چرا تور فرانسه را انتخاب کنیم؟

به گزارش دور زمین، فرانسه که بواسطه پنیر، عطرهای مدهوش کننده‌اش، مناظر دل انگیز نواحی حومه‌ای، قلعه‌های باشکوه، کلیساهای پر آذین و صدها جاذبه دیگر محبوب شده است، با بیش از 82 میلیون بازدید کننده در سال، محبوبترین مقصد گردشگری دنیا به شمار می‌آید. در این مقاله با دلایلی متقاعد کننده جهت همراه شدن با تور فرانسه آشنا خواهید شد که بی‌شک شوق سفر به این سرزمین هزار رنگ را در دل زنده خواهند کرد. 

چرا تور فرانسه را انتخاب کنیم؟

بازدید از Chateau de Chenonceau همراه با تور فرانسه

شاید این کاخ را بتوان شاخص‌ترین سازه دره لوآر دانست. این بنا در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده و بر رودخانه Cher واقع شده است و در بخش تحتانی آن دالان‌هایی برای عبور قایق وجود دارد. بعد از ورسای این کاخ پر بازدیدترین کاخ فرانسه محسوب می‌شود و بواسطه باغات چشم نوازش شاخص شده است. بعد از بمب گذاری شدن در جنگ جهانی دوم این مکان مورد بازسازی قرار گرفت.

بازدید از Le Pu yen Velay همراه با تور فرانسه

این ناحیه در بخش جنوبی فرانسه واقع شده است و بواسطه سه چیز در میان گردشگران تور فرانسه محبوب شده است: کلیسای جامعش، عدس و توردوزی‌هایش. در این محل آرامگاهی که بر فراز Mons Anicius برای حضرت مریم ساخته شده است زائران را از قرون وسطی تا به امروز مجذوب خود ساخته است. کلیسای جامع نوتردام نیز محبوب‌ترین جاذبه‌ گردشگری این ناحیه به شمار می‌آید.

بازدید از جشنواره فیلم کن همراه با تور فرانسه

هر سال در ماه مه، نخبگان صنعت فیلم سازی از سراسر جهان برای شرکت در این جشنواره بین‌المللی به این شهر مدیترانه‌ای می‌آیند. اگرچه ورود به جشنواره برای عموم آزاد نیست، با این وجود گردشگران تور فرانسه می‌توانند هنرمندان محبوب خود را در حالی که در محل حاضر می‌شوند یا آن را ترک می‌گویند نظاره کنند. علاوه بر این تجربه صرف غذا در رستوران‌های این شهر، خرید و بازدید از یکی از سواحل زیبایش را از دست ندهید.

بازدید از Val d'lsere همراه با تور فرانسه

این تفریحگاه ورزش‌های زمستانه، در جنوب شرقی فرانسه در نزدیکی مرز ایتالیا واقع شده است و مسابقات اسکی شامل آن‌هایی که در شیب‌های کوهستانی و مسیرهای پرچم زده برگزار می‌شوند را در المپیک زمستانه 1992 میزبانی کرده است و به طور منظم میزبان مسابقات جام جهانی این ورزش است. جمعیت 1800 نفری این دهکده زیبا در طول فصل زمستان بواسطه حضور بازدیدکنندگان پانزده برابر می‌شود.

بازدید از سازه‌های رومی نیم (Nimes) همراه با تور فرانسه

نیم در جنوب فرانسه واقع شده است و زمانی یکی از مهمترین شهرهای گال‌های رومی به شمار می‌آمد. این حقیقت را می‌توان در پس مجموعه سازه‌های رومی شامل یک آمفی‌تئاتر محسور کننده و یک معبد به خوبی حفظ شده رومی نظاره کرد و به همین دلیل است که اغلب نیم را با عنوان روم فرانسوی می‌شناسند.

بازدید از Camargue همراه با تور فرانسه

Camargue در حد فاصل دریای مدیترانه و دلتای رود رون واقع شده است و بزرگترین دلتای غرب اروپا محسوب می‌شود. این ناحیه جلگه‌ای بواسطه پرندگانی که در آن زیست می‌کنند و در حدود 500 گونه از جمله فلامینگو صورتی را نیز شامل می‌شوند در میان گردشگران تور اروپا محبوب شده است. اسب‌های سفید Camargue نیز که در میان زمین‌های باتلاقی پرسه می‌زنند چشم‌ها را خیره خواهند ساخت.

بازدید از شهر قدیمی لیون (Vieux Lyon) همراه با تور فرانسه

این شهر قدیمی، بزرگترین بخش رنسانسی لیون محسوب می‌شود و نخستین منطقه در فرانسه است که تحت پوشش قوانین این کشور از آثار فرهنگی حفاظت می‌کند. این شهر قدیمی آکنده از معابر باریکی است که با سازه‌های زیبایی که اکنون دیگر ساکنی ندارند و به موزه یا مغازه تبدیل شده‌اند احاطه گشته‌اند.

بازدید از بونیفاسیو (Bonifacio) همراه با تور فرانسه

بونیفاسیو شهری واقع در ناحیه جنوب غربی جزیره کرس (Corsica) است. ساحل آن صخره‌های سفید آهکی را شامل شده است که آب اقیانوس آن‌ها را در اشکال غیر معمول تراشیده و صیقل داده است. فرسایش سبب شده است ساختمان‌ها به گونه‌ای درنظر آیند که  گویی از لبه‌ صخره‌ها در حال سقوطند. سازه پیشین  دژ آن نیز که زمانی محل استقرار لژیون خارجی فرانسه بوده است امروزه موزه‌ای را درخود جای داده است.

بازدید از پل Millau همراه با تور فرانسه

Millau پل معلقی است که بر حسب اتفاق با ارتفاع 343 متر مرتفع‌ترین پل معلق دنیا نیز محسوب می‌شود. این پل چهار بانده از فراز دره رودخانه تارن در جنوب فرانسه عبور می‌کند. افتتاح این پل در سال 2004 صورت گرفت و به عنوان یکی از شاهکارهای مهندسی فرانسه شناخته می‌شود. بازدید از این سازه عظیم به گردشگران تور فرانسه توصیه می‌شود.

بازدید از صخره‌های Etretat همراه با تور فرانسه

صخره‌های Etretat به زیبایی صخره‌های سفید دوور(Dover) انگلستان‌اند. این صخره‌های مرتفع طاق‌هایی را شامل شده‌اند که در جهت کانال انگلیسی (English Canal، واقع در بخش شمال نرماندی) پیشرفته‌اند. مدت‌ها پیش از این، این دهکده کشاورزی هنرمندان بسیاری را مجذوب خود ساخته بود که از میانشان می‌توان به Claude Monet نقاش و Guy de Maupassant نویسنده اشاره کرد.

بازدید از کلیسای جامع رایمز (Reims Cathedral) همراه با تور فرانسه

این کلیسا بواسطه اینکه محل تاج گذاری پادشاهان فرانسه بوده است در جامعه سلطنتی این کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این سازه با شکوه در حد فاصل سال‌های 1211 تا 1275 به سبک گوتیک فرانسوی ساخته شده است. این بنا جایگزین یک کلیسای قرن چهارمی شده است و هر ساله بیش از یک میلیون گردشگر را مجذوب خود می‌سازد.

بازدید از شهر قدیمی استراسبورگ (Strasbourg) همراه با تور فرانسه

استراسبورگ یک شهر قرون وسطی‌ایست که به عنوان مرکز Alsace شناخته می‌شود. این شهر قدیمی با خیابان‌های باریک سنگفرش شده‌اش آکنده از سازه‌‌ها و بناهای چوبی است. گردشگران تور فرانسه بر این باورند که بهترین راه گشت و گذار در شهر قدیمی استراسبورگ پیاده روی یا استفاده از دوچرخه است که امکان حرکت در طول کانال‌هایی را بدست می‌دهد که به عنوان یکی از شاخص‌ترین جاذبه‌های این محل شناخته ‌می‌شوند.

بازدید از پیاده‌راه انگلیسی (Promenade des Anglais) همراه با تور فرانسه

این پیاده راه در شهر نیس (Nice) واقع شده است و احتمالاً محبوب‌ترین مسیر پیاده روی در طول دریای مدیترانه محسوب می‌شود. نام گذاری این محل به واسطه بازدیدکنندگان انگلیسی بوده است که تعطیلات زمستانه خود را از قرن هجدهم به بعد در این محل می‌گذرانده‌اند. امروزه این مسیر نه فقط بواسطه سواحل آفتابی‌اش بلکه بواسطه مسیرهای اسکیت بازی‌اش نیز در میان گردشگران تور اروپا محبوب شده است.

بازدید از آنسی (Annecy) همراه با تور فرانسه

آنسی در ناحیه کوه‌های آلپ رون (Rhone Alps) در حد شمالی دریاچه آنسی واقع شده است. این شهر خوش منظره به عنوان مرکز Haute Savoie زمانی بخشی از سوئیس و ساردینیا محسوب می‌شده است اما در سال 1860 به فرانسه پیوست. این شهر قرون وسطی‌ای به واسطه کانال‌ها و جریان‌های کوچکی که از دریاچه آنسی سرچشمه می‌گیرند به بخش‌های مختلف تقسیم شده است. آب زلال و خنک این دریاچه، لاجوردی رنگ است و گرشگران تور فرانسه را مسحور خود خواهد کرد. شاخص‌ترین جاذبه این محل موزه Palais de l'Isle است که در میانه کانالی واقع شده است.

بازدید از کاخ Fontainebleau همراه با تور فرانسه

این بنا در فاصله تقریبی 65 کیلومتری از مرکز پاریس واقع شده است و یکی از بزرگترین کاخ‌های سلطنتی فرانسه محسوب می‌شود. این اقامتگاه سابقاً شکاری، از قرن دوازدهم مورد استفاده بوده است و محلی است که در آن ناپلئون پیش از تبعیدش به البا (Elba) قدرت را واگذار کرد. این مجموعه آکنده از سازه‌های پر آذینی است که فضاهای داخلیشان بسیار مزین و پر جزیئات است و بازدید از آن‌ها تجربه‌ای منحصربفرد را برای گردشگران تور فرانسه رقم خواهد زد. 

بازدید از Pont du Gard همراه با تور فرانسه

این پل رومی از فراز رودخانه گاردون (Gardon) واقع در جنوب فرانسه می‌گذرد و در حدود سال 40 میلادی ساخته شده است. این سازه بخشی از آبراهی بوده است که آب را از چشمه‌ای در Uzes به سمت کلنی رومی در Nimes هدایت می‌کرده است. این پل با ارتفاع 49 متریش بلندترین پل آبی روم باستان محسوب می‌شود و بازدید از آن به گردشگران تور فرانسه توصیه می‌شود.

بازدید از کارکاسون (Carcassonne) همراه با تور فرانسه

کارکاسون شهری تاریخی واقع در ناحیه Languedoc Roussilllon است که به برج و باروهای متعدد مجهز شده است. قدمت آن به حدود 2500 سال پیش باز می‌گردد و در اواسطه قرن سیزدهم میلادی به فرانسه پیوست. زمانی این محل مرکز صنعت پشم بافی فرانسه بود است. پروژه بازسازی شهری که در قرن نوزدهم صورت پذیرفت، کارکاسون را به مقصدی محبوب در میان گردشگران تور اروپا تبدیل کرده است. 

بازدید از کلیسای جامع Chartres همراه با تور فرانسه

این کلیسا در شهر کوچکی در نزدیکی پاریس واقع شده است و به نظر می‌رسد که ابعاد آن برای چنین کلیسایی بسیار کوچک باشد. راهروی مرکزی این بنا، ورودی‌های مسقفی که با مجسمه‌های زیبا آذین شده‌اند و شیشه‌های رنگی قرن دوازهم و سیزدهمی هر یک در جایگاه خود این کلیسا را به عنوان یکی از شاخص‌ترین سازه‌های سبک گوتیک فرانسه شاخص نموده‌اند.

بازدید از تپه‌ شنی Pyla همراه با تور فرانسه

این تپه ساحلی که در خلیج Arcachon واقع شده است، مرتفع‌ترین تپه شنی اروپا محسوب می‌شود. ارتفاع این عارضه سالانه در جهت شرق در حدود 4.5 متر افزایش می‌یابد. این محل درختانی را در برگرفته است که در میان شن‌ها مخفی شده‌اند. علاوه بر این یک تقاطع جاده‌ای و یک هتل نیز در این محل به چشم می‌خورند. گردشگرانی که به بالای این تپه می‌روند می‌توانند از مناظر مسحور کننده اقیانوس اطلس و آبراه‌هایی که از خلیج Arcachon منشعب می‌شوند در یک سو و جنگل‌های وسیع درختان کاج در سوی دیگر لذت ببرند.

بازدید از کاخ پاپ (Palais des Papes) همراه با تور فرانسه

این بنا برجسته‌ترین جاذبه Avignon به شمار می‌آید و یکی از بزرگترین و مهمترین سازه‌های قرون وسطی‌ای سبک گوتیک اروپا محسوب می‌شود. این کاخ محلی است که پاپ‌های Avignon (در زمانی که قلمرو پاپ به دو بخش یکی واقع در رم و دیگری در Avignon تقسیم شد) در آن قانون گذاری می‌کردند. دیوار‌های قطور سه متری این سازه به همراه دروازه‌های آهنی و برج‌های دیدبانی ظاهری قلعه مانند به آن داده‌اند.

بازدید از کاخ Chambord همراه با تور فرانسه

این کاخ به عنوان شاهکار سبک رنسانس فرانسه شناخته می‌شود. ساخت این کاخ در سال 1519 توسط شاه فرانسوا اول به منظور شکار در جنگلی که در نزدیکی آن قرار داشت آغاز گردید. 440 اتاق‌ سرد و بی‌انداز بزرگ این کاخ شرایط سکونت در آن را نامطلوب ساخته بود و در پی همین امر شاه فرانسوا تنها چهل روز در این محل سکنی گزید.

بازدید از کوه سنت مایکل (Mont Saint Michel) همراه با تور فرانسه

کوه سنت مایکل جزیره جزر و مدی کوچکی است که با فاصله از ساحل نرماندی واقع شده است. کلیسای زیبا و به خوبی حفظ شده سنت مایکل متعلق به فرقه بندیکت نیز بر فراز بلندی این جزیره صخره‌ای واقع شده است و با خیابان‌های پیچ در پیچ و معماری پیچیده این شهر قرون وسطی‌ای احاطه شده است. یک مسیر آبی غیر هم سطح، سرزمین اصلی را به این جزیره متصل کرده است.  

بازدید از کاخ ورسای (Palace of Versailles) همراه با تور فرانسه

کاخ ورسای را منتسب به Marie Antoinette، ملکه فرانسوی که در طول انقلاب فرانسه سرش را از تنش جدا کردند می‌دانند. این کاخ سلطنتی از سال 1624 به عنوان یک اقامتگاه شکاری مورد استفاده بوده است و در طول سالیان متمادی بر جلوه و آذین آن افزوده شده است. این مجموعه که در خارج از شهر پاریس واقع شده است در میان گردشگران تور فرانسه به واسطه تالار آیینه‌ و باغات زیبایش محبوب شده است. 

بازدید از شامونیکس (Chamonix) همراه با تور فرانسه

دره شامونیکس یکی از قدیمی‌ترین پیست‌های اسکی فرانسه محسوب می‌شود. در سال 1924 نخستین المپیک زمستانه در این محل برگزار گردید. این تفریحگاه در مجاورت کوه سفید (Mont Blanc) در ناحیه آلپ‌های فرانسه قرار گرفته است. در فصل زمستان این دامنه‌های پر شیب این ناحیه هستند که اسکی بازان را از سراسر دنیا به سوی خود فرا می‌خوانند. در فصل تابستان شامونیکس به محلی جهت اجتماع دوچرخه سواران و کوهنوردان آلپ بدل می‌شود. تجربه حرکت با تله کابین در میان کوه‌های آلپ نیز از دیگر تفریحات محبوب در طول تابستان به شمار می‌آید. 

بازدید از St Tropez همراه با تور فرانسه 

سنت تروپز تفریحگاهی واقع بر کرانه‌های مدیترانه‌ای فرانسه است. این محل که زمانی یک پایگاه نظامی، دهکده ماهیگیری و مستعمره هنرمندان بوده است، امروزه به تفریحگاهی برای ثروتمندان بدل شده است. برخی از گردشگران تور اروپا سواحل آن را برای گرفتن حمام آفتاب بر می‌گزینند و برخی دیگر برای تجربه موج سواری و قایق رانی به این محل می‌آیند. اگرچه تردد افراد مشهور در این محل تنها در طول فصل تابستان قابل رویت است، در دیگر فصول سال می‌توانید به بازدید از آنچیزی بپردازید که هنرمندان، نویسندگان و فیلم سازان را مجذوب خود ساخته است. 

بازدید از برج ایفل (Eiffel Tower) همراه با تور فرانسه

برج ایفل نماد شهر پاریس و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری تور فرانسه است. این سازه در سال 1889 توسط گوستاو ایفل (Gustave Eiffel) به عنوان طاق ورودی برای نمایشگاه بین‌المللی پاریس ساخته شد. این برج با ارتفاع 324 متریش همچنان مرتفع‌ترین سازه شهر پاریس به شمار می‌آید و از فرازش مناظر بسیار شگفت انگیزی از شهر را بدست می‌دهد. برج ایفل بیش از 200 میلیون بار مورد بازدید قرار گرفته است و همین امر آن را به پر بازدیدترین جاذبه پولی جهان بدل کرده است.

انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2979

به "چرا تور فرانسه را انتخاب کنیم؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چرا تور فرانسه را انتخاب کنیم؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا تور فرانسه را انتخاب کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید