نظارت بر تصادفات جاده ای با روبات پلیس

به گزارش دور زمین، یک موسسه پژوهشی آمریکایی، از نوعی روبات پلیس رونمایی کرده که می تواند از تصادفات جاده ای ناشی از به کنار راندن خودروها توسط پلیس برای بازرسی آنها جلوگیری کند.

نظارت بر تصادفات جاده ای با روبات پلیس

مؤسسه پژوهشی اس آرآی اینترنشنال(SRI International)، از نخستین نمونه فناوری جدید خود موسوم به روبات پلیس رونمایی کرده است. این مؤسسه پژوهشی که یکی از بزرگترین مؤسسه های قراردادی دنیا شناخته می شود و قراردادهای پژوهشی بسکمک با وزارت دفاع آمریکا منعقد کرده، رباتی ارائه داده است که می تواند از تصادفات ناشی از به کنار راندن خودروها توسط پلیس برای بازرسی رانندگان و بررسی مدارک آنها پیشگیری کند.

برخی از تصادف های جاده ای، به خاطر متوقف شدن رانندگان برای بررسی مدارک آنها توسط پلیس رخ می دهند و گاهی به زخمی شدن و حتی مرگ راننده و مأموران پلیس منجر می شوند؛ در نتیجه توقف در کنار جاده می تواند خطر بزرگی هم برای رانندگان و هم برای مأموران پلیس به همراه داشته باشد.

ایده ساخت ربات پلیس، نخستین بار توسط روبن بروور(Rueben Brewer)، از مهندسان پژوهش رباتیک اس .آر. آی اینترنشنال مطرح شد. بروور، ساخت نخستین نمونه این ربات را از گاراژ خانه خود آغاز کرد. هدف بروور از ابداع ربات پلیس این بود که تعداد این تصادفات را به صورت چشمگیری کاهش دهد و اکنون نیز با کمک اس آرآی اینترنشنال، از نخستین نمونه ربات خود رونمایی کرده است.

در یادداشتی که ضمیمه ویدئوی مربوط به این ربات شده، آمده است: تعامل خطرناک میان برخی افراد نشان می دهد که زمان آن فرا رسیده تا رباتی را برای میانجی گری و جلوگیری از صدمه دیدن انسان ها، میان آنها بفرستیم. ربات پلیس می تواند در این گونه شرایط میان انسان ها قرار بگیرد و امنیت آنها را تضمین کند.

ربات پلیس، به یک بازوی رباتیک متصل شده که می تواند آن را از کنار خودروی پلیس به شیشه جلوی خودرو متوقف شده برساند و پلیس با کمک یک وب کم با راننده ارتباط برقرار کند. این ربات، از عهده کارهایی مانند اسکن مدارک و یا حتی پیشگیری از فرار مجرمین برآید.

ربات پلیس، طوری طراحی نشده که بتواند جایگزین پلیس های انسان شود اما می تواند با کمک به نیروهای پلیس، امنیت کافی را تضمین کند. پلیس می تواند با کمک این ربات بدون پیاده شدن از خودرو و از راه دور، نکات مورد نیاز را بررسی کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1796

به "نظارت بر تصادفات جاده ای با روبات پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت بر تصادفات جاده ای با روبات پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید