گردشگری با شناساندن فرهنگ قزوین به ایرانیان وجهانیان رونق می یابد

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، سیده حمیده زرآبادی در همایش ورزش پهلوانی و زورخانه ای اظهار کرد: ورزش پهلوانی و زورخانه ای یکی از ورزش های سنتی است که علاوه بر اینکه موجب سلامت جسمی و نشاط و شادابی می گردد می تواند از نظر روحی هم ورزشکاران را پرورش دهد.

گردشگری با شناساندن فرهنگ قزوین به ایرانیان وجهانیان رونق می یابد

وی افزود: در ورزش پهلوانی و زورخانه ای برخی روش های خاصی وجود دارد که موجب پرورش منش پهلوانی ورزشکاران می گردد به همین دلیل توسعه این ورزش در جامعه اهمیت بسزایی دارد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: گسترش ورزش پهلوانی و زورخانه ای و جذب جوانان و نوجوانان به این ورزش می تواند بر منش و اخلاق معنوی، ارتقای سلامت جسمی و شادابی نسل امروز جوان تاثیرات خوبی را بگذارد.

زرآبادی با اشاره به هفته فرهنگی قزوین اعلام کرد: در این هفته برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و ورزشی در نظر گرفته گردیده که در همه نقاط این شهر برگزار می گردد.

وی افزود: در این برنامه ها فرهنگ و ظرفیت های مختلف استان قزوین در همه زمینه ها به نمایش گذاشته گردیده تا این شهر به ایرانیان و جهانیان معرفی گردد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: اجرای چنین برنامه هایی در صادر کردن فرهنگ استان قزوین مفید است و اتفاقات خوبی در حوزه جذب گردشگری خواهد افتاد.

وی در خاتمه از زحمات شهردار محترم، اعضای شورای اسلامی شهر قزوین و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین قدردانی کرد.

همایش ورزش پهلوانی و زورخانه ای با حضور 60 شرکت کننده از استان های البرز، تهران، گیلان و قزوین در سبزه میدان برگزار گردید.

در این همایش از مدال آوران مسابقات کشوری و استان های شرکت کننده تجلیل به عمل آمد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 217

به "گردشگری با شناساندن فرهنگ قزوین به ایرانیان وجهانیان رونق می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری با شناساندن فرهنگ قزوین به ایرانیان وجهانیان رونق می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید