هرجا نام و نان باشد ساکت هم هست، تفکر امنیتی تاج غلط است

به گزارش دور زمین، امیر عابدینی درباره چرایی اتفاقات اتفاق افتاده در تیم فوتبال امید و حضور حمید استیلی بعد از استعفای فرهاد مجیدی به رادیو تهران، گفت: مگر می گردد در فوتبال ما چرا نداشته باشیم؟! خرسند بودم که آقا فرهاد و آقا حمید کنار هم کار خوبی را دنبال می نمایند و یک کارگروهی شکل گرفته است و معنا و مفهوم آبی و قرمز بودن و رفیق بودن معنا پیدا نموده است.

هرجا نام و نان باشد ساکت هم هست، تفکر امنیتی تاج غلط است

وی اضافه کرد: محبوبیت استیلی و مجیدی در تیم های خودشان باعث می شد پشتوانه مردمی خوبی هم به دنبال تیم امید باشد اما یکباره همه چیز بر هم خورد. چرایش را نفهمیدم. فرهاد مجیدی آدم هوشمندی است و می دانست کجا رفته و چه خبر است. اگر قرار بود تیم امید مانع نداشته باشد که 40 سال پشت خط المپیک نمی ماندیم. مربیان بزرگی در گذشته این تیم را راهنمایی کردند و پیروز نشدند. از حسن حبیبی گرفته تا حمید علیدوستی و دیگران. عدم پیروزیت آنها دلایل خاص خودش را دارد.

عابدینی تاکید نمود: ما همواره با تیم های ملی المپیکی مشکل داریم چون دوست داریم یار غارهای خودمان کنار تیم باشند و این را دیکته می کنیم. خیلی غصه خوردم آقافرهاد از تیم امید جدا شد و با غصه رفت.

وی درباره اینکه برخی از پیشکسوتان عنوان نموده اند انتخاب فرهاد مجیدی از ابتدا اشتباه بود، یادآور شد: وقتی یک کاری را انجام دادید، باید حمایت کنید. اگر انتخاب مجیدی اولین اشتباه بود، برداشتنش دومین تصمیم اشتباه بود. گاهی اوقات تصمیم نگرفتن خودش یک تصمیم است. تصمیم غلط کار را خراب می نماید. ما برای المپیک بضاعت داریم ولی فرصت را می سوزانیم. راهنمایی تیم امید کار سخت و دشواری است. مردم می خواهند در المپیک فوتبال داشته باشیم و باید کاری کرد.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال یادآور شد: این اتفاقات در فوتبال ما طبیعی است و چرا ندارد ولی باید خوب جمعش کرد. آقای ساکت هم دخالت نکند و بگذارد کارشان را بکنند. دخالت های اصلی از سوی ساکت است. ساکت یار غار آقای تاج همه جا باید اسم و رسمش پنهان و آشکار باشد. 90 درصد کسانی که از فدراسیون رفتند، به خاطر ساکت و دخالت هایش بوده است. هرجا که ساکت احساس کند نام و نانی باشد، آنجا هست.

عابدینی درباره نقش کمیته فنی و دخالت های این کمیته در کار فرهاد مجیدی گفت: آقای محصص و معینی آدم هایی هستند که فوتبال را می فهمند و علم و دانش دارند. اگر محصص و معینی به امیر عابدینی که سن و سالش از آنها بیشتر است از نظر فنی بگویند این کار را بکن گوش می کنم. اما اگر بگویند چه کسی کنارت باشند، قبول نمی کنم. فرهاد مجیدی حق داشت معترض باشد. ولی این را باور ندارم آقایان محصص و معینی در این حد دخالت نموده باشند. از جای دیگر این مسئله به آنها دیکته شده است. آقای محصص آدم شکیبا و آرامی است و حرفهایش را نمی زند. کاش خودش بگوید چه کسی به او گفته که چه کارهایی انجام بدهد. اگر مشکل مجیدی، محصص بود باید این مسئله را حل می کرد.

وی در مورد اینکه این دخالت آیا از سوی مهدی تاج صورت می گیرد؟ توضیح داد: خود آقای تاج اینطور نیست و وقتی سیاست کلان را می گذارد، جزئیات را دنبال نمی نماید. شاید تاج در سیاست گذاری ها اشتباهاتی داشته باشد ولی ادامه کار را به سیستم و سازمان و تشکیلات واگذار می نماید. این دخالت از سوی ساکت است و هیچکس دیگری هم نیست. هیات رئیسه هم اینقدر دخالت نمی نماید. بنده شخصا لمس نموده ام که ساکت برای همه جا برنامه دارد؛ برنامه ای که در آن نام و نان باشد.

عابدینی در مورد خفقان رسانه ای فدراسیون فوتبال تاکید نمود: این دیگر مربوط به مهدی تاج است (می خندد). یک روز به آقای تاج گفتم 15 سال رفیق ما هستی ولی یک گز هم از دست شما نخورده ایم. خساست آقای تاج معروف است؛ این خساست در بیان و کلام و هزینه و نشست و برخاست و خلاصه همه چیز هست! اعتقاد دارم تفکر امنیتی که تاج در فدراسیون درست نموده، غلط است. خانواده فوتبال، خانواده باز و رفیقی است. فوتبال عشق است به خاطر رفاقت و صداقت و رفتارهای باز. همه چیز در فوتبال معین است. این است که ملت لذت می برند. اعتقاد دارم فوتبال آشکار و شفاف است و نیاییم آنرا پیچیده کنیم. بگذارید فوتبال یک رو باشد. وقتی فوتبال یک رو باشد با خبرنگار حرف می زنید و هیچ پرهیزی ندارید که در فوتبال چه خبر است.

وی درباره عدم پرداخت مطالبات ویلموتس سرمربی تیم ملی از سوی فدراسیون فوتبال گفت: مربیان پرتغالی را از فوتبال کنار بگذارید. آنها همواره از آشوب خوششان می آید اما همه مربیان نجیب هم یک خط قرمز دارند. خط قرمز آنها موقعی است که حقوقشان استیفا نگردد. می گویند در دیزی باز است اما ... اگر ویلموتس به ما فرصت صداقت داده، فرصت سوزی نکنیم و حق و حقوقش را بدهیم. می توانیم حقوقش را بدهیم. پول هست. فردا هم اگر باز تحولی در قیمت دلار ایجاد گردد بازهم ماتم می گیریم. چرا امروز که دستتان در جیبتان است، هزینه نمی کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2089

به "هرجا نام و نان باشد ساکت هم هست، تفکر امنیتی تاج غلط است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرجا نام و نان باشد ساکت هم هست، تفکر امنیتی تاج غلط است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید