط آزاد می‌گردد. ماساژ تایلندی به یوگا برای افراد تنبل تشبیه شده که در آن تمام عضلات بدن کشیده شده و مفاصل نیز باز و بسته می‌شوند و در آن تمام ماهیچه‌ها، رگ‌ها و اعصاب و روان و همچنین پوست بدن حالتی آرام پیدا می‌کنند.

انتشار: 28 آبان 1400 بروزرسانی: 28 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3900

به "گرفتن ماساژ تایلندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرفتن ماساژ تایلندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید