وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک در استان تهران

به گزارش دور زمین، تهران (پانا) - اداره کل هواشناسی استان تهران از افزایش سرعت وزش باد و احتمال خیزش گرد و خاک در این استان اطلاع داد.

وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک در استان تهران

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ از افزایش سرعت وزش باد از ظهر یکشنبه(7 فروردین ماه) تا ظهر سه شنبه(9 فروردین ماه) با مخاطره ای مانند وزش باد شدید گاهی خیلی شدید (در بخش های جنوبی استان با احتمال خیزش موقتی گردوخاک) اطلاع داد.

اثر این مخاطره افزایش احتمال شکستن درختان فرسوده و نهال ها، احتمال آسیب به سازه های موقت و سست، احتمال آسیب به پوشش گلخانه ها، خطر سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی، افزایش احتمال خیزش گردوخاک و کاهش موقت دید افقی خواهد بود.

توصیه می گردد محکم کردن سازه های موقت و پوشش گلخانه ها، پرهیز از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، پرهیز از کار بر روی سازه های مرتفع و عدم تردد کنار سازه های ناتمام دردستور کار قرار گیرد.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4918

به "وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک در استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک در استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید