موسس شرکت علی بابا در اندونزی سرمایه گذاری می نماید ، از آموزش مهارت های علمی تا توسعه اقتصادی

به گزارش دور زمین، جک ما؛موسس شرکت علی بابا اعلام نموده که قصد دارد سرمایه گذاری هایی گسترده در چین انجام دهد. بر اساس گفته های جک ما قرار است این سرمایه گذاری با هدف توسعه تکنولوژی انجام گردد.

موسس شرکت علی بابا در اندونزی سرمایه گذاری می نماید ، از آموزش مهارت های علمی تا توسعه اقتصادی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، جک ما اعلام نمود که قصد دارد موسسه ای را برای آموزش هزاران کارآفرین حوزه تکنولوژی در اندونزی راه اندازی کند.

جک ما برای عملی کردن ایده خود به دیدار وزرای مالی و اقتصادی اندونزی رفته و در حاشیه نشت های بانک جهانی که توسط اندونزی برگزار می گردد، به خبرنگاران گفت که ما فرصت های زیادی برای یادگیری جوانان اندونزی فراهم می کنیم.

بنیانگذار شرکت علی بابا؛ بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک چین، گفت که ؛سرمایه گذاری در بخش سرمایه انسانی برای اندونزی بسیار مهم است چرا که وقتی ذهن افراد تغییر می نماید، مهارت های افراد بهبود می یابد، ما می توانیم به دوره دیجیتال وارد شویم.

هم اکنون اندونزی با مشکل کمبود مهندسان آموزش دیده در زمینه فناوری رو به رو است. بنابراین علی بابا برای آموزش دادن صدها نفر از توسعه دهندگان و مهندسان کوشش خواهد نمود و البته محاسبات ابری را به افراد آموزش خواهد داد تا کسب و کارهای اندونزیایی را با دقت سنجی دیجیتالی بهبود بخشند.

به نظر می رسد این کشور یک بازار کلیدی برای علی بابا است، کشوری که مرکز داده های ابری علی بابا موسوم به Alibaba Cloud را در خود جای داده است. این مرکز داده اندونزی در ماه مارس راه اندازی شد.

جک ما وعده داده که این شرکت همچنان به سرمایه گذاری در زیرساخت های مختلف اندونزی ادامه خواهد داد تا به رشد تجارت محلی یاری کند.

رودیگارارا، وزیر ارتباطات اندونزی، در ماه سپتامبر به خبرگزاری رویترز گفت: اندونزی با ما در حال همکاری است تا بتواند راه های کسب تجارب علی بابا را برای افزایش صادرات خود، به ویژه چین، آنالیز کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1036

به "موسس شرکت علی بابا در اندونزی سرمایه گذاری می نماید ، از آموزش مهارت های علمی تا توسعه اقتصادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسس شرکت علی بابا در اندونزی سرمایه گذاری می نماید ، از آموزش مهارت های علمی تا توسعه اقتصادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید