تاکسی سوار شدن در تایلند چه قدر هزینه دارد؟

به گزارش دور زمین، تاکسی‌های بانکوک با سیستم تاکسی‌متر کار می‌کنند و کرایه‌ها را سازمان حمل و نقل زمینی تایلند تعیین می‌کند. با این که کرایه تاکسی‌های بانکوک مشخص است، اما چند نکته‌ای وجود دارد که مسافران تور تایلند باید قبل از استفاده از آن‌ها بدانند.

تاکسی سوار شدن در تایلند چه قدر هزینه دارد؟

روشن نکردن تاکسیمتر توسط راننده‌ها

بعضی از توریست‌های تور تایلند شکایت می‌کنند که راننده‌ها از روشن کردن تاکسیمتر امتناع می‌کنند یا می‌گویند که دستگاهشان خراب است. این موضوع در بین راننده‌هایی که بیرون از جاذبه‌های توریستی یا هتل‌ها پارک کرده‌اند مرسوم است. در این حالت راننده معمولا تلاش می‌کند به جای استفاده از تاکسیمتر، بر سر یک قیمت ثابت با شما چانه بزند. اگر دوست ندارید این کار را انجام دهید جواب ساده خواهد بود، به جای رفتن به سراغ آن‌ها برای یک تاکسی در حال حرکت در خیابان دست تکان دهید. با رفتن به سراغ تاکسی‌های پارک شده مطمئنا هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد، اما مقادیر آن خیلی بالا نیست، بنابراین تصمیم با خودتان خواهد بود.

چگونه در تور تایلند تاکسی بگیریم؟

تاکسی‌های خالی، یک چراغ قرمز رنگ دارند که پشت شیشه جلو روشن است. راه مودبانه تاکسی گرفتن در تایلند به این شکل است: دست‌تان را دراز کنید، به صورتی که کف دست‌تان به سمت پایین باشد، بعد از آن آرام دست‌تان را به بالا و پایین تکان دهید. اگر به هر دلیلی راننده تاکسیمترش را روشن نکرد، پیاده شوید و یک تاکسی دیگر بگیرید. چند هزار تاکسی در بانکوک کار می‌کنند، بنابراین در پیدا کردن تاکسی در تور بانکوک مشکلی نخواهید داشت. زمان‌هایی وجود دارد که راننده می‌داند اگر بخواهد شما را به مقصدتان برساند، در ترافیک گیر خواهد کرد و در نتیجه از بردنتان صرف‌نظر می‌کند. این موضوع می‌تواند در ساعات شلوغی یا زمان‌هایی که باران می‌بارد اتفاق بیافتد، بنابراین یک تاکسی دیگر را امتحان کنید تا زمانی که کسی را پیدا کنید که بخواهد شما را به مقصدتان برساند.

کرایه تاکسی در بانکوک

با چند مثال می‌توان تخمینی از این که تاکسی گرفتن در تور تایلند چه قدر برایتان هزینه خواهد داشت به دست آورد. این کرایه‌ها حدودی هستند؛ کرایه دقیق بسته به میزان ترافیک و هزینه‌های اضافی دیگر ممکن است با این عددها تفاوت داشته باشد. برای مثال از مجتمع خرید ترمینال 21 (ایستگاه قطار هوایی Asoke) تا کاخ بزرگ حدود 90 بات خواهد بود. به اضافه هزینه کرایه، بعضی اوقات سفرتان هزینه‌های جانبی هم دارد، بنابراین پیشفرض نداشته باشید که راننده می‌خواهد سرتان کلاه بگذارد. برای مثال از فرودگاه Suvarnabhumi تا مرکز خرید MBK، کرایه 260 بات به علاوه 70 بات برای عوارض بزرگراه و 50 بات برای هزینه سوار شدن در فرودگاه خواهد بود. هزینه 50 باتی مخصوص فرودگاه، روی قبض ثبت نمی‌شود و شما باید آن را جداگانه بپردازید. زمانی که قرار است با تاکسی از میان شهر بانکوک عبور کنید، از شما پرسیده می‌شود که آیا می‌خواهید از بزرگراه بروید تا به ترافیک برنخورید؟ تصمیمش با شما است اما توجه داشته باشید که معمولا رفتن از بزرگراه بهترین گزینه است و کلی در زمانتان صرفه‌جویی می‌شود. عوارض بزرگراه‌ها از 25 تا 45 بات است و شما باید این هزینه را پرداخت کنید. راننده معمولا قبض عوارض را به شما تحویل می‌دهد.

ترافیک در بانکوک

ترافیک‌های بانکوک وحشتناک است و زمان‌هایی وجود دارد که ممکن است شما داخل ترافیک گیر بیافتید. بودن در ترافیک روی مبلغ کل کرایه شما تاثیرگذار خواهد بود. اگر تاکسی ثابت مانده یا با سرعت کمتر از 6 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند، برای هر دقیقه 1.5 بات به مبلغ کرایه اضافه می‌شود.

چرا تاکسی‌های بانکوک رنگ‌های مختلف دارند؟

تاکسی‌های بانکوک به رنگ‌های روشن شامل نارنجی، صورتی، آبی، سبز و زرد در شهر تردد می‌کنند. رنگ‌های مختلف نشان‌دهنده شرکت‌های تاکسی‌رانی مختلف هستند. وقتی چراغ قرمز جلوی آنها روشن است شما می‌توانید از همه آنها استفاده کنید.

انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2791

به "تاکسی سوار شدن در تایلند چه قدر هزینه دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکسی سوار شدن در تایلند چه قدر هزینه دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید