ویزای آمریکا: نرم افزار خرابکار آمریکایی جلوی استخدام میلیون ها نفر را گرفت

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، این نرم افزار به شناسایی و ثبت درخواست های کار در آمریکا یاری می نماید و آنالیز های دانشگاه هاروارد نشان می دهد که استفاده از آن به وسیله مدیران شرکت ها و مؤسسات برای شناسایی متقاضیان مناسب اشتباه است، زیرا نرم افزار یادشده به اشتباه میلیون ها متقاضی مناسب را کنار می گذارد. نام این نرم افزار افشا نشده است.

ویزای آمریکا: نرم افزار خرابکار آمریکایی جلوی استخدام میلیون ها نفر را گرفت

اگر علاقمند به دریافت خدمات ویزای آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

نکته نگران نماینده این است که نرم افزارهای کاریابی به وسیله 75 درصد از کارفرمایان در آمریکا برای یافتن کارمند مناسب به کار می رود. استفاده از این نرم افزارها در میان 500 شرکت برتر لیست فورچون به 99 درصد می رسد و لذا ضعف نرم افزارهای مذکور برای بسیاری از مردم جویای کار مشکل ایجاد می نماید.

نرم افزارهای یادشده از معیارهای به شدت ساده اندیشانه ای برای جدا کردن متقاضیان خوب و بد استفاده می نمایند و به اسم مثال تمامی افرادی را که بیش از شش ماه بین دو فرصت شغلی آنها فاصله شده باشد را کنار می گذارند، حتی اگر دلیل این امر، شکست در یافتن فرصت شغلی تازه علیرغم کوشش فراوان، بیماری و حاملگی آنها باشد.

بازار نرم افزارها و فناوری های کاریابی در دنیا در سال 2017 ارزشی برابر با 1.75 میلیارد دلار داشته که این رقم تا سال 2025 به 3.1 میلیارد دلار افزایش می یابد و لذا لازم است برای اصلاح نرم افزارهای مذکور به طور جدی کوشش گردد. نکته جالب اینکه بر اساس این آنالیز 90 درصد کارفرمایان می دانند نرم افزارهای کاریابی دارای خطاهای قابل توجهی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 شهریور 1400 بروزرسانی: 17 شهریور 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4535

به "ویزای آمریکا: نرم افزار خرابکار آمریکایی جلوی استخدام میلیون ها نفر را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای آمریکا: نرم افزار خرابکار آمریکایی جلوی استخدام میلیون ها نفر را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید