معرفی 35 هزار متقاضی دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده به بانک

به گزارش دور زمین، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از معرفی بیش از 35 هزار متقاضی دریافت تسهیلات نوسازی واحد های فرسوده به بانک عامل بخش مسکن اطلاع داد.

معرفی 35 هزار متقاضی دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده به بانک

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از بازآفرینی شهری، مهدی عبوری در جلسه مجمع عمومی سالانه این شرکت با اشاره به فعالیت های این شرکت در اجرای 145 هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی فراوری مسکن گفت: تا به امروز بیش از 35 هزار واحد مسکونی محلی برای دریافت تسهیلات در بخش نوسازی خودمالکی به بانک عامل بخش مسکن معرفی شده اند که معادل 90 درصد اعتبار، تأمین شده و در اختیار سازندگان قرار گرفته است.

وی به مشارکت فعال شرکت در تدوین طرح ملی حاشیه نشینی و طرح ساماندهی جریان های مهاجرتی اشاره نمود و گفت: شرکت بازآفرینی معتقد است نحوه مداخله و ساماندهی سه گونه بافت فرسوده، تاریخی و سکونتگاه های غیررسمی متفاوت است و ما برای هر کدام برنامه خاصی تدارک دیده ایم.

همچنین در این جلسه محمد آئینی عضو هیئت مدیره شرکت، گزارش فعالیت یک ساله هیئت مدیره در بخش های مختلف را ارائه کرد.

به گفته آئینی سال گذشته از منابع در اختیار شرکت بازآفرینی شهری، 768 میلیارد تومان برای اجرای 765 پروژه هزینه شد.

وی در این باره شرح داد: عمده این پروژه ها شامل اجرای شبکه تأمین روشنایی معابر، احداث شبکه آب و فاضلاب به طول بیش از 3 میلیون متر، اجرای بهسازی مسیل و کانال آب، دیوارکشی و احداث پل در سطحی به مساحت حدود 550 هزار متر مربع، اجرای آسفالت، احداث پارک، فضای سبز، بهسازی و نوسازی معابر سکونتگاه های غیررسمی و بافت های فرسوده به مساحت بیش از 4 میلیون و 150 هزار متر مربع بوده است.

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران ادامه داد: احداث 39 فضای ورزشی، 77 مرکز خدمات فرهنگی مراکز محله، 7 واحد انتظامی، 68 مدرسه و فضای آموزشی، 43 واحد بهداشتی- درمانی و احداث ایستگاه آتش نشانی جمعاً به زیربنای حدود 200 هزار مترمربع از دیگر پروژه های در دست اجرا به شمار می رود.

همچنین در این جلسه محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی اظهار کرد: از شرکت بازآفرینی شهری ایران به عنوان تنها نهاد تخصصی و قانونی دولت در امر بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری و محلی انتظار می رود با استفاده از تجارب 20 ساله این شرکت، ضمن آسیب شناسی برنامه ها و اقدام های گذشته، استراتژی های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت، برنامه های خود را تدوین و اعلام کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3310

به "معرفی 35 هزار متقاضی دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده به بانک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 35 هزار متقاضی دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده به بانک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید