تور ارزان برزیل: پمرود، آلمانی ترین شهر برزیل!

به گزارش دور زمین، شهر پمرود در برزیل

تقریبا در 30 کیلومتری شهر Blumenau که یکی از شهرهای کشور برزیل است، شهری به نام پمرود (Pomerode) وجود دارد. علت نامگذاری این شهر به این نام این است که موسسان آن، اهل پومرانیا (Pomerania) که منطقه ای در جنوب دریای بالتیک و بین آلمان و لهستان است، بوده اند. اگر چه این شهر حدود 150 سال پیش تاسیس شد اما هنوز هم 95 درصد جمعیت 25000 نفره آن، به زبان آلمانی صحبت می نمایند! در ادامه با خبرنگاران باشید:

تور ارزان برزیل: پمرود، آلمانی ترین شهر برزیل!

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

شهر پمرود در برزیل را مطمئنا می توان آلمانی ترین شهر این کشور دانست. این موضوع را نه در موقع صحبت کردن مردم آن، بلکه به محض ورود به شهر می توان فهمید. تمام خانه ها و کلبه های این شهر به سبک قدیمی آلمانی ساخته شده اند و یاد آور خانه های دهه 1900 هستند.

جالب است بدانید که مردم این شهر به زبان آلمانی و با لهجه پمری قرن نوزدهمی صحبت می نمایند!

البته پمرود تنها شهر آلمانی برزیل نیست و در جنوب این کشور هم آلمانی های زیادی از نژاد ژرمن ها زندگی می نمایند. در واقع قرن ها قبل، اجداد آنها به این سرزمین آمده اند و بین سال های 1824 تا 1969، حدود 250000 آلمانی به برزیل مهاجرت کردند که چهارمین جمعیت بزرگ مهاجر بعد از پرتغالی ها، ایتالیایی ها و اسپانیایی ها محسوب می شوند. این مهاجرت تا چایی پیش رفت که تا قرن نوزدهم، 13.3 درصد جمعیت ریو گراند دو سول را آلمان های تشکیل می دادند و این جمعیت تا سال 1950 به 21.6 درصد رسید.

در قرن بیستم بود که دولت برزیل مردمش را تشویق کرد تا دیگر به زبان آلمانی صحبت ننمایند و برنامه های سختگیرانه ای برای آن وضع کرد به طوریکه حتی در دوران ریاست جمهوری Getúlio Vargas، صحبت کردن به زبان آلمانی کاملا قدغن شد.

اما در سال های اخیر، دولت در مقابل برزیل های آلمانی تبار، کمی صبورتر شده است و سعی نموده تا به شیوه های مختلف از بودن آنها در این کشور قدردانی کند و فرهنگ جمعیت آلمانی را با آغوش باز بپذیرد. جالب است بدانید که امروزه زبان آلمانی، یکی از بخش های اصلی برنامه های تحصیلی مدارس این شهر و ناحیه های آلمانی زبان است.

منبع: الی گشت
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4761

به "تور ارزان برزیل: پمرود، آلمانی ترین شهر برزیل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان برزیل: پمرود، آلمانی ترین شهر برزیل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید