مدارس چادری عشایر گتوند به همت بنیاد برکت برچیده شد

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، مسئول آموزش و پرورش عشایر شهرستان گتوند با اعلام این خبر اضافه نمود: این تعداد کانکس در راستای خدمت رسانی به دانش آموزان و برطرف مسائل مدارس چادری عشایر شهرستان گتوند به همت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و پی گیری های فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیریت آموزش و پرورش عشایر خوزستان اختصاص یافت.

مدارس چادری عشایر گتوند به همت بنیاد برکت برچیده شد

مجتبی ابراهیمی با بیان این که جمع آوری مدارس چادری برای نخستین بار در شهرستان گتوند صورت گرفته است، گفت: پیش از این دانش آموزان عشایری در فصل های تابستان و زمستان مسائل زیادی برای تحصیل داشتند که بخش زیادی از این مسائل با استقرار کانکس های اهدایی بنیاد برکت برطرف شد.

یک هزار و 800 دانش آموز عشایری گتوند در سه مقطع تحصیلی در 27 مدرسه تحصیل می نمایند. شهرستان گتوند در شمال استان خوزستان واقع شده و دارای 2 بخش مرکزی و عقیلی، پنج شهر سماله، ترکالکی، صالح شهر، جنت مکان و 45 روستا است.

لازم به ذکر است، توسعه فضاهای آموزشی و مدرسه سازی یکی از بنیادی ترین و ماندگارترین فعالیت های زیربنایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق کم تر توسعه یافته کشور است و بنیاد برکت در مقام بازوی اجرایی ستاد در چند سال گذشته نهضتی را در این خصوص شروع نموده و اقدام به ساخت مدارس و مجتمع های آموزشی در روستاها و مناطق محروم نموده است. ساخت این مدارس بر مبنای اعلام احتیاج مناطق آموزش و پرورش استان ها و با اولویت مناطق محروم تر و احتیاجمندتر انجام می گیرد. بنیاد برکت تا به امروز با هدف ارتقای سطح آموزش، توسعه فضاهای آموزشی، استانداردسازی تعلیم و تعلم و ارتقای عدالت آموزشی برای دانش آموزان مناطق محروم ساخت بیش از یک هزار مدرسه را در 31 استان به خاتمه رسانده و عملیات احداث 1000 مدرسه دوم را در سراسر کشور در دست اقدام دارد، که از این تعداد، 110 مدرسه جدید در ابتدای مهر ماه 97 افتتاح شد و تعداد مدارس بهره برداری شده برکت در حال حاضر به 1110 مدرسه رسیده است. لازم به شرح است بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) کار ساخت 215 مدرسه با 1052 کلاس درس و اعتباری بالغ بر 950 میلیارد ریال را در استان خوزستان در دست اجرا دارد که از این تعداد 134 مدرسه افتتاح و به بهره برداری رسیده است. از مدارس ساخته شده و در دست ساخت بنیاد برکت در استان خوزستان، تعداد 8 مدرسه برکت به بخش گتوند اختصاص دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1033

به "مدارس چادری عشایر گتوند به همت بنیاد برکت برچیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس چادری عشایر گتوند به همت بنیاد برکت برچیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید