کدام گروه دو بار سود سهام عدالت گرفتند؟

به گزارش دور زمین، 307 هزار نفر از 2 میلیون و 300 هزار نفری که شماره شبای خود را سال جاری اصلاح نموده اند، همزمان با سود عملکرد سال 99 سود سهام عدالت سال 98 خود را نیز دریافت کردند.

کدام گروه دو بار سود سهام عدالت گرفتند؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران، مدیر عمل شرکت سپرده گذاری مرکزی نکاتی را در رابطه با سود سهام عدالت مطرح نمود.

محمد باغستانی در پاسخ به این پرسش که سود سهام عدالت که واریز شد مربوط به عملکرد چه دوره ای است؟ گفت: این سود که واریز شد مربوط به عملکرد سال 99 شرکت ها است. برای 43 میلیون و 665 هزار و 331 نفر این سود واریز شد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا این سود سریع تر واریز نشد؟ اضافه نمود: طبق مصوبه 13 بهمن شورای عالی بورس این وظیفه به شرکت سپرده گذاری مرکزی محول شد. با پیگیری های که صورت گرفت در 19 اسفند آخرین مرحله این سود به وسیله یکی از شرکت ها دریافت و عملا در کوتاه ترین زمان ممکن شنبه این سود واریز شد. دو شرکت مخابرات ایران و سیمان دشتستان به تعهدات خودشان عمل نکردند و اصلا سودی واریز نکرده اند.

وی در پاسخ به این پرسش که تکلیف به جای مانده سود سال 98 و 99 چه می گردد؟ عنوان نمود: هنوز دو درصدی که از سال 98 به جای مانده که عمدتا مربوط به سود سهام شرکت مخابرات ایران بوده است واریز نشده همچنان نیز برای سود سال 99 این شرکت سود خود را واریز نکرده است عملا هر زمان که این سود ها وصول گردد نسبت به واریزی به حساب مشمولان سهام عدالت اقدام می گردد.

باغستانی درباره با افرادی که برای آن ها سود واریز نشده است، توضیح داد: افراد با سامانه ذینفعان بازار سرمایه 1569 تماس گیرند در این مرکز آمادگی پاسخ گویی وجود دارد تا تعیین گردد به چه علتی مشمولان سود دریافت نکردند و باید چه اقدامی انجام دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا سود برای دریافت نمایندگان وام سهام عدالت نیز واریز می گردد؟ یادآور شد: افرادی که وام اعتباری سهام عدالت دریافت کردند بر اساس شماره شبای معتبر سود دریافت خواهند کرد و تفاوتی وجود ندارد.

باغستانی اعلام کرد: در سال 98 حدود 2 میلیون و 300 هزار نفر شماره شبای معتبری را به سپرده گذاری برای توزیع سود ارائه نکرده بودند با اطلاع رسانی های که انجام شد در حدود 307 هزار نفر نسبت به اصلاح شماره شبای خودشان اقدام کردند که این افراد سال جاری سود سال 98 و سود سال 99 را باهم دریافت می نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5689

به "کدام گروه دو بار سود سهام عدالت گرفتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام گروه دو بار سود سهام عدالت گرفتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید