با پرداخت 2 پوند صاحب اثری از بنکسی شوید، یک شوخی جنجالی دیگر

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، بنکسی کارگردان، نقاش و سرشناس ترین هنرمند ناشناس بریتانیا در اطلاعیه ای عجیب یکی از آثار هنری خود را تنها به قیمت 2 پوند به فروش گذاشت.

با پرداخت 2 پوند صاحب اثری از بنکسی شوید، یک شوخی جنجالی دیگر

بنکسی با قراردادن این اطلاعیه در صفحه اینستاگرام خود، یک اثر تجسمی دست ساز خود را به این قیمت به فروش گذاشته است. این اثر یک قایق حاوی پناهجویان به ابعاد 90*38*42 سانتی متر و مجهز به موتور و باتری الکتریکی است و توانایی رسیدن به سرعت سه گره دریایی را نیز دارد.

بنکسی برای فروش این اثر به قیمت 2 پوند یک شرط دارد و آن این است که خریدار باید وزن این کار را تخمین زده و آن را در وبسایتی مخصوص حمایت از پناهجویان ثبت کند.

مشتاقان تا ساعت 20 روز 22 دسامبر (1دی) برای ثبت حدس خود فرصت دارند و بعد از آن این اثر تجسمی به خریداری که نزدیکترین عدد به وزن واقعی را تخمین زده تعلق می گیرد.

بنکسی یک از جنجالی ترین هنرمندان جهان است که عمده آثارش نقد وضعیت سیاسی اجتماعی جهان و آمیخته به طنز سیاه است. گرافیتی های او با محتوای سیاسی و اجتماعی هر از چند وقت از خیابان ، دیوار و یا پلی در گوشه و کنار جهان سر در می آورد.

این هنرمند گرافیتی ناشناس چندی پیش یکی از تابلوهای خود با نام دختری با بادکنک را در حراجی معتبر ساتبیز لندن به قیمت بیش از یک میلیون پوند فروخت اما لحظه ای پس از فرود چکش مسئول حراجی، آن را از طریق کنترل از راه دور فعال کرد تا بوم نقاشی جلوی چشم حیرت زده حاضران در حراجی از طریق دستگاه کاغذ خردکنی که به طور پنهانی در قاب آن تعبیه شده بود تا نیمه رشته رشته گردد، گرچه شهرت او چنان زیاد و آثارش چنان هوادار دارد که خریدار اثر از خرید خود منصرف نشد و تابلو را با همان وضعیت تحویل گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1365

به "با پرداخت 2 پوند صاحب اثری از بنکسی شوید، یک شوخی جنجالی دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با پرداخت 2 پوند صاحب اثری از بنکسی شوید، یک شوخی جنجالی دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید