جهانگیری: کرمانشاه خاستگاه اصلی تمدن ایران است

به گزارش دور زمین، تهران (پانا) - معاون اول رئیس جمهوری برای افتتاح چند طرح و پروژه مهم و نیز بررسی مسائل، دقایقی پیش وارد استان کرمانشاه شد و از سوی استاندار و جمعی از مدیران ارشد استان مورد استقبال قرار گرفت.

جهانگیری: کرمانشاه خاستگاه اصلی تمدن ایران است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، وی همچنین در بدو ورود به فرودگاه کرمانشاه در گفت وگو با خبرنگاران، استان کرمانشاه را از استان های پراستعداد کشور برشمرد و گفت: کرمانشاه خاستگاه اصلی تمدن قدیمی ایران است که آثار زیبایی برای بازدید و گردشگری در این استان وجود دارد و طبیعت و آب و هوای این استان ظرفیت آن را دارد که به یکی از قطب های گردشگری کشور تبدیل شود.

جهانگیری افزود: استان کرمانشاه از استعدادهای فراوانی برای رشد و توسعه برخوردار است و نیروی انسانی تحصیلکرده و زحمت کش این استان می توانند استعدادهای استان نظیر منابع طبیعی نفت و گاز که به وفور در این استان وجود دارد را در جهت رشد و توسعه قرار دهند.

معاون اول رئیس جمهوری با یادآوری اینکه سفرهای قبلی به استان کرمانشاه با موضوع موضوع تلخ زلزله بوده است، گفت: زلزله آسیب های جدی به استان وارد کرد البته گام های خوبی نیز در جهت بازسازی برداشته شده است.

وی هدف از سفر خود به استان کرمانشاه را بررسی مسائل استان و رفع موانع پیش روی برنامه های پیش بینی شده برای توسعه مطرح نمود و گفت: متاسفانه استان کرمانشاه در برخی از شاخص های توسعه نظیر بیکاری رتبه پایین تری نسبت به سایر استان ها دارد که برای جبران این کاستی ها باید کارهای بزرگ و اقدامات موثر انجام شود.

جهانگیری با بیان اینکه در این سفر بیش از 1000 میلیارد تومان طرح عمرانی و اقتصادی به بهره برداری خواهد رسید، شرح داد: این میزان سرمایه گذاری نوید خوبی برای توسعه استان، اشتغال زایی و رونق اقتصادی خواهد بود.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح پتروشیمی اسلام آباد غرب که در این سفر انجام خواهد شد، افزود: مدت ها در کشور آرزو بود که بتوانیم به صورت مستقیم از گاز به پلی پروپیلن برسیم که ماده اولیه بسیار مهمی برای صنایع پایین دستی پتروشیمی است.

وی ادامه داد: این طرح با 545 میلیون دلار سرمایه گذاری در اسلام آباد غرب آغاز خواهد شد و برای نخستین بار است که چنین طرحی در کشور اجرا می شود و دانش آن متعلق به ایران است.

جهانگیری افزود: اجرای این طرح هم در دوره ساخت و هم در دوره بهره برداری اشتغالزایی زیادی به همراه خواهد داشت. برای ده ها و صدها کارخانه پایین دستی پتروشیمی ماده اولیه تامین خواهد کرد که می تواند آغاز تحول بزرگی در منطقه باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4137

به "جهانگیری: کرمانشاه خاستگاه اصلی تمدن ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: کرمانشاه خاستگاه اصلی تمدن ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید