نکونام: سبک مربیگری ام این است که تیمم پرتلاش باشد، بعضی ها در نساجی شیطنت می نمایند

به گزارش دور زمین، جواد نکونام، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: سبک مربیگری من به عنوان مربی جوان این است که تیمم پرتلاش باشد.

نکونام: سبک مربیگری ام این است که تیمم پرتلاش باشد، بعضی ها در نساجی شیطنت می نمایند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از رسانه باشگاه فولاد خوزستان، جواد نکونام سرمربی تیم فولاد خوزستان در گفت و گوی با رادیو ورزش، درباره بازگشت خود به فولاد خوزستان گفت: باعث افتخار است در خدمت باشگاه بزرگ فولاد هستم . در مدتی که اینجا حضور دارم سعی کردیم عملکرد خوبی به جا بگذاریم و تیم فرایند رو به رشدی دارد. با توجه به اتفاقاتی که اول فصل افتاد شرایط همکاری فراهم نشد، اما مجددا بحث حضورم در فولاد مطرح شد و با توجه به اینکه شناخت کافی از این تیم داشتم و تقریبا 95 درصد تیم، همان تیم سال گذشته و بازیکنان خودم است و بر این اساس تصمیم گرفتم برگردم.

وی ادامه داد: هیچ تیمی در لیگ برتر و لیگ یک به جز فولاد با همان ترکیب پارسال به میدان نرفته و ما حتی یک جاهایی دست مان خالی تر از قبل بوده است. همه تیم ها برای رسیدن به پیروزیت هزینه می نمایند. از تیم ما 5-6 بازیکن جدا شدند که 4 بازیکن اصلی بودند و اکنون در تیم های خود بازیکنان اصلی هستند و در مجموع از این حیث تیم ما ضعیف شده است. تیم های دیگر شرایط ایده آلی داشتند و سال جاری هزینه های آنچنانی کردند تا بازیکنان با کیفیت و گران قیمتی را بگیرند.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان اعلام کرد: بعد از حضور مجدد در فولاد از نظر روحی و روانی روی بچه ها کار کردیم. هر پنج روز یک بار بازی داریم و سعی کردیم تیم را آماده نگه داریم و شکل تیم را حفظ کنیم تا تیم فرایند خوبش را ادامه بدهد. کار سختی است اما باید با مسائل اخیر مثل مصدومیت ها بسازیم.

نکونام در مورد خط دفاع مستحکم و مقایسه سبک مربی گری اش با سبک کارلوس کی روش گفت: آقای کی روش یکی از مربیان بزرگ دنیاست اما سبک مربی گری من اینگونه است که سعی کردم از هر مربی در اسپانیا و یا آقای کی روش نکاتی را یاد بگیرم. ایشان چیزهایی را در فوتبال می بیند که خیلی احتیاج به تجربه دارد تا آن ها را بتوان متوجه شد. سبک مربی گری من، به عنوان یک مربی جوان این است که کوشش کنم و تیمم پرکوشش باشد. شما می دانید تقابل با تیم های پر هزینه و پرمهره ای چون استقلال، پرسپولیس، گل گهر، سپاهان، مس رفسنجان کار سختی است اما هدف ما دوندگی و مبارزه تا آخرین لحظه است . اینکه اگر ضعیف هستیم جبران کنیم، اگر قوت داریم سعی می کنیم که قوی تر شویم.

وی با اشاره به مشکلاتی که برای این تیم در اثر بسته بودن پنجره ایجاد شد، توضیح داد: ما به خاطر پنجره بسته نتوانستیم شرایط ایده آل را داشته باشیم. تیم هایی بودند که تیم خوبی داشتند اما چند بازیکن دیگر گرفتند که آن ها نتیجه بازی را عوض می نمایند اما ما با کوشش و با داشتن فکر برنده سعی کردیم این مسائل را جبران کنیم. با هر نتیجه ای که گرفتیم ادامه دادیم تا بتوانیم به پیروزیت برسیم. نیم فصل می توانیم بازیکن بگیریم اما بازیکن گرفتن در میانه راه خیلی سخت است. بازیکنان خوب قطعا قرارداد دارند اما کوشش می کنیم که نقاط ضعف و قوت را شناسایی کنیم تا در پست هایی که احتیاج داریم بازیکن بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با اشاره به مصدومیت برخی از بازیکنان اضافه کرد: گاهی مصدومیت ها یا محرومیت ها به ما ضربه زده است، اما سعی کردیم راه را با قدرت تر ادامه بدهیم . در این دو سال بازیکنان زحمت کشیدند؛ چه آنهایی که اکنون کنار ما هستند و چه آنهایی که جدا شدند. همه باهم سختی کشیدیم تا پیروز باشیم.

نکونام در مورد داوری ملاقات با نساجی و بیانیه باشگاه نساجی نیز گفت: در کنفرانس خبری بعد از بازی هم گفتم که آقای حیدری یکی از برترین های فوتبال ایران است که من علاقه شخصی به ایشان دارم و جامعه فوتبال باید به ایشان افتخار کند و به او و امثال او احترام بگذاریم. بعد از بازی 4 صحنه بود که من اعتراض داشتم که اکنون اعتراف می کنم روی دو صحنه اشتباه کردم که یکی پنالتی بود و یکی اخراج. با احترام به همه دوستان کارشناس اما به عقیده من یک پنالتی برای تیم ما قطعی بود که گرفته نشد، به عنوان کسی که سال ها بازی نموده و حداقل فوتبال نگاه نموده ام، می گویم گل نساجی صد در صد خطا بود، اما با این حال از آقای حیدری عذرخواهی می کنم. صادقانه می گویم که اشتباه کردم و از این موضوع خوشحالم که عذرخواهی می کنم.

وی ادامه داد: آقای حدادیان مالک، سلطانی قائم مقام و ساکت الهامی سرمربی نساجی از دوستان ما هستند اما می دانم برخی ها در آن جا شیطنت هایی می نمایند. بحث ما با داور بوده و کاری با تیم نساجی نداشتیم که بخواهند بیانیه بدهند. تیم نساجی و طرفدارانش را قلبا دوست دارم و خاطرات خوبی در آنجا داشته ام. مگر زمانی که ما دو سال پیاپی در مازندران با اشتباهات داوری بازی را باختیم، باشگاه نساجی بیانیه داد داور اشتباه نموده است؟

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران در رابطه با بیانیه باشگاه گل گهر سیرجان پس از بازی شب گذشته بیان کرد: باشگاه گل گهر روی یک صحنه اعتراض داشته و بیانیه داده است. دلیلی ندارد که ما بخواهیم اعتراض کنیم و بیانیه بدهیم و اگر این اتفاق برای هر تیمی بیفتد درست نیست. فوتبال و باشگاه ها باید در این شرایط حرفه ای تر رفتار نمایند. هر باشگاه در مورد داوری صحبت می نماید، دلیلی ندارد باشگاه دیگر بخواهد جواب بدهد. شرایط لیگ در مجموع یک میزان بهتر از پارسال است و امیدوارم با آمدن VAR شرایط بهتر گردد. یک موضوع دیگر هست که باید بگویم در مورد صحنه ها برخی از کارشناسان یک چیز به ما می گویند اما در تلویزیون حرف دیگری می زنند، اینکه حرف خود را عوض می نمایند کار درستی نیست.

نکونام در مورد تیم گل گهر یادآور شد: تیم گل گهر هر سال بازیکنان با کیفیتی می گیرد هزینه خوبی می نمایند و در این سه سالی که در لیگ هستند تیم شان خوب جلو می رود. با توجه به شرایط سخت ما امیدوارم تمام باشگاه ها به چنین شرایطی برسند و فوتبال ما بتواند پیروز باشد.

وی درباره شرایط فولاد در این فصل گفت: خوشحالم که در این دو سال با آقای آذری و آقای گرشاسبی همکاری کردم و این موضوع از افتخارات من است. از آقای مهندس محمدی و آقای ابراهیمی مدیران کارخانه فولاد بابت این انتخاب های درستی که داشتند، تشکر می کنم. برنامه ریزی و مدیریت خوب که وجود داشته باشد، پیروزیت به وجود می آید. پنجره بسته بوده و یک میزان به ما ضربه زده است اما با کوشش دسته جمعی آن کاستی را جبران کردیم. سعی می کنیم سال جاری نیز پیروز باشیم. در دو فصل قبل من در تمرینات بدنسازی و پیش فصل حضور داشتم اما سال جاری اینگونه نبوده و شرایط بدنی بازیکنان اکنون ایده آل من نیست و در این موضوع را مقصر کسی نمی دانم. سعی می کنیم برترین عملکرد را داشته باشیم و بیشتری کوشش را انجام بدهیم، این باعث خوشحالی من است که چنین بازیکنانی دارم. روز گذشته یک بازی فوق العاده به نمایش گذاشتیم و توانستیم تیم خوب گل گهر سیرجان را ببریم و باعث افتخار است در خدمت چنین تیم متحد و پرکوششی هستم. ان شاءالله بتوانیم دوباره مردم مظلوم خوزستان و طرفداران عزیز فولاد را شاد کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5672

به "نکونام: سبک مربیگری ام این است که تیمم پرتلاش باشد، بعضی ها در نساجی شیطنت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکونام: سبک مربیگری ام این است که تیمم پرتلاش باشد، بعضی ها در نساجی شیطنت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید