تور بلغارستان ارزان: تور ارزان بلغارستان: تور بلغارستان ارزان: تور بلغارستان ارزان: تور ارزان بلغارستان: تور بلغارستان ارزان: تور ارزان بلغارستان: معرفی شهر تاریخی نسبار در بلغارستان، مروارید دریای سیاه!

به گزارش دور زمین، همه چیز در خصوص شهر نسبار | Nessebar

شهر نسبار یکی از پربازدیدترین شهرهای ساحلی در بلغارستان است و آن را مروارید دریای سیاه می نامند. نِسبار ترکیبی بی نظیر از شکوه گذشته و تفرجگاه های ساحلی مدرن است. شهر نسبار یکی از مجذوب کننده ترین مقاصد گردشگری و شهرهای ساحلی در دریای سیاه است و به علت سواحل زیبا و تفرجگاه های ساحلی اش معروفیت دارد. جاذبه های تاریخی فراوانی در نسبار وجود دارد که از حکومت های مختلف مثل رومی ها، یونانی ها، عثمانی ها و بلغاری ها به جا مانده است. در این مطلب می خواهیم در خصوص تاریخچه این شهر باستانی صحبت کنیم و حقایقی جالب در خصوص شهر نسبار را با شما در میان بگذاریم. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

تور بلغارستان ارزان: تور ارزان بلغارستان: تور بلغارستان ارزان: تور بلغارستان ارزان: تور ارزان بلغارستان: تور بلغارستان ارزان: تور ارزان بلغارستان: معرفی شهر تاریخی نسبار در بلغارستان، مروارید دریای سیاه!

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان ارزان از معماری شگفت انگیز اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

با ما سفر کنید و با تور ارزان بلغارستان از معماری شگفت انگیز اروپایی تماشا کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان ارزان از معماری شگفت انگیز اروپایی تماشا کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان ارزان از معماری شگفت انگیز اروپایی تماشا کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

با ما سفر کنید و با تور ارزان بلغارستان از معماری شگفت انگیز اروپایی تماشا کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان ارزان از معماری شگفت انگیز اروپایی تماشا کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

با ما سفر کنید و با تور ارزان بلغارستان از معماری شگفت انگیز اروپایی تماشا کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

نسبار در دوران باستان

یافته های باستان شناسی نشان می دهد که شبه جزیره نسبار از دوران برنز محل سکونت انسان ها بوده است. یونانیان باستان کمی بعد به این شهر رسیدند و ساختمان ها و بناهای باشکوه زیادی در این منطقه ساختند. در همین دوران بود که دیوارهای بلندی دورتادور شهر ساخته شد تا از ثروت روزافزون شهر محافظت کند. در سال 72 قبل از میلاد رومی ها شهر را تصرف کردند، اما همچنان این شهر نقش مهم فرهنگی و تجاری خود در ساحل دریای سیاه را حفظ کرد. هنگامی که امپراتوری روم مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود پذیرفت کلیساهای زیادی در این شهر ساخته شد و به بناهای باشکوه شهر افزوده شد.

شهر نسبار از گذشته تا به امروز به خاطر بندرگاه هایش معروفیت داشته است.. این شهر به علت قرارگیری در کناره دریای سیاه یکی از شاهراه های ارتباطی با شهرها و کشورهای دیگر بوده و بازرگانان و تاجران کالاهای خود را به وسیله این بندر به همه جا صادر می کردند. امروزه اگر به شهر نسبار سفر کنید و در ساحل غواصی کنید می توانید بقایای لنگرهای تاریخی را ببینید که در کف دریا جا خوش نموده اند.

نسبار در قرون وسطی

شهر نسبار برای اولین بار در سال 812 و تحت فرمانروایی کروم خان (Khan Krum) بخشی از کشور بلغارستان شد و نام آن به نسبار تغییر کرد. اگر در خیابان های شهر قدیم نسبار قدم بزنید می توانید ویرانه های کلیساهای زیادی را ببینید که از قرن های 12 و 13 به جا مانده اند.

شهر نسبار تحت فرمانروایی عثمانی

در قرن 14 عثمانی ها نسبار را تصرف کردند و به مدت 5 قرن بعد، این شهر همچنان به توسعه و توسعه ادامه داد. بسیاری از خانه های قدیمی نسبار که در طول این دوران ساخته شده اند ویژگی های معماری خاص آن دوره (نمای چوبی) دارند. اگر در سفر به شهر نسبار به منطقه قدیمی شهر بروید می توانید ساختمان های به جا مانده از آن دوران را ببینید که باشکوه و زیبایی هرچه تمام تر هنوز پابرجا به جای مانده اند. یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری نسبار در این منطقه، یک آسیاب بادی قدیمی است که به نماد شهر نسبار تبدیل شده است.

حقایق تاریخی جالب در خصوص نسبار

  • شهر نسبار به علت آثار تاریخی فراوانی که دارد به عنوان منطقه تاریخی و باستان شناسی به ثبت رسیده است. در سال 1983 نسبار در فهرست میراث جهانی یونسکو نهاده شد.
  • شهر نسبار در بیش از 3200 سال پیش و در دوران برنز به محل سکونت انسان ها تبدیل شد.
  • نام باستانی شهر نسبار، ملسامبریا (Melsambria) است که معنی آن شهر ملسا است. در افسانه های محلی، ملسا فردی است که شهر نسبار را بنا نهاده است.
  • یونانی ها برای اولین بار این اقامتگاه کوچک را به شهر تبدیل کردند و در آن مدارس، کلیساها، سالن های تئاتر و … ساختد. اگر به موزه باستان شناسی شهر سر بزنید می توانید آثار فراوانی را ببینید که از این دوران به جا مانده اند.
  • موقعیت شهر نسبار این شهر را به شهری مهم در گذر تاریخ تبدیل نموده است. نسبار دو بندرگاه دارد که یکی از آن ها در شمال و دیگری در جنوب شهر واقع شده است. این بندرها به گونه ای ساخته شده بودند که کشتی ها می توانستند به راحتی وارد و خارج بشوند.
  • شهر قدیم نسبار در یک شبه جزیره طولانی نهاده شده است. موقعیت طبیعی منحصربفرد و ساختمان ها و آثار تاریخی محافظت شده این منطقه باعث شد در سال 1983 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد.

آسیاب بادی نسبار

آسیاب بادی یکی از مشهورترین جاذبه های شهر نسبار است و به سمبل این شهر تبدیل شده است. این آسیاب یکی از آثاری است که در دوره رنسانس ساخته شد. در کشور بلغارستان دوران رنسانس و نوسازی در دوران حکومت عثمانی ها رخ داد.

این آسیاب بادی روی پلی نهاده شده که شهر قدیم را به شهر نو وصل می نماید. این آسیاب بادی قدیمی به نماد شهر تبدیل شده است و گردشگرانی که به این شهر سفر می نمایند حتما از این آسیاب هم بازدید می نمایند. در نزدیکی آسیاب بادی سواحل متعددی وجود دارد که قبل یا بعد از بازدید می توانید به آنجا بروید و از تفریحات ساحلی لذت ببرید.

خانه های تاریخی نسبار

اگر به منطقه شهر قدیم بروید می توانید ساختمان ها و خانه های تاریخی را مشاهده کنید که صدها سال قدمت دارند. این ساختمان ها به خوبی محافظت شده اند و تصویر کامل از معماری و سبک زندگی قرن 18 را به نمایش می گذارند. طبقه اول ساختمان ها معمولا از سنگ ساخته می شد و برای ذخیره کردن گندم و مواد غذایی استفاده می شد. طبقه بالا از چوب ساخته می شد و محل سکونت افراد خانواده به شمار می رفت. در طول تابستان و در طول روز این بخش تاریخی مملو از جمعیت می گردد. اما اگر بتوانید خود را قبل از ساعت 8 به شهر تاریخی نسبار برسانید می توانید با خیال راحت در شهر پرسه بزنید و از ساختمان ها تماشا کنید.

منبع: theculturetrip.com

منبع: الی گشت
انتشار: 29 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5330

به "تور بلغارستان ارزان: تور ارزان بلغارستان: تور بلغارستان ارزان: تور بلغارستان ارزان: تور ارزان بلغارستان: تور بلغارستان ارزان: تور ارزان بلغارستان: معرفی شهر تاریخی نسبار در بلغارستان، مروارید دریای سیاه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور بلغارستان ارزان: تور ارزان بلغارستان: تور بلغارستان ارزان: تور بلغارستان ارزان: تور ارزان بلغارستان: تور بلغارستان ارزان: تور ارزان بلغارستان: معرفی شهر تاریخی نسبار در بلغارستان، مروارید دریای سیاه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید