کشف یک دالان مهر و موم شده چند هزار ساله در کشور پرو

به گزارش دور زمین، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، کشف یک دالان مهر و موم شده چند هزار ساله در کشور پرو صورت پذیرفت.

کشف یک دالان مهر و موم شده چند هزار ساله در کشور پرو

باستان شناسانی که در کشور پرو مشغول کاوش بودند یک راهرو مهر و موم شده 3000 ساله مشهور به گذرگاه کرکس را کشف نموده اند که گمان می رود به دالانهایی منتهی می گردد که داخل محوطه ای قرار دارند که زمانی معبد بزرگ تمدن باستانی چاوین بوده است.

این محوطه باستان شناسی که در 306 کیلومتری شمال شرقی لیما واقع شده است، یکی از مهمترین مراکز تمدن چاوین به شمار می رفت که در فاصله 1500 الی 500 پیش از میلاد رونق گرفته بود.

مردم تمدن چاوین بیشتر برای مهارت در استفاده از هنر شناخته می شدند. قدمت این تمدن به نخستین جوامع کشاورزی در ارتفاعات شمالی آند کشور پرو یعنی بیش از 2000 سال قبل از به قدرت رسیدن امپراتوری اینکاها می رسد.

اکتشاف اخیر مربوط به مردم چاوین، راهرویی در داخل بخش جنوبی یک معبد را آشکار نموده که به گفته باستان شناسان به علت ضعف ساختاری مهر و موم شده بود.

کاوشگران یک تکه سرامیک بزرگ 17 کیلوگرمی تصویرگر سر و بال کرکس را در این گذرگاه کشف نموده اند. یک کاسه سرامیکی نیز هنگام کشف ورودی این راهرو کشف شده است.

کرکس آمریکایی که یکی از بزرگترین پرندگان دنیا است، در تمدن های باستانی آندی نمادی از قدرت و موفقیت بود.

با وجود کشف این گذرگاه، هنوز در بخش اعظمی از این معبد باستانی کاوش صورت نگرفته است.

منبع: همگردی
انتشار: 24 تیر 1402 بروزرسانی: 24 تیر 1402 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5978

به "کشف یک دالان مهر و موم شده چند هزار ساله در کشور پرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک دالان مهر و موم شده چند هزار ساله در کشور پرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید