پیشگیری از مرگ بازیکنان راگبی غیرممکن نیست!

به گزارش دور زمین، پژوهشگران آمریکایی در آنالیز جدید خود، دلایل مرگ و میر بازیکنان فوتبال آمریکایی را مورد آنالیز قرار دادند.

پیشگیری از مرگ بازیکنان راگبی غیرممکن نیست!

به گزارش دور زمین و به نقل از ساینس دیلی، بیشتر مرگ و میرهای آسیب های غیر تروماتیک در میان بازیکنان راگبی مدارس و دانشگاه ها، همواره ناشی از بازی نیستند؛ بلکه اغلب در اثر تمرین بیش از حد پیش می آیند.

فوتبال آمریکایی، بالاترین میزان مرگ و میر را در میان ورزش هایی بر عهده دارد که در مدارس و دانشگاه های آمریکا رخ می دهند اما آسیب های تروماتیک که هنگام فوتبال پیش می آیند، تا حد زیادی نادیده گرفته شده اند. در هر حال، تعداد آسیب های غیر تروماتیک که سالانه رخ می دهند، دو تا سه برابر بیشتر از آسیب های تروماتیک هستند.

پژوهشگران به سرپرستی بری بودن(Barry Boden)، سرپرست این پروژه، 187 مرگ و میر ناشی از آسیب های غیر تروماتیک در مسابقات فوتبال را بین سال های 1998 تا 2018 مورد آنالیز قرار دادند و توانستند اطلاعات گسترده ای در این مورد کسب نمایند.

بیش از 52 درصد موارد مرگ و میر آنالیز شده در این پژوهش، ناشی از مسائل قلبی، 24 درصد آنها ناشی از گرما و پنج درصد آنها ناشی از آسم بودند. بودن در این باره گفت: بیشتر این مرگ و میرها، در ماه هایی به جز ماه سپتامبر تا دسامبر رخ می دهند و متداول ترین ماه برای رخ دادن آنها، ماه اوت است.

بیشتر این موارد مرگ و میر، در اثر شرایط نامناسب جلسات تمرین، کوشش و تمرین بیش از حد و شرایط نامساعد پزشکی رخ می دهند.

بوردن ادامه داد: با ثبت استانداردهای خاصی می توان از مرگ و میرهایی که ناشی از آسیب های غیر تروماتیک هستند پیشگیری کرد تا ورزشکاران و مربیان بتوانند تصمیمات پزشکی بهتری بگیرند.

این پژوهش، در نشست سالانه انجمن ارتوپدی آمریکا برای پزشکی ورزش(AOSSM) ارائه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1895

به "پیشگیری از مرگ بازیکنان راگبی غیرممکن نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگیری از مرگ بازیکنان راگبی غیرممکن نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید