ماجرای غم انگیز به قتل رسیدن یک طرفدار متعصب

به گزارش دور زمین، آیتور سابالتا پیش از دیدار اتلتیکومادرید و رئال سوسیداد به ضرب چاقو به قتل رسید.

ماجرای غم انگیز به قتل رسیدن یک طرفدار متعصب

به گزارش خبرنگاران، اتلتیکومادرید و رئال سوسیداد در نهم دسامبر 1998 در کوپا دل ری به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی اتلتیکو در وقت های اضافه به انتها رسید. در آن شب شبکه های رادیویی اسپانیایی اعلام کردند میان هواداران درگیری به وجود آمده است که باعث آسیب دیدن یک هوادار رئال سوسیداد به ضرب چاقو شده است. چنین اتفاق هایی در این کشور رایج نبود اما متاسفانه به ندرت دیده می شد. این بار حادثه تلخی رخ داد و فرد مضروب، صبح زود جان خود را از دست داد. او آیتور سابالتا نام داشت و مرد خوبی بود. او یک هولیگان به حساب نمی آمد که دردسر ساز گردد. او جزو هواداران خوب باشگاه به حساب می آمد که به همراه نامزدش برای تماشای بازی رفته بود.

سابالتا 28 ساله بود و به عنوان یک گارسون در رستوران آراتس سن سباستین کار می کرد. او هوادار متعصب رئال بود که گاهی برای تماشای بازی ها با تیم خود سفر می کرد. این بار نامزدش، ورونیکا هم همراهی اش می کرد. آنها در اتوبوسی که پلیس ساپورت می کرد 30 کیلومتر را طی کردند تا به مادرید برسند. حضور پلیس به خاطر ترس از درگیری بود. هواداران اتلتیکو نسبت به رفتار حریف در بازی رفت معترض بودند و برخی از گروه های خشونت طلب می خواستند جبران نمایند.

اتوبوس حامل هواداران رئال بدون هیچ مسئله ای به استادیوم رسید. کمی بعد سابالتا به همراه نامزد و چند نفر از دوستانش به رستوران آلگره، متعلق به استادیوم رفتند. آنها با بد شانسی روبرو شدند چون در آن جا هولیگان های باستیون حضور داشتند. این هواداران آشوب گر نمی توانستند شال رئال که بر گردن ورونیکا بود را تحمل نمایند. گروه سابالتا به سرعت از رستوران خارج شد اما برخی از هولیگان ها به دنبالشان رفتند. به همین خاطر سابالتا و دوستانش فرار کردند. در نهایت یکی از آنها جلوی در ششم به سابالتا رسید و با چاقو به او ضربه زد. آیتور در حالی که غرق خون شده بود بر زمین افتاد. یکی از ماموران متوجه این قضیه شد و فورا درخواست یاری کرد. او به بیمارستان فونداسیون خیمنس دیاس انتقال داده شد. پزشکان حال این هوادار را وخیم عنوان کردند. با این حال به بهبودی امیدوار بودند. عمق زخم سابالتا سه سانت بود و او زیر تیغ جراحی رفت. این زخم با پارگی یکی از رگ های قلب آیتور همراه شده بود و به همین علت او صبح زود جان خود را از دست داد.

چند روز طول کشید تا پلیس قاتل سابالتا را پیدا و دستگیر کند. این در حالی بود که در سن سباستین تظاهرات بود. بازگشت پیکر سابالتا به سن سباستین برای خاکسپاری با حضور هزاران نفر همراه شد. باسکی ها معتقد بودند سابالتا به خاطر این که اهل باسک بود به قتل رسید نه به خاطر هوادار یک تیم بودن و به همین دلیل پلیس علاقه ای برای پیدان کردن قاتل نداشت و نمی خواست ضارب را دستگیر کند. تمام این حواشی با پیدا شدن قاتل آشکار به انتها رسید. او جوانی به نام ریکاردو گرا بود که در دسته هولیگان های باستیون قرار داشت. او دادگاهی شد و به 17 سال زندان محکوم شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1112

به "ماجرای غم انگیز به قتل رسیدن یک طرفدار متعصب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای غم انگیز به قتل رسیدن یک طرفدار متعصب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید