نقاشی میلیون دلاری بعد از فروش پودر شد!

به گزارش دور زمین، نقاشی دختری با بادکنک از بنکسی، نقاش معروف خیابانی که با قیمت بیش از یک میلیون دلار در حراجی ساتبی فروخته شد، به محض فروش از بین رفت!

نقاشی میلیون دلاری بعد از فروش پودر شد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیزینس اینسایدر، بنکسی ـ هنرمند سرشناس خیابانی ـ یکی از معروف ترین آثار خود را درست پس از این که به قیمت یک میلیون پوند به فروش رسید، در یک شوخی عجیب و نامعقول در خانه حراجی ساتبی در لندن از بین برد.

این شوخی نامعقول در حراجی ساتبی، دنیای هنر و خریدار اثر از بین رفته دختری با بادکنک را که یکی از پرطرفدارترین آثار این هنرمند است بهت زده کرد.

گفته گردیده به محض اینکه نقاشی دختری با بادکنک به یک خریدار تلفنی فروخته شد، بخشی از آن توسط یک وسیله مخفی که در قاب آن تعبیه گردیده بود، رشته رشته شد.

رییس بخش هنرهای معاصر حراجی ساتبی گفته که تا به حال چنین چیزی را تجربه ننموده بودیم. این اثر درست بعد از اینکه بنکسی با فروش آن به یک رکورد جدید دست یافته بود به طور خود به خود پاره پاره شد. به شدت درگیر آن هستیم تا متوجه تأثیرات این اتفاق بر حراجی خود شویم.

البته کارشناسان آثار هنری در فضای مجازی اعلام نموده اند که ارزش اثر دختری با بادکنک با این شوخی به شدت بالا خواهد رفت.

بنکسی هنرمند گرافیتی کار اهل بریستول است که با نقاشی های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نگردیده است. نقاشی های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تا کنون بارها نقاشی های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروخته گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 992

به "نقاشی میلیون دلاری بعد از فروش پودر شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاشی میلیون دلاری بعد از فروش پودر شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید