مصطفی کیایی به تنهایی پلاسکو را بازسازی می نماید!

به گزارش دور زمین، مصطفی کیایی اولین فیلمسازی است که طرح یک فیلم سینمایی را ثبت نموده که سوژه اش به پلاسکو مربوط می گردد.

مصطفی کیایی به تنهایی پلاسکو را بازسازی می نماید!

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش فرتاک نیوز به نظر می رسد برای اولین بار قرار است سینمای ایران واکنش سریعی به یک حادثه اجتماعی نشان بدهد. صبح روز پنجشنبه 30 دی ماه اولین سازه فلزی کشور، ساختمان پلاسکو دچار حریق شد و چند آتش نشان قهرمان هم که برای یاری به آواربرداری رفته بودند زیر آوار شهید شدند.

روز گذشته خبر رسید که مصطفی کیایی فیلمساز سینما نگارش طرح اولیه پلاسکو که در ژانر حادثه ای به تحریر در آمده است را به انتها رساند.

سیناپس اولیه پلاسکو هنوز به فیلمنامه تبدیل نشده است اما به نظر می رسد داستان پلاسکو مصطفی کیایی بی ارتباط با حادثه سی ام دی ماه امسال ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری نباشد. اینکه کیایی سراغ کدام جنبه از این فاجعه رفته هنوز معین نیست. اما نکته جالب تر اینجاست که اگر در بانک فیلمنامه خانه سینما جست و جو کنید درام مصطفی کیایی در ژانر حادثه ای است و همین احتمالش را بیشتر می نماید که به صورت مستقیم به حادثه پلاسکو پرداخته باشد. نکته جالب اینکه به جز فیلم مصطفی کیایی یک سریال تلویزیونی هم با نام پ مثل پلاسکو درست دو هفته بعد از اتفاق آتش سوزی در بانک فیلمنامه ثبت شده است. این طرح درام تلویزیونی نوشته مهدی ابراهیمی بجندی است که البته اطلاعاتی از او در درسترس نیست و به نظر می رسد این طرح کار اولش باشد. البته ابراهیمی دو طرح در بانک فیلمنامه ثبت نموده که هر دو به اسم درام تلویزیونی هستند اولی با اسم پ مثل پلاسکو و دومی به نام ساختمان پلاسکو. البته این وسط درام اجتماعی و حادثه ای دیگری هم ثبت شده اند که احتمالا موضوعیت شان آتش سوزی پلاسکو بوده است ولی از نام پلاسکو در اسم فیلمنامه استفاده نشده است. به هر حال همین که یک فیلم و یک سریال با این موضوع روز ساخته شوند می تواند فتح باب خوبی باشد در این زمینه که کارگردانان سراغ سوژه های متنوع تر اجتماعی بروند.

از دام درام های آپارتمانی که دائم درباره روابط خانوادگی و زن و شوهری است خلاص شوند و حادثه ای را به تصویر بکشند که مردم ایران را تحت تأثیر قرار داد.

در سینمای دنیا که البته کار مرسومی است. همین سال گذشته فیلم 33 روز را داشتیم که به ماجرای معدنچیان شیلی می پرداخت که بعد از 33 روز نجات پیدا کردند. اتفاقی که امید داشتیم برای آتش نشانان ما هم بیفتد که نیفتاد. یا فیلم افق آب های عمیق که درباره آتش سوزی سکوی نفتی خلیج مکزیک در سال 2013 بود و یک فاجعه عظیم محیط زیستی برای آمریکا به شمار می رفت. آخرین اثر هم فیلم سالی کلینت ایستوود است که به ماجرایی می پردازد که 5-6 سال پیش رخ داده. مصطفی کیایی تا به حال هر فیلمی ساخته در گیشه پیروز بوده است. ماجرای پلاسکو می تواند سوژه خوبی برای ساخت یک فیلم دیگر باشد که هر چه زودتر ساخته گردد، پرفروش تر هم خواهد بود.

مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3340

به "مصطفی کیایی به تنهایی پلاسکو را بازسازی می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصطفی کیایی به تنهایی پلاسکو را بازسازی می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید