هنگام امتحان از خواندن کتاب های حجیم نترسید

به گزارش دور زمین، در این بسته دانستنی تحصیلی درباره مطالعه مستمر برای زمان امتحان خواهیم گفت.

هنگام امتحان از خواندن کتاب های حجیم نترسید

به گزارش خبرنگار اکثر دانش آموزان با شنیدن نام امتحان استرس را تجربه می کنند. وقتی استرس و اضطراب امتحان دادن آنها را تحت تاثیر قرار می دهد، این عامل تبدیل به یک مشکل بزرگ برای آنها خواهد شد. دانش آموزان باید عادت ها و راهبرد های مطالعه ای خوبی برای خود ایجاد کنند. زمان را مدیریت کرده و با طفره روی، اختلال ها و حواس پرتی ها و تنبلی مبارزه کنند و مطالبی که باید مطالعه شود را یاد بگیرند.

دانش آموزان باید فشار های بیرونی، نتایج موفقیت یا شکست آمیز (نمرات و فارغ التحصیلی)، فشار اطرافیان ، رقابت را فراموش کنند، البته رقابت مناسب تاثیر خوبی خواهد داشت. تجربه ثابت کرده مرور آخرین عملکرد در امتحانات برای بهبود بخشیدن و یادگیری مفید خواهد بود . دانش آموزان خیال می کنند درس خواندن شب امتحان سبب موفقیت آن ها خواهد شد، این تفکر کاملا اشتباه است و باید مطالعه در طول سال صورت بگیرد.

ترفندهای طلایی برای درس خواندن در کمترین زمان

دانش آموزان باید از حفظ کردن طوطی وار دوری کنند. بسکمک از دانش آموزان مطالعه را به شب قبل از امتحان موکول می کنند، اما این روش خوبی برای یادگیری نیست. هنگام فرا دریافت درس ها تنها محیط یادگیری آکادمیک، دانستن مطالب و نکات کافی نیست، بلکه دانشجویان باید توانایی تفکر انتقادی راجع به آن ها را نیز داشته باشند. بهتر است مطالب درسی را به صورت روزانه مرور کنند. همین طور بحث های گروهی و استفاده از نوار ها و سی دی های آموزشی به یادگیری آن ها کمک خواهد کرد.

دانش آموزان که هر روز صبح که از خواب بیدار می شوند باید مهم ترین و سخت ترین کارهای خود را انجام دهند. برای مثال اگر تمایل به خواندن درس ریاضی ندارند و آن را سخت ترین درس ممکن می دانند، بهتر است که ریاضی را اول صبح مطالعه کنند چرا که معمولاً هنگام صبح، مغز انسان در بهترین حالت آمادگی قرار گرفته است.

دانش آموزان ممکن است هر روز مباحث جدیدی را بخوانند بنابراین نکات مهم هر مبحث را همان روز مرور کنند. به دلیل اینکه چند روز بعد، نیاز به تلاش بیشتری برای یادآوری مطالب دارند با یک مرور سریع در انتهای روز، باعث تثبیت مطالب خوانده شده و یادآوری آسان تر آنها خواهد شد. دانش آموزان با مرور کردن روزانه مطالب درسی می توانند در وقتشان هم صرفه جویی کنند.

برای اینکه ساعت مطالعه، بازدهی مناسبی داشته باشد؛ نیازمند تمرکز بالایی هنگام درس خواندن است. ایجاد تمرکز یک شبه اتفاق نمی افتد بلکه باید تکنیک های تمرکز حواس را یاد گرفت. هر وقت هنگام مطالعه حواستان پرت شد با خودتان بگویید ایست! برگردیم سر درس.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2219

به "هنگام امتحان از خواندن کتاب های حجیم نترسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگام امتحان از خواندن کتاب های حجیم نترسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید