مخالفت مجلس اروپا با مذاکرات تجاری جدید با آمریکا

به گزارش دور زمین، مجلس اروپا با اکثریت آرا، مذاکرات تجاری جدید با آمریکا را رد کرد.

مخالفت مجلس اروپا با مذاکرات تجاری جدید با آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه وینر سایتونگ، مجلس اتحادیه اروپا مذاکرات تجاری جدید با آمریکا را رد کرد. در استراسبورگ تنها 198 نماینده مجلس اروپا به پذیرش مجدد چنین مذاکراتی رأی داده و 223 نفر با آن مخالفت کردند. البته در این رأی گیری مسئله تصویب یک قطعنامه الزام آور مطرح نبود، اما یک راهنمای سیاسی برای کشورهای اروپایی است.

سسیلیا مالمستروم، کمیسر امور تجاری اتحادیه اروپا پیش از این رأی گیری در برابر نمایندگان مجلس اروپا مذاکرات تجاری با آمریکا را با توجه به تنش های موجود ضروری ارزیابی نموده بود. مالمستروم اعتقاد دارد که گستردگی مناسبات تجاری با آمریکا برای هر دو طرف امتیازاتی دارد. به گفته وی اتحادیه اروپا می تواند صادرات خود را تا 9 درصد افزایش دهد که معادل 26 میلیارد یورو است، هم زمان وی این مسئله را آشکار می نماید که اقدامات یکجانبه آمریکا علیه واردات اروپا با اقدامات متقابل متناسب پاسخ داده می گردد.

در عین حال پایل روبیگ، از نمایندگان مجلس اروپا از حزب خلق اتریش درباره وقوع یک جنگ تجاری با آمریکا هشدار داده و اظهار داشته است کسی که امروز علیه مذاکرات تجاری با آمریکا سخن می گوید نباید از این مسئله شگفت زده گردد که در مناسبات تجاری دو سوی آتلانتیک یک تنش دیگر تا یک جنگ تجاری ایجاد گردد. قربانیان چنین تحولاتی مردم اروپا و به خصوص اتریشی ها هستند.

وی اضافه کرد: بنابراین یک جنگ تجاری با دومین شریک تجاری ما بعد از آلمان به ضرر رشد مالی، مشاغل و رفاه ما است. ما امیدواریم که در فرصت های بعدی در این نتیجه به دست آمده در مجلس اروپا تجدید نظر گردد.

کمیسر امور تجاری اتحادیه اروپا چندی پیش ضمن تأکید بر لزوم مذاکرات با آمریکا درباره تعرفه های گمرکی گفته بود که اگر ترامپ تصمیم خود برای اعمال تعرفه های گمرکی بالا بر صنعت خودروی اروپا را عملی کند اتحادیه اروپا هم مذاکرات با واشنگتن را متوقف نموده و به اقدامات متقابل روی می آورد. به گفته وی در این صورت کمیسیون اروپایی به سرعت لیستی از تولیدات آمریکایی را منتشر می نماید که اتحادیه اروپا علیه آن تعرفه های گمرکی بالایی را اعمال می نماید. در این راستا حمایت کامل از طرف کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود دارد.

مالمستروم در عین حال ابراز خوش بینی کرد که مذاکرات تجاری با آمریکا پیشرفت خواهد داشت و دستیابی به نتیجه ای در این راستا در امسال میلادی امکان پذیر است. اما طبیعتاً این به آمادگی عمل هر دو طرف بستگی دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1708

به "مخالفت مجلس اروپا با مذاکرات تجاری جدید با آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت مجلس اروپا با مذاکرات تجاری جدید با آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید