آشنایی با پارک آبی رامایانا پاتایا (Ramayana Water Park) تایلند

به گزارش دور زمین، پاتایا تایلند یک شهر ساحلی است که علاوه بر تفریحاتی که در ساحل برای گردشگران فراهم دیده است، با ساخت تفریحات آبی بیش از بیش همه چیز را فراهم اورده تا به گردشگران خوش بگذرد، پارک آبی رامایانا پاتایا (Ramayana Water Park) یکی از معروفترین ها در میان تفریحات آبی این شهر است که در ادامه به شما کاملا معرفی خواهد شد.

آشنایی با پارک آبی رامایانا پاتایا (Ramayana Water Park) تایلند

اگر در شش ماه دوم سال به دنبال مقصد مناسبی برای سفری خارجی هستید، باید بدانید که تایلند یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید به سراغش بروید. این کشور گرمسیری و زیبا، در طی فصل پاییز و زمستان ما، همچون بهشتی سرسبز باقی می ماند و در واقع بهترین زمان خود را برای بازدید و گشت و گذار سپری می کند. پس بی هیچ معطلی چمدان تان را ببندید و یکی از شهرهای تایلند را برای سفر برگزینید. اگر عاشق جاذبه های تاریخی هستید، بانکوک را انتخاب کنید و اگر به دنبال ترکیبی از تفریحات هیجانی و گردش در طبیعت بکر این سرزمین اید، تور پاتایا و پوکت انتخاب های جذابی برای شما خواهند بود.

امروز با ما باشید تا شما را با یکی از بهترین جاذبه های هیجانی تایلند آشنا کنیم: پارک آبی رامایانا! این پارک آبی که تنها 1 ساعت و نیم با بانکوک فاصله دارد و درست در 40 کیلومتری جنوبی پاتایاست، با بازی های متنوع، با کیفیت و امکانات خوبش توانسته عنوان سومین پارک آبی برتر آسیا را از آن خودش کند و به راحتی مجموعه های تفریحی و با کیفیت سنگاپور و مالزی را پشت سر بگذارد. به شما قول می دهیم، انتخاب رامایانا یکی از خاطره انگیزترین روزهای سفر شما را در تایلند رقم بزند.

چرا پارک آبی رامایانا در پاتایا؟

 • نام این پارک آبی در میان 20 پارک آبی برتر دنیا می درخشد.
 • رامایانا، پارک آبی استاندارد و مجهزی است که یک روز سرشار از هیجان را برای شما رقم می زند.
 • با انتخاب رامایانا، بزرگترین پارک آبی تایلند را در پیش رو دارید.
 • از افتتاح این پارک آبی تنها یک سال می گذرد.
 • رامایانا همچنین سومین پارک آبی برتر آسیاست.

آشنایی با پارک آبی رامایانا | Ramayana Water Park

وقتی رامایانا را انتخاب می کنید، یعنی بزرگترین و بهترین پارک آبی تایلند برای یک خوشگذرانی تمام عیار پیش روی شماست. این پارک آبی که در نزدیکی شهر پاتایا قرار گرفته، دسترسی راحتی نیز از شهر بانکوک پایتخت تایلند دارد. پس بی معطلی وارد رامایانا شوید و از سرسره ها و بازی های مختلفش لذت ببرید.

پارک آبی رامایانا که در سال 2016 افتتاح شده، مکانی جدید و به روز است که تفریحات خود را با بالاترین کیفیت و در وسعتی نزدیک 184 هزار متر مربع در اختیار شما می گذارد. در میان امکانات این پارک، بیش از 20 سرسره وجود دارد که در کنار آن ها نیز زمین های ورزش والیبال و فوتبال، بوکس آبی و دیگر تفریحات آبی را خواهید دید. در مجموع می توان گفت که پارک آبی رامایانا از 4 بخش مختلف تشکیل شده است:

 • سرسره های آبی
 • تفریحات آبی
 • ورزش ها و بازی ها
 • جاذبه های خشکی

باید بدانید که هر یک از این قسمت ها به تنهایی می تواند بسیار سرگرم کننده و جذاب باشد و می توانید با دستی باز به سراغ خوشگذرانی های مورد علاقه تان بروید. البته تمام بخش های رامایانا در بازی هایش خلاصه نمی شود و از دیگر امکانات آن می توان به کلبه های مجموعه، رستوران ها و کافه ها، وایفای رایگان، کمدهای بزرگ و ... اشاره کرد.

در انتها خوب است بدانید افتخارات این مجموعه تنها در تایلند خلاصه نمی شود و پارک آبی رامایانا جزو 3 پارک آبی برتر آسیا و 20 پارک آبی برتر دنیاست. حالا که قدری با این پارک آبی خفن آشنا شدید، زمان آن است که دست در دست ما وارد رامایانا شوید و ببینید چه اتفاقات هیجان انگیزی انتظار شما را می کشد.

بخش های مختلف پارک آبی رامایانا

همان طور که اشاره شد، می توان جاذبه ها و تفریحات رامایانا را به 4 بخش تقسیم کرد. در ادامه به هر 4 بخش می رویم و تک تک را بازی ها را با هم بررسی می کنیم:

سرسره های آبی رامایانا

بیش از 10 سرسره مختلف در محوطه رامایانا در اختیار بازدیدکنندگان و گردشگران تور پاتایا قرار می گیرد:

سرسره آکوالوپ | Aqualoop

برای شروع که تازه نفسید، به سراغ هیجان انگیزترین سرسره های رامایانا بروید. آکوالوپ یکی از آن هاست که این فرصت را به شما می دهد تا سرعتی برابر با یک ماشین مسابقات فرمول یک را تجربه کنید! از پله های این سرسره آبی رنگ بالا بروید و هیجان بی مانندی را در حلقه های 360 درجه سرسره آکوالوپ لمس کنید.

وزن: یک نفر با حداقل 45 کیلوگرم و حداکثر 135 کیلوگرم

قد: حداقل 122 سانتی متر

سرسره سقوط آزاد | Freefall

برای تکمیل هیجان اول راه، حالا به سراغ سرسره سقوط آزاد بروید و دنیایی از هیجان را به خودتان هدیه دهید. همان طور که احتمالا می دانید، با این سرسره برای لحظاتی کاملا زیر پای شما خالی می شود و سقوطی واقعی را تجربه خواهید کرد. سپس در ادامه بر روی سرسره ای پرشیب قرار می گیرید و تا رسیدن به زمین، با هیجان دیگری همراه خواهید شد.

وزن: یک نفر با حداقل 45 کیلوگرم و حداکثر 135 کیلوگرم

قد: حداقل 122 سانتی متر

+ سرسره های خاص رامایانا

پارک آبی رامایانا دو سرسره منحصر به فرد به نام های ترن آبی و آکواکوندا دارد که نمونه اش را در هیچ نقطه دیگری از کره زمین نخواهید یافت. این دو سرسره هر یک از ترین های دنیا هستند که یکی در حجم و دیگری در طول خودنمایی می کند.

سرسره ترن آبی | Aqua-Coasters

با ترن آبی، یکی از طولانی ترین سرسره های دنیا را تجربه خواهید کرد. این سرسره 240 متری در مسیر خاص خود، سرعتی بی نظیر را به شما هدیه می دهد و به جهت شکلش و از جهاتی با ترنی هوایی برابری می کند، با این تفاوت که در مسیری آبی قرار دارد. برای کیف کردن در سرسره ترن آبی تنها نیستید و می توانید با چند تا از دوستان و یا افراد خانواده خود همراه شوید.

وزن: 2 تا 4 نفر، در مجموع 270 کیلوگرم

قد: حداقل 122 سانتی متر

سرسره پایتون و آکواکوندا | Python & Aquaconda

خاص ترین سرسره رامایانا را انتخاب کرده اید. این سرسره قطعا آدرنالین شما را به ناگاه بالا می برد، چرا که قرار است با سرعتی بالا در مسیری پر پیچ و خم حرکت کنید و گاه تا ارتفاع 6 متری بالا بروید!

وزن: 2 تا 4 نفر، در مجموع 270 کیلوگرم

قد: حداقل 122 سانتی متر

سرسره رقابت آبی | The Mat Racer

این سرسره همان جایی است که می توانید با دوستان تان به رقابت بپردازید و ببینید چه کسی از باقی شجاع تر و بی پرواتر است و می تواند درازکش، از بقیه پیشی بگیرد.

وزن: یک نفر با حداکثر 135 کیلوگرم

قد: حداقل 110 سانتی متر

+ سرسره های آرام رامایانا

اگر آن قدرها نترس نیستید و سرسره هایی مانند سقوط آزاد و پایتون به گروه خونی شما نمی خورند، سه سرسره آرام رامایانا می توانند انتخاب خوبی برای شما باشند. این سه سرسره عبارت اند از: سرسره مارپیچی، سرسره رودخانه و سرسره شیطان

سرسره مارپیچی | The Spiral

اگر پیش از شروع سرسره های هیجانی، نیاز دارید تا با سرسره ای بدن خودتان را گرم کنید، سرسره مارپیچی یا اسپیرال گزینه خوبی برای شما خواهد بود. تفریح در مسیر مارپیچی و سرپوشیده این سرسره را می توانید تکی و یا دو نفره تجربه کنید.

وزن: یک نفر با حداقل 45 کیلوگرم و حداکثر 135 کیلوگرم

دو نفر با حداقل 45 کیلوگرم و حداکثر 180 کیلوگرم

قد: حداقل 122 سانتی متر

سرسره شیطان | The Serpentine

سرسره شیطان یک انتخاب دوست داشتنی و راضی کننده دیگر است که در کنار سرسره های مارپیچی و رودخانه قرار دارد. نیمی از این سرسره روباز و نیم دیگرش سرپوشیده است که لحظات متفاوتی را برای شما خلق می کند.

وزن: یک نفر با حداقل 45 کیلوگرم و حداکثر 135 کیلوگرم

دو نفر با حداقل 45 کیلوگرم و حداکثر 180 کیلوگرم

قد: حداقل 122 سانتی متر

 سرسره رودخانه | The River slide

یکی دیگر از سرسره های خاص پارک آبی رامایانا، سرسره رودخانه است. سوار این سرسره تکی یا دو نفره شده و در انتها به جای یک استخر معمولی، وارد رودخانه آرام مجموعه شوید. در واقع با انتخاب این سرسره با یک تیر دو نشان می زنید و دو لذت را با هم ادغام می کنید.

وزن: یک نفر با حداقل 45 کیلوگرم و حداکثر 135 کیلوگرم

دو نفر با حداقل 45 کیلوگرم و حداکثر 180 کیلوگرم

قد: حداقل 122 سانتی متر

بخش خانوادگی رامایانا

بعد از یکی دو ساعتی بالا و پایین رفتن از سرسره های هیجانی و متفاوت رامایانا، زمان آن است که بخشی را هم به کودکان خود اختصاص بدهید و در فضایی خانوادگی و پا به پای آن ها، آب بازی کنید یا بگذارید بچه ها در سرسره های مخصوص خودشان کیف کنند و شما نفسی تازه کنید.

زمین آب بازی | Aqua Play

چندین سرسره بزرگ و کوچک در این زمین بازی به چشم می خورد که مخصوص کودکان 3 تا 14 ساله است. پس بچه های قد و نیم قدتان را آزاد بگذارید و به خاطر وجود پرسنل حرفه ای مجموعه، از امنیت آن ها خیالتان راحت باشد.

سرسره بومرنگ | Boomerango

پس از بالا و پایین رفتن از سرسره های مختلف و کوچک و بزرگ، هنوز یک سرسره متفاوت در پارک آبی رامایانا منتظر شماست. سرسره بومرنگ، تفریحی متفاوت است که می توانید آن را دو نفره تجربه کنید و هیجان را به شکل جدیدی به خاطر بسپارید.

با بومرنگ ابتدا مسیری حلقوی را پشت سر می گذارید و سپس به سرعت یک شیب تند به استقبال شما خواهد آمد. البته صبر کنید! اینجا آخر خوشی و هیجان بومرنگ نیست و با وجود یک دیوار در انتهای این سرسره شیب دار، به سرعت مسیری عمودی و متفاوتی را بالا رفته و در نهایت پس از فرود از آن، وارد استخر کم عمق سرسره می شوید.

وزن: دو نفر با حداقل 45 کیلوگرم و حداکثر 180 کیلوگرم

قد: حداقل 122 سانتی متر

تفریحات آبی رامایانا

تفریحات آبی رامایانا تنها محدود به سرسره هایش نمی شود و استخر موج، رودخانه آرام، استخر بازی و ... از دیگر هیجاناتی است که می توانید در این پارک آبی تجربه کنید.

استخر دابل موج | Double Wave Pool

این استخر با ساحل 160 متری اش، یکی از بزرگ ترین ها در نوع خودش است که به دو بخش تقسیم می شود. نیمی از استخر با موج های بلند از شما استقبال می کند و شما را به نبردی دلیرانه فرا می خواند. در نیم دیگرِ استخر اما خبری از موج و خروش نیست و می توانید سوار تیوپ خودتان این طرف و آن طرف بروید و به استراحتی دلچسب بپردازید.

رودخانه آرام | Lazy Wavy River

پس از چندین و چند ساعت هیجان ممتد، حالا وقتش است تا استراحتی به بدن تان بدهید و بگذارید ضربان قلب تان به حالت عادی خود برگردد. تیوپی بردارید و در راحت ترین وضعیت ممکن خودتان را در رودخانه آرام پارک آبی رامایانا رها کنید. این رودخانه شما را در مسیری 600 متری همراهی کرده و با درختان اطراف و آبشارهای کوچک و گاه و بی گاهش از شما پذیرایی می کند. در این بین دیدنی های جالبی وجود دارد که در حین استراحت و گذر از مسیر خواهید دید.

استخر آرامش | Relax Pool

اگر هوس شنا کرده اید و یا هنوز احتیاج دارید تا در محیطی آرام استراحت کنید، استخر آرامش می تواند مکان جالبی برای شما باشد. در این استخر سایبان هایی حصیری را خواهید دید که امکان دورهمی آبی و جذابی را برای شما و همراهان تان فراهم می کند. نوشیدنی خنکی سفارش دهید و از استخر آرامش نهایت لذت را ببرید.

استخر هیجان | Activity Pool

استخر هیجان رامایانا جایی است که به شما امکان ورزش و بازی را می دهد و در آن می توانید تمام روز را به والیبال آبی، تمرین شنا و یا دیگر ورزش های آبی بگذرانید. البته این ها تنها پیشنهادهایی برای شماست و در صورت تمایل می توانید هیچ کاری نکنید و در کناره های استخر، از جکوزی رامایانا لذت ببرید.

سرزمین فواره ها | Aqua Splash

سرزمین فواره ها، محل مناسبی برای بازی و سرگرمی کودکان 6 ماهه تا 6 ساله شماست که به طور اختصاصی برای پارک آبی رامایانا طراحی شده است. البته شما هم می توانید دست فرزندان تان را بگیرید و همراه آن ها از میان فواره های بزرگ و کوچک عبور کنید و یک مسابقه آب بازی جذاب راه بیندازید.

ورزش ها و بازی های رامایانا

اگر از ورزش ها و بازی های آبی خسته شدید و به دنبال تنوع اید، رامایانا پاسخ آماده ای برای شما دارد:

والیبال و فوتبال ساحلی

فضای ساحلی و بکر پارک آبی رامایانا، مکان مناسبی برای ورزش های هیجان انگیزی چون والیبال و فوتبال ساحلی است. اگر شما هم از طرفداران این دو ورزش هستید به سراغ زمین های ساحلی بروید و در شن های تمیز آن قدری کالری بسوزانید.

واترپلو و والیبال آبی

اگر به سراغ استخر هیجان رامایانا بروید، می توانید شما هم به یکی از تیم ها ملحق شوید و شانس تان را به عنوان یکی از اعضا تیم واترپلو یا والیبال آبی امتحان کنید.

بوکس آبی | Muay Talay

اگر اهل ورزش باشید، احتمالا می دانید که بوکس ورزش ملی کشور تایلند است. به همین دلیل تقریبا محال است که به یکی از محبوب ترین جاذبه های کشور تایلند بروید و اثری از بوکس نبینید. رامایانا هم از این قاعده مستثنا نیست و ترتیبی داده است تا بتوانید در شکلی جذاب، شما هم به رقابت هایی از ورزش ملی تایلندی ها بپیوندید.

برای تجربه بوکس آبی، لازم است اول روی میله ای بنشینید و پاهای‌تان را به دور آن قفل کنید. سپس با دستکش و به صورت نشسته به رقابت با حریف‌تان می پردازید. در نهایت هر کس که نتوانست روی میله بماند، بازنده این رقابت جذاب خواهد شد.

زومبا | Zumba

زومبا از آن ورزش های دوست داشتنی و پرتحرک است که در طبیعت دوست داشتنی رامایانا خیلی می چسبد! آماده شوید، پا به پای مربی زومبای مجموعه حرکت کنید و با هیجان به شکلی جدید همراه شوید.

جاذبه های خشکی

پارک آبی وسیع رامایانا، هنوز هم جاذبه های دیگر برای شما در آستین دارد:

1) گردش در اطراف رودخانه | River Walk

به دل طبیعت پارک آبی بروید و راه خود را به سوی رودخانه اش کج کنید. آزادانه در اطراف این رود زیبا و فضای سبز دوست داشتنی اش پرسه بزنید و لحظات متفاوتی را تجربه کنید. درختان گرمسیری و گیاهان متنوع از جمله چیزهایی است که در این بخش خواهید دید.

2) بازار شناور | Floating Market

اگر مسیرتان را از کناره رود ادامه بدهید، به بازار شناور رامایانا خواهید رسید. اگر پیش از مراجعه به این پارک آبی وقت گردش در پاتایا را داشته اید، حتما با بازارهای شناور تایلندی آشنایی دارید. این بازارهای جذاب، در واقع مجموعه ای از قایق های مختلف هستند که بر روی آبراه ها تشکیل می شوند و محلی برای فروش محصولات غذایی مختلف و محلی محسوب می شوند.

در بازار شناور و نمادین رامایانا نیز می توانید برای دقایقی یک بازار شناور را از نزدیک ببینید و از محصولات تازه و میوه های استوایی بازار لذت ببرید.

3) لیک آیلند | Lake Island

حالا به سراغ لِیک آیلند مجموعه بروید و در میان مجسمه های غول پیکر رامایانا گردش کنید. البته جذابیت های لیک آیلند تنها به همین جا محدود نمی شود و درختان گرمسیری و میوه دار خاص تایلند، سبزیجات و گیاهان معطر از جمله چیزهایی است که در این بخش خواهید دید.

4) هزارتوی سبز | Green Maze

در انتها یک هزارتوی سبز و جذاب و بزرگ پیش روی شماست. در این جا شما می توانید به یک شخصیت کارتونی بدل شوید و مثل برنامه های تلویزیونی دوران کودکی، وارد چالشی جالب در هزارتوی سبز شوید. بد نیست بدانید که این هزارتو به شکل R و لوگو رامایانا ساخته شده است.

رستوران و کافه در پارک آبی رامایانا

پارک آبی وسیع و مجهز رامایانا، رستوران ها، کافه ها و غرفه های خوراکی و نوشیدنی بسیاری را در بخش های مختلف خود جای داده است. به این ترتیب می توانید با دست باز از میان رستوران ها و منوهای متنوع‌ آن ها، محل مورد نظر خود را پیدا کنید و ساعاتی خوشمزه را برای خود رقم بزنید. از جمله غذاهایی که در رستوران های رامایانا سرو می شود، می توان به انواع غذای حلال مسلمان ها، غذای حلال یهودی ها و انواع غذاهای مخصوص گیاهخواران و وِگان ها اشاره کرد. باید بدانید تمامی این خوشمزه ها با کیفیت بالایی در اختیار دوست داران هیجان و حاضر در رامایانا قرار می گیرد.

در کنار رستوران های رامایانا، باید بدانید کافه ها و غرفه هایی نیز برای ارایه و فروش نوشیدنی های خنک، انواع بستنی و شِیک و ... وجود دارد.

بوفه نامحدود | Unlimited Buffet

یکی از خدمات ویژه و خوشمزه رامایانا، بوفه نامحدود مجموعه است که در رستوران اصلی پارک آبی و در طبقه دوم قرار دارد. در این بوفه می توانید غذاهایی تایلندی، بین المللی، آسیایی و غربی را ببنید و به صورت نامحدود به آن مراجعه کنید.

ساعات کار: 11:00 -16:00

منوی بوفه نامحدود:

 • سالادبار
 • برنج بخارپز
 • پاستا
 • میگوی سوخاری
 • ناگت مرغ
 • سوسیس مرغ
 • ماهی سوخاری و پیاز
 • نان سیر
 • آناناس
 • هندوانه
 • انواع نوشیدنی
 • و ....

کلبه های پارک آبی رامایانا

حالا که این همه راه تا پارک آبی رامایانا آمده اید و در دل مجموعه ای جذاب از سرسره ها و بازی های مختلف قرار دارید، می توانید یک روز کامل را به این پارک آبی اختصاص بدهید. در رامایانا می توانید با خیال راحت، ساعاتی را استراحت کنید و از طبیعت دلربای اطراف پارک آبی رامایانا لذت ببرید. کلبه های پارک آبی رامایانا این امکان را به شما می دهند تا دراز بکشید و قدری خستگی در کنید و برای تفریح بیشتر و لمس هیجان با سرسره های رامایانا آماده شوید.

در مجموع در پارک آبی رامایانا 3 سایز کلبه به چشم می خورد که هزینه اجاره هر یک با دیگری متفاوت است.

انواع کلبه هاهزینه اجاره یک روزه
کلبه 2 تا 4 نفره700 بات تایلند (معادل 116,900 تومان)
کلبه 4 تا 8 نفره1200 بات تایلند (معادل 200,400 تومان)
کلبه 8 تا 12 نفره1900 بات تایلند (معادل 317,300 تومان)

خدمات ویژه کلبه ها را از دست ندهید!

اگر برای استراحت، کلبه های پارک آبی رامایانا را رزرو کرده اید، می توانید با پرداخت هزینه بیشتری، از خدمات و امکانات ویژه ای بهره مند شوید. البته توجه داشته باشید که این هزینه ها برای هر فرد باید جداگانه پرداخت شود. از جمله خدمات ویژه کلبه های می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در هنگام ورود می توانید از ورودی تهویه دار استفاده کنید.
 • امکان استفاده از دستشویی، حمام، مبلمان و کمدهای بزرگ و خصوصی در سالن وی آی پی به شما داده می شود.
 • در بدو ورود با نوشیدنی های رایگان از شما پذیرایی خواهد شد.
 • به هنگام حضور در مجموعه مواردی چون بستنی و نوشیدنی های خنک، حوله های خنک و حوله ساحلی در اختیار شما گذاشته می شود.
 • با استفاده از این بسته، دیگر هزینه بیشتری برای کمد و حوله ساحلی پرداخت نمی کنید.
خدمات ویژههزینه
بزرگسالان300 بات تایلند (معادل 50,100 تومان)
کودکان200 بات تایلند (معادل 33,400 تومان)

فروشگاه پارک آبی رامایانا

در اغلب فروشگاه های مراکز تفریحی، با مجموعه ای از محصولات تزیینی و یادگاری های کوچک و دوست داشتنی رو به رو می شوید. با این حساب، فروشگاه رامایانا جایی متفاوت برای شما خواهد بود که علاوه بر سوغاتی های کوچک، مجموعه ای از محصولات کاربردی را با قیمتی مناسب در اختیار بازدیدکنندگانش قرار می دهد. از آن جمله می توان به حوله، لباس شنا، کرم ضدآفتاب، دمپایی لاانگشتی، تی شرت، کلاه، انواع اسباب بازی و ... اشاره کرد. از آن جا که این محصولات به طور مستقیم از سازندگان معتبر و اصلی آن ها دریافت می شود، می توانید از بابت کیفیت و قیمت آن ها مطمئن باشید.

اگر دوست دارید عکس ها و ویدیوهای خود را یادگاری به خانه ببرید، برای خرید و دریافت آن ها نیز باید به فروشگاه رامایانا بروید.

همچنین برای دریافت باقی مانده اعتبار اولیه مچ بند لازم است تا به این فروشگاه مراجعه کنید. در بخش اماکانت درباره مچ بندها بیشتر توضیح داده ایم.

برگزاری جشن تولد در پارک آبی رامایانا

پارک آبی وسیع و مشهور رامایانا نیز مانند بسیاری از رقیبان قَدَر خود، امکاناتش تنها به کلبه ها و دیگر موارد عام خلاصه نمی شود و با آغوش باز پذیرای مراسم و میهمانی های شماست. به همین جهت می توانید یک جشن تولد خودمانی و شاد و متفاوت در پارک آبی رامایانا برگزار کنید.

با استفاده از بسته های جشن تولد رامایانا، علاوه بر کیک جشن تولد، می توانید با تخفیف از غذا و نوشیدنی های رامایانا بهره مند شوید.

امکانات و شرایط بسته های جشن تولد:

 • 50 درصد تخفیف برای بلیت ورودی و یا ورود رایگان (بسته به تعداد مهمان های جشن تولد)
 • 50 درصد تخفیف برای استفاده از کلبه ها و یا استفاده رایگان از کلبه ها (بسته به تعداد مهمان های جشن تولد) + تزیین کلبه با بادکنک و ...
 • تخفیف 35 درصدی برای بلیت ورودی مهمانان جشن تولد؛ بلیت ورودی بزرگسالان: 780 بات تایلند (معادل 130,260 تومان) کودکان: 580 بات تایلند (معادل 96,860 تومان)
 • تخفیف 15 درصدی برای خرید غذا و نوشیدنی در رستوران و کافه های پارک آبی
 • هدیه ای از طرف پارک آبی رامایانا

جهت اطلاع بیشتر و دقیق تر از شرایط برگزاری جشن تولد در پارک آبی رامایانا اینجا را ببینید.

برگزاری مراسم در پارک آبی رامایانا

پارک آبی رامایانا ترتیبی داده است که بتوانید برای برگزاری دیگر مراسم ها و رویدادها نیز روی این مجموعه تفریحی و وسیع حساب کنید. خوب است بدانید که اتاق جلسه رامایانا گنجایشی 30 نفره دارد.

اگر برای برگزاری جلسه کاری خود به سراغ رامایانا بروید، برنامه ای شبیه این انتظار شما را می کشد.

در ابتدای روز به سوی اتاق جلسه پارک آبی هدایت می شوید و در این جا با قهوه و کیک جلسه خودتان را برگزار می کنید. سپس می توانید به بخش ساحل پارک ابی بروید و در کلبه های دوست داشتنی اش استراحت کنید و یا از خودتان با غذاها و نوشیدنی های بوفه و یا سرسره های هیجان انگیز پارک پذیرایی کنید.

البته امکانات این پارک آبی به گونه ای تعبیه شده که برای برگزاری رویدادهای خاص و جشن های شرکت، مجموعه و یا خانوادگی تان نیز می توانید به سراغ رامایانا بروید. بخش برگزاری رویدادها و جشن های رامایانا ظرفیتی 200 تا 3000 نفره دارد.

جهت اطلاع بیشتر و دقیق تر از شرایط برگزاری مراسم های مختلف در پارک آبی رامایانا اینجا را ببینید.

دیگر امکانات و خدمات پارک آبی رامایانا

برتر بودن پارک آبی رامایانا تنها در سرسره ها و بازی های متفاوت و هیجان انگیزش خلاصه نمی شود و امکانات قابل توجه و استانداردی در این مجموعه در اختیار بازدیدکنندگان گذاشته می شود که عبارت اند از:

 • کمد: وقتی به پارک آبی می روید، طبیعی است که کمدی را برای نگه داشتن لباس ها و وسایل شخصی خود نیاز داشته باشید. پارک آبی رامایانا، کمدهای بزرگی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد که به راحتی و با استفاده از مچ بندهای مغناطیسی پارک باز و بسته می شوند.
اجاره روزانه کمدهاهزینه ها
کمد متوسط120 بات تایلند (معادل 20,040 تومان)
کمد بزرگ190 بات تایلند (معادل 31,730 تومان)
 • اجاره حوله: اگر ترجیح می دهید با وسایل کم و جمع و جور به پارک آبی رامایانا بروید، می توانید از برداشتن حوله هم صرف نظر کنید. تنها با 99 بات تایلند (معادل 16,533 تومان) امکان آن را دارید تا از حوله های تمیز و بزرگ مجموعه استفاده کنید. برای اجاره این حوله ها به سراغ کیوسک حوله درست در کنار در ورودی مجموعه بروید.
 • ماساژ تایلندی: تمام دنیا، تایلند را به عنوان مهد ماساژهای سنتی می شناسند. حالا که شما هم به یکی از شهرهای این کشور آمده اید، بهترین فرصت را برای استفاده از یک ماساژ دلچسب تایلندی در اختیار دارید. به خصوص آن که تمام روز را در بخش های مختلف رامایانا گردش کرده اید و حتما تا به حال بدن تان به کل خسته و کوفته شده است. خودتان را بسپارید به دست ماساژورهای حرفه ای رامایانا و از خدمات حرفه ای و قیمت های مناسب آن ها نهایت لذت را ببرید.
 • وای فای: وای فای رایگان یکی از خدمات ویژه ای است که در اختیار دوستان و اعضا پارک آبی رامایانا قرار می گیرد. برای استفاده از این مزیت تنها کافیست تا از طریق این لینک شما هم به باشگاه هواداران رامایانا بپیوندید. به این ترتیب می توانید در طی زمان حضورتان در این پارک آبی، تمام روز از وای فای رایگان پارک آبی استفاده کنید. در غیر این صورت، تنها سهم شما از وای فای مجموعه، زمانی 30 دقیقه ای خواهد بود.
 • کمک های اولیه: امنیت جسمی و راحتی مراجعان رامایانا یکی از اولویت های کارکنان این پارک آبی است. بنابراین ترتیبی داده شده تا تمام کارمندان بخش های مختلف (حدود 100 تن) به اصول غریق نجاتی تسلط داشته و کاملا درباره کمک های ایمنی، آموزش های لازم را گذرانده باشند.

هزینه های پارک آبی رامایانا پاتایا

در ابتدا و به هنگام ورود به پارک آبی رامایانا و تهیه بلیت های ورودی، مچ بندهایی مغناطیسی به شما داده می شود که برای باز و بسته کردن کمدها و پرداخت هزینه بخش های مختلف از آن استفاده خواهید کرد و بنابراین نیازی به حمل پول نقد در پارک آبی نخواهید داشت. در این جا با انواع هزینه های پارک آبی رامایانا آشنا می شوید:

1- بلیت های یک روزه

افرادهزینه
بزرگسالان (بالای 122 سانتی متر)1190 بات تایلند (معادل 198,730 تومان)
دسترسی سریع600 بات تایلند (معادل 100,200 تومان)
کودکان (91 - 121 سانتی متر)890 بات تایلند (معادل 148,630 تومان)
کهنسالان (بالای 60 سال)، خانم های باردار، افراد کم توان جسمی590 بات تایلند (معادل 98,530 تومان)
نوزادان (زیر 90 سانتی متر)رایگان

+ وقتی برای دسترسی سریع هزینه می پردازید، به این ترتیب می توانید بدون صف به تمام بازی های رامایانا دسترسی داشته باشید.

++ توجه داشته باشید که اگر به جهت شرایط بد آب و هوایی پارک آبی تعطیل شود و درهای رامایانا پیش از ساعت 15:45 باز نشد، یک بلیت دیگر برای مهمانان و بازدیدکنندگان رامایانا با اعتبار 30 روزه صادر می شود.

+++ صرف نظر از آن که چه مدتی را در پارک گذرانده اید، به هیچ وجه مبلغ هزینه ورودی به شما بازگردانده نخواهد شد.

2- بلیت های یک ساله

افرادهزینه
بزرگسالان (بالای 122 سانتی متر)7990 بات تایلند (معادل 1,334,330 تومان)
کودکان (91 - 121 سانتی متر)5990 بات تایلند (معادل 1,000,330 تومان)
بسته خانوادگی (2 بزرگسال + 1 کودک)17990 بات تایلند (معادل 3,004,330 تومان)
بسته خانوادگی (2 بزرگسال + 2 کودک)18990 بات تایلند (معادل 3,171,330 تومان)
بسته خانوادگی (2 بزرگسال + 3 کودک)19990 بات تایلند (معادل 3,338,330 تومان)

بلیت های یک ساله رامایانا همان طور که نامشان نشان می دهد برای یک سال تمام اعتبار دارند و به این ترتیب می توانید بدون محدودیت و در هر روزی که دوست داشتید به این پارک آبی بروید. همچنین با داشتن این کارت می توانید از تمام خدمات پارک آبی رامایانا با 5 درصد تخفیف بهره مند شوید.

+ برای خرید اینترنتی بلیت ها روی این لینک کلیک کنید.

3- کلبه های پارک آبی رامایانا

انواع کلبه هاهزینه اجاره یک روزه
کلبه 2 تا 4 نفره700 بات تایلند (معادل 116,900 تومان)
کلبه 4 تا 8 نفره1200 بات تایلند (معادل 200,400 تومان)
کلبه 8 تا 12 نفره1900 بات تایلند (معادل 317,300 تومان)

4- کمدهای پارک آبی رامایانا

اجاره روزانه کمدهاهزینه ها
کمد متوسط120 بات تایلند (معادل 20,040 تومان)
کمد بزرگ190 بات تایلند (معادل 31,730 تومان)

5- اجاره حوله در پارک آبی رامایانا

99 بات تایلند (معادل 16,533 تومان)

خوب است بدانید که این سرویس ها درست به محل اقامت شما خواهند آمد. هزینه این سرویس ها عبارت اند از:

نوع وسیلهظرفیتیک طرفهدو طرفه
ون عمومی15نفری 120 بات تایلند (معادل 20,040 تومان)نفری 240 بات تایلند (معادل 40,080 تومان)
ماشین خصوصی4هر ماشین 800 بات تایلند (معادل 133,600 تومان)هر ماشین 1200 بات تایلند (معادل 200,400 تومان)
ون خصوصی15هر ون 800 بات تایلند (معادل 133,600 تومان)هر ون 1800 بات تایلند (معادل 300,600 تومان)

برای رزرو و استفاده از سرویس های رامایانا اینجا کلیک کنید.

آدرس: تایلند، پاتایا، استان چونبوری، منطقه ساتاهیپ، روستای ناچوم تیان، جاده بان ین7، ناحیه 9

Address: 9 Moo 7, Ban Yen Rd | Na Chom Thian, Sattahip, Chon Buri, Pattaya 20250, Thailand

قوانین پارک آبی رامایانا

پارک آبی رامایانا قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد که لازم است به همه آن ها توجه کنید:

 • 1- تنها با لباس شنا می توانید از سرسره های پارک آبی رامایانا استفاده کنید و وجود هر گونه زیپ، دکمه، قلاب و گیره در لباس شنا پذیرفته نیست. البته استفاده از تی شرت های مخصوص شنا پذیرفته است اما نمی توانید با تی شرت های معمولی وارد بخش سرسره ها شوید.
 • 2- به هنگام استفاده از سرسره ها لازم است هرگونه جواهراتی مانند گردنبند، دستبند و ساعت فلزی خود را خارج کنید. برای نگهداری از وسایل خود می توانید روی کمدهای مجموعه حساب کنید؛ اما توصیه ما این است که به کل لوازم گرانبهای خود را به پارک آبی نبرید.
 • 3- به هنگام ورود به تمام سرسره ها، اطلاعات و محدودیت های لازم برای هر یک از بازی ها در برگه ای چاپ شده به چشم می خورد. آن ها را مطالعه کنید و از شرایط استفاده از هر یک اطمینان یابید. البته در کل باید بدانید که حداقل قد لازم برای استفاده از سرسره های بزرگسالان 122 سانتی متر است.
 • 4- خانم های باردار و افراد با بیماری های قلبی و مشکلات گردن و کمر نمی توانند از سرسره های پارک آبی استفاده کنند.

دانستنی های پارک آبی رامایانا

 • پروژه ساخت پارک آبی رامایانا در سال 2011 آغاز شد و به طور رسمی در تاریخ 5 می 2016 درهایش به روی عموم مردم گشایش یافت.
 • تمام سرسره ها و بازی های پارک آبی رامایانا محصول شرکتی معتبر و کانادایی به نام وایت واتر وست (WhiteWater West) است.
 • آب پارک آبی رامایانا پاتایا از چاه های اختصاصی این مجموعه تامین می شود که کیفیت بالایی دارند و حتا برای آشامیدن نیز مناسبند.
 • جالب آن که برای احداث مجموعه رامایانا نزدیک 1700000000 بات تایلند (معادل 283,900,000,000 تومان) هزینه شده است!
انتشار: 15 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 818

به "آشنایی با پارک آبی رامایانا پاتایا (Ramayana Water Park) تایلند" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با پارک آبی رامایانا پاتایا (Ramayana Water Park) تایلند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با پارک آبی رامایانا پاتایا (Ramayana Water Park) تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید