پاسخگویی، شفافیت و تعامل سه گانه موفقیت روابط عمومی است

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، بهداد نامور یکتا شامگاه دوشنبه در نشست انجمن های روابط عمومی کشور و گرامی داشت پدر روابط عمومی، مرحوم مطهری نژاد به میزبانی کانون پرورش فکری استان سمنان، با اشاره به تلفیق برند سازی و مارکتینگ و روابط عمومی ها، تأکید کرد: در حوزه برند سازی و بازاریابی روابط عمومی ها دارای وظایفی هستند که بر چهار حوزه اصلی می گنجد که ازجمله آن ها جلب توجه، گسترش آگاهی، ایجاد علاقه و کسب اعتماد، را می توان نام برد.

پاسخگویی، شفافیت و تعامل سه گانه موفقیت روابط عمومی است

وی اضافه نمود: برندینگ حول سه محور اقتصاد، محیط زیست و جامعه می چرخد و اگر این پیوند یا سه گانه روابط عمومی ها یعنی پاسخگویی، شفافیت و تعامل درهم آمیخته گردد حاصل آن برندی است که متعهد خواهد بود.

ضرورت پاسخگویی در روابط عمومی ها

این استاد دانشگاه، گفت: صاحب نظران علوم رفتاری بر این باور هستند که همه ما به صورت احساسی تصمیم می گیریم اما عقلانی دفاع می کنیم اما باید در تصمیم سازی ها به خصوص در حوزه برندینگ و روابط عمومی از این باورهای احساسی دوری کنیم.

نامور یکتا درباره ویژگی های روابط عمومی موفق نیز، گفت: نگاه مسئولانه یکی از اساس روابط عمومی ها محسوب می گردد، بسیاری از اوقات پیش می آید که در برخی سازمان ها و شرکت های خصوصی، نهادهای نظارتی، حکومتی و دولتی عنوان پاسخگویی وجود دارد اما پاسخگویی شکل نمی گیرد این امر اما در حوزه تکریم ارباب رجوع نیز رخ می دهد لذا ما معتقد هستیم که اگر برندینگ و روابط عمومی باهم تلفیق گردد، مسئولیت اجتماعی نیز شکل می گیرد.

وی اضافه نمود: در صورتی روابط عمومی و کارتینگ دست در دست هم در یک نهاد قرار گیرند، مردم آن سیستم و اداره خصوصی یا دولتی را نهادی پاسخگو می داند و این به رشد و بالندگی نهاد منجر می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 963

به "پاسخگویی، شفافیت و تعامل سه گانه موفقیت روابط عمومی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخگویی، شفافیت و تعامل سه گانه موفقیت روابط عمومی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید