تور روسیه ارزان: واکنش بروکسل به تصمیم روسیه درباره تعطیلی دفاتر ناتو در مسکو

به گزارش دور زمین، سخنگوی دفتر مطبوعاتی ناتو با اشاره به اظهارات وزیر امور خارجه روسیه، گفت: هنوز رسماً توقف فعالیت دفاتر نظامی و اطلاعاتی ناتو در مسکو به بروکسل ابلاغ نشده و این سازمان آماده گفت وگو با طرف روسی است.

تور روسیه ارزان: واکنش بروکسل به تصمیم روسیه درباره تعطیلی دفاتر ناتو در مسکو

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، دفتر مطبوعاتی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خاطرنشان کرد که این سازمان اظهارات سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه درباره متوقف شدن فعالیت دفتر نمایندگی نظامی و دفتر اطلاعاتی ناتو در مسکو را شنیده، ولی هنوز اعلام رسمی در این خصوص دریافت نکرده است.

اوآنا لونگسکو سخنگوی رسمی ناتو شب گذشته گفت: ما اظهارات وزیر خارجه لاوروف را به وسیله رسانه ها شنیده ایم، ولی تا به امروز اطلاعیه رسمی طرف روسی درباره متوقف شدن فعالیت دفاتر نمایندگی ناتو در مسکو را دریافت نکرده ایم.

وی گفت: سیاست ناتو در قبال روسیه همچنان تغییری نخواهد کرد. ما بر کوشش های خود به منظور بازدارندگی و دفاع از شرکای خود در واکنش به اقدامات متجاوزانه طرف روسی ادامه خواهیم داد.

این مقام ناتو یادآور شد که البته مقامات بروکسل آماده گفت وگوهای شفاف با مسکو، از جمله به وسیله شورای روسیه-ناتو هستند.

سرگئی لاوروف روز گذشته خاطرنشان کرد که روسیه در پاسخ به اخراج 8 دیپلمات روسی از بروکسل، علاوه بر متوقف کردن فعالیت دفتر نمایندگی نظامی ناتو در مسکو، دفتر اطلاعاتی این پیمان مستقر در سفارت بلژیک را نیز تعطیل می نماید. به گفته وی، این اقدام تا تاریخ اول ماه نوامبر (10 آبان ماه) یا کمی دیرتر تحقق خواهد یافت.

مقامات پارلمانی روسیه تصمیم مسکو را سرانجام منطقی تیرگی روابط دوجانبه می دانند

لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه در این رابطه تأکید کرد که تدابیر اتخاذ شده از سوی مقامات مسکو در پاسخ به اخراج دیپلمات های روسی از مقر ناتو، اقدامی کاملاً متناسب است، چرا که پیمان آتلانتیشک شمالی مواضع غیرسازنده ای در برخورد با روسیه در پیش گرفته و ادعای مقامات بروکسل درباره تمایل برای مذاکره با مسکو نیز با اقدامات آنها مغایرت دارد.

آلکسی پوشکوف عضو ارشد کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز معتقد است که تصمیم مسکو برای متوقف کردن بعضی فعالیت های ناتو در روسیه، سرانجام منطقی این مرحله از روابط دوجانبه است که دائماً در حال تخریب شدن است. به گفته این سناتور، این مسئله قبل از هر چیز به خط مشی تنش زای مقامات بروکسل و عدم تمایل آنها برای آنالیز جدی مسائل موجود در عرصه مشارکت دوجانبه مربوط می گردد.

پوشکوف اضافه نمود: در شرایطی که سال هاست هیچ گفتگوی سیاسی و نظامی بین روسیه و ناتو وجود نداشته و نمایندگان بلندپایه روسی در بروکسل حضور ندارند و شورای روسیه-ناتو دیگر فعالیت ندارد، تصمیم گیری برای عدم فعالیت دفاتر نمایندگی ناتو در مسکو، اقدامی درست و قانونی است.

این سناتور روس اضافه نمود، فعالیت شورای روسیه-ناتو در سالها ی 2015 و 2016 عملاً به بن بست رسیده بود، ولی وجود رسمی آن به رهبران ناتو اجازه می داد تا از گفت وگو با روسیه حمایت نمایند، در حالی که چنین تماس هایی وجود نداشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4618

به "تور روسیه ارزان: واکنش بروکسل به تصمیم روسیه درباره تعطیلی دفاتر ناتو در مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه ارزان: واکنش بروکسل به تصمیم روسیه درباره تعطیلی دفاتر ناتو در مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید