چطور او را عاشق کنم؟!

به گزارش دور زمین، برای عاشق کردن کسی که دوستش دارید خودتان را باور داشته باشید، مهربان بوده و علاقه خود را نشان دهید، نقش بازی نکنید، حس خوبی به او بدهید و ...

چطور او را عاشق کنم؟!

به کسی علاقمند شده اید و این حس تازه حال و هوای زندگیتان را عوض نموده است، اما آنچه بیش از هر چیز فکرتان را مشغول نموده است این است که چگونه می توانید او را نیز عاشق خودتان کنید! آیا عاشق کردن کسی امکان دارد؟! این مقاله را بخوانید تا با ترفندهایی برای عشق آشنا شوید. زوج ها نیز می توانند با استفاده از نکات آمده در این نوشتار همسر خود را بیش از پیش عاشق خود نمایند.

ترفندهای عاشق کردن کسی که دوستش داریم

1- مطمئن شوید عاشقش هستید

عاقلانه و آگاهانه اطمینان یابید که می خواهید باقی عمر را با وی سپری کنید. او را بشناسید و مطمئن شوید او برخوردار از بسیاری از ویژگی ها و صفاتی است که شما همواره در فرد دلخواه خود جستجو می کردید و شخصیت او شما را ملزم به احترام و ستایش می گرداند. او قبلاً در آزمون وفاداری، صداقت، راستی و مراعات حال دیگران سربلند بیرون آمده است و بدانید او نیز شما را دوست دارد.

2- خودتان باشید

همواره همان فردی باشید که هستید و از ابراز ماهیت واقعی خود بیم نداشته باشید. این شاید مهمترین خصلتی باشد که مردان در زنان جستجو می نمایند. پافشاری در رفتاری که در آن زنان به منظور اهمیت بخشیدن به مرد خود، مرتبا با او سازش نموده و از ابراز عقاید و نظرات خود خودداری می نمایند و یا به لطیفه های بی مزه او می خندند، هیچ گاه نتیجه بخش نخواهد بود. اگر چیزی را دوست ندارید، می توانید نظرتان را صادقانه با او درمیان بگذارید. در عین حال، به خاطر آن موضوع به او اهانت نکنید و آن را تبدیل به یک مشکل نکنید.

قانون پنجم روابط پیروز - همواره خودت باش

3- مهربان و دوست داشتنی باشید

یک مرد به دختری احتیاج دارد که او را دوست داشته و خود نیز دوست داشتنی باشد. همان طور که زنان احتیاج دارند استقلال فردی خود را به مردان نشان دهند برای عاشق کردن او باید سازگار بوده و تعیین نمایند که دارای میل وافری برای قسمت کردن عشق خود با مرد زندگی شان هستند. هم با او و هم با دیگران با ادب و احترام و صمیمیت رفتار کنید.

4- علاقه خود را نشان دهید

عشق خود را پنهان نکنید اما علاقه مندی تان باید به خویشتن حقیقی او باشد نه برای آنچه او می تواند برای شما فراهم آورد. برای بسیاری از مردان اطمینان یافتن از آن که دختر مورد علاقه آنها را دوست داشته باشد برای آنچه که هستند و نه وسیله ای برای دستیابی به هدف، بسیار اهمیت دارد. برای عاشق کردن یک مرد باید متوجه گردد یک دختر به این علت او را برگزیده که او بهترین دوست او بوده است. مثلا اگر می خواهید در خصوص شغلش صحبت کنید، بیشتر به جنبه های معنوی و بالندگی شخصیتی آن توجه کنید و نه به درآمد و منافع اقتصادی آن.

6- نشان دهید نمی خواهید تغییر کند

هر گاه کسی احساس کند که تعهد به یک نفر و ازدواج با او سبب به وجود آمدن تغییرات عمده و اساسی در سبک زندگی او می گردد، سرسختانه برای متعهد شدن از خود مقاومت نشان خواهد داد. حتی اگر عاشق او باشد. پس نشان دهید او را همانگونه که هستید دوست دارید.

5- نقش بازی نکنید

مردان کاملاً از بازی های روانی که زنان به آنها روی می آورند تا توجه مردان را جلب خود سازند آگاهند. حتی ممکن است مردان اغواگردیده و برای پیروزی در بازی های شما به هر عملی دست بزنند. اما هیچ گاه متعهد به شما نخواهند شد.حتی اگر شیفته شما باشد. هنگامی که کوچکترین شبهه ای در اعتماد و صداقت شما داشته باشد از متعهد شدن هراس خواهد داشت.

قانون چهارم روابط پیروز - به بازی های روانی متوسل نشوید

7- به ظاهر خود اهمیت دهید

این بدین مفهوم نیست که شما مانند یک مدل قدم برداشته و یا لباس بپوشید. اما ضروری است برای عاشق کردن طرف مقابل تا حدودی به ظاهر خود برسید. به خود عطر بزنید و سعی کنید زیبا باشید. لباسی به تن کنید که بیانگر بهترین صفات شما و برازنده شما باشد. با اعتماد به نفس حرکت نموده و رفتار کنید.

8- از هوش هیجانی خود استفاده کنید

این هوش هیجانی شماست که در عاشق کردن طرف مقابل یه یاریتان می آید. شما می توانید به یاری هوش هیجانی خود دریابید که چه زمانی طرف مقابلتان احتیاج به تقویت انگیزه دارد تا او را تشویق کنید و برای اش الهام بخش باشد. همچنین خواهید توانست در زمان مناسب جملات مناسب و تاثیرگذار بگویید.

9- عاقل و باهوش به نظر برسید

یک دختر جذاب کم عقل فقط چند ساعت جالب است. بیش تر مردها دختری را می خواهند که از امور جهان آگاهی داشته باشد و با آنها منطقی بحث کند. مردان واقعی عاشق این هستند که به آنها نشان دهید آی کیوی بالایی دارید.

توصیه های کوتاه اما موثر

 • کم کم و به مرور زمان صمیمی شوید نه یک دفعه.
 • صمیمیت بیش از حد باعث زدگی و خستگی طرف مقابلتان می گردد.
 • لبخند بزنید و نشان بدهید از بودن با او مسرور هستید.
 • شوخ طبعی شما را جذاب می نماید.
 • تفاهم هایتان را بشناسید و به زبان بیاورید.
 • هدیه بدهید؛ هدایایی نه لزوما گران قیمت.
 • همواره برایش احترام قایل شوید.
 • نظرش را در مسایل مختلف جویا شوید.
 • بدی هایش را فراموش و خوبی هایش را تکرار کنید.
 • برای عاشق کردن دیگری ابتدا خود را باور داشته باشید.
 • نشان دهید که مستقل هستید و با آن که شما از ایده های او استقبال می کنید، بدون او نیز توانایی به انجام رسانیدن کارها را دارید.
 • زیاد از حد در دسترس نباشید و بیش از حد سعی نکنید مردتان را راضی کنید. همواره اعتدال را رعایت کنید.

راه های عاشق کردن همسر

موارد زیر به شما در عاشق کردن همسرتان یاری می نماید:

1- آقایان بدانند هسته اصلی احتیاج احساسی خانم ها عزیز شدن است. باید کاری کنید که همسرتان احساس کند دوستش دارید و قدرش را می دانید، اینکه او اولین اولویت زندگی شماست.

2- خانم ها بدانند هسته اصلی احتیاج احساسی مردها هم این است که مورد احترام همسرشان باشند. وقتی به خانه می آید دوست دارد احساس کند که حداقل یک نفر در جهان هست که فکر کند او فردی باکفایت و لیاقت است.

3- دوستان خوبی باشید. اصل دوستی بر این است که دو طرف باید به احساسات و احتیاجهای طرف مقابل خود ارزش و احترام بگذارند. یعنی هرچه که برای تو مهم است برای من هم باشد. این رمز این است که همسرتان همواره احساس دوست داشته شدن کند.

4- گوش دادن: این کار برای کنار هم کار کردن و حل مسائل ضروری است. به همسرتان اجازه دهید بدون اینکه حرف هایش را قطع کنید صحبت کند و بعد آنچه که گفته شده را تکرار کنید. این همسرتان را مطمئن می سازد که حرف هایش را خوب گوش نموده اید.

5- کنار بیایید: سعی کنید مسائل را طوری حل کنید که هر دو شما از راهکار انتخابی شاد و راضی باشید. نباید هیچکدام از شما به اجبار به خاطر طرف مقابل راهکار را بپذیرد.

6- بازسازی کنید: وقتی به همدیگر صدمه احساسی می زنید، باید بتوانید این دلشکستگی را ترمیم نموده و احساس عصبانیت و خشم طرف مقابل را رفع کنید. حتی کمی خشم می تواند دیواری از کینه و تلخی بینتان ایجاد کند.

7- قدردانی کنید: سعی کنید هر کاری که برایتان انجام می دهد را فهمیده و آن را با قدردانی نشان دهید.

8- نشان دهید برای ازدواجتان ارزش قائلید و همسرتان اولویت شماست. این یعنی قبل از احتیاجهای والدینتان یا احتیاجهای کاریتان باید به احتیاجهای همسرتان برسید و برای او وقت بگذارید.

9- ازدواج یعنی کاری کنید که طرف مقابلتان احساس خوبی پیدا کند و به صورت روزانه به او لذت بدهید. یاد بگیرید همسرتان چطور دوست دارد به او لذت بدهید؛ چه محبت فیزیکی باشد، چه جملات محبت آمیز، چه هدیه دادن، یاری کردن و یا گذراندن وقت با او.هر چه که برای عاشق کردن همسرتان به شما یاری خواهد نمود.

گروه روانشناسی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3565

به "چطور او را عاشق کنم؟!" امتیاز دهید

1 کاربر به "چطور او را عاشق کنم؟!" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور او را عاشق کنم؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید